Łomnica

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 10 lutego 2008, 16:07

odcinek z dołu Sk Pleso kosztuje 390 sk, góra dół, a ze SK pleso na Łomnice 550 sk.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 11 lutego 2008, 7:41

Tu masz oficjalna stronę TLD:
http://www.tldtatry.sk/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2008, 10:17

dobra... a teraz nieoficjalnie, jak się dostać na Łomnicę nie używając kolejki, i ustrzec się "pokuty" :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 11 lutego 2008, 10:21

Najbardziej oczywistą drogą, najłatwiejszą przy okazji, jest przez 'Płaczkę Emerycziego', z Łomnickiej Przełęczy. Lepszą alternatywą, swoje zdanie opieram na doświadczeniach znajomego, jest wybranie drogi przez Miedziane Ławki.
Jak będziesz jechał, daj znać, sam się chętnie wybiorę.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Łomnica

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 0:06

W Tatrach byłem i na Rysach i na Świnicy, teraz chcę się wybrać na Łomnicę, ponoć fajna górka, był ktoś z was może ? jakie trasy polecacie ?
Słyszałem że Jordanka jest ciekawa, prawda to ?
Oscar

Post autor: Oscar » 19 czerwca 2009, 1:12

Jak słyszałeś o Drodze Jordana to zapewne wiesz że z tras powiedzmy "turystycznych" jest najtrudniejsza.

Tak w ogóle to marna prowokacja :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 4:44

Przecież już tam byłeś, nudzi Ci się widzę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 8:34

Noel, a może kolega chce zrobić wariant rosyjski tym razem? ;)
Anonymous

Re: Łomnica

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 8:50

golanmac pisze:W Tatrach byłem i na Rysach i na Świnicy, teraz chcę się wybrać na Łomnicę, ponoć fajna górka, był ktoś z was może ? jakie trasy polecacie ?
Słyszałem że Jordanka jest ciekawa, prawda to ?
Ja byłem na Zawracie, mogę iść chłopaki z Wami? Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 9:13

igi pisze:Ja byłem na Zawracie, mogę iść chłopaki z Wami?
A masz kijki? Bo o ile się nie mylę i mie pamięć nie myli, to nie masz. A na Łomnicę, to bez kijków chłopie nie powalczysz... Zastanów się dwa razy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 9:18

Mooliczek pisze:
igi pisze:Ja byłem na Zawracie, mogę iść chłopaki z Wami?
A masz kijki? Bo o ile się nie mylę i mie pamięć nie myli, to nie masz. A na Łomnicę, to bez kijków chłopie nie powalczysz... Zastanów się dwa razy.
Nie mam kijków, zepsuły się na wyprawie na Pik Sulova od otwierania piwa. Mam za to jeden czekan bez trzonka i z półwyblinką. Nada się do wspinaczkowania na tę Ułomnicę?
Jck, którą to drogą wchodziliśmy, co to ja zostałem w aucie, bo mi się nie chciało, a wyście zawrócili, bo zimno i poszliśmy pić piwo o 5 rano pod Tesko w Popradu?
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 19 czerwca 2009, 9:25

igi pisze:Mam za to jeden czekan bez trzonka i z półwyblinką. Nada się do wspinaczkowania na tę Ułomnicę?
Ne nada. To jeno do wspinania na próg Czarnego Stawu.
igi pisze:Jck, którą to drogą wchodziliśmy, co to ja zostałem w aucie, bo mi się nie chciało, a wyście zawrócili, bo zimno i poszliśmy pić piwo?
Drogą asfaltową. Wszak Radek dołozył kolejną perełkę do swojej Korony Asfaltów Tatrzańskich w Skorupach. Piwo było lepsze :D
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 9:36

jck pisze:Ne nada. To jeno do wspinania na próg Czarnego Stawu.
To tam też byłem kiedyś, ale z latarką.
jck pisze:Drogą asfaltową.
To trudna, klasyczna droga. Dostarcza dużo wrażeń, choć niszczy stopy wspinacza, oszczędza za to jego dłonie :)
jck pisze:Wszak Radek dołozył kolejną perełkę do swojej Korony Asfaltów Tatrzańskich w Skorupach.
Oj to będzie trzeba wydać o tym nasz klubowy okólnik. Skorupen-Tatren-Asfalten in Buraki-Wariaty
jck pisze:Piwo było lepsze :D
Wyceniane na AA3 ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 12:05

Eee, ale kicha, myślałem że sobie pogadamy. Łomnica to mój ulubiony temat :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 12:26

golanmac pisze:Eee, ale kicha, myślałem że sobie pogadamy. Łomnica to mój ulubiony temat :)
Jaką drogą ją robiliście?
ODPOWIEDZ