06.01.2018 - Nowa wieża widokowa na Borowej

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

06.01.2018 - Nowa wieża widokowa na Borowej

Post autor: PiotrekP » 09 stycznia 2018, 21:25

W sobotę postanowiliśmy z Dorotką wreszcie zobaczyć otwartą w grudniu wieżę widokową na Borowej. Samochód zostawiamy pod wiaduktem kolejowym w Wałbrzychu. Idziemy żółtym, później rowerowym szlakiem.

Obrazek

Obchodzimy Zamkową Górę.

Obrazek

Obrazek

Maszerujemy przez Kozią Przełęcz i Przełęcz pod Borową i czerwonymi paskami zdobywamy najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich.

Obrazek

Obrazek

Na szlaku już dało się odczuć, że jest więcej turystów niż zwykle, ale dopiero kulminacja pokazała ilu ich jest. Oficjalnie stalowa o nietypowym kształcie wieża ( 16, 5 m. wysokości) została oddana do użytku 14 grudnia przy udziale lokalnych władz.

Obrazek

Wchodzimy po 90 stopniach na górny poziom, gdzie jest usytuowany podest widokowy.

Obrazek

Zachmurzenie nie pozwoliło nam podziwiać wszystkich widoków, a panorama rozpościera się m. in. na Góry Wałbrzyskie, Sowie, Kamienne i Karkonosze. Schodzimy na dół, gdzie na polanie zorganizowano infrastrukturę turystyczną - stoi zadaszona wiata, są ławki i stoły. Mimo tłumu udaje nam się znaleźć miejsce, przysiadamy na ławie i spożywamy drugie śniadanie.

Obrazek

Spotykamy dość miłego Pana z którym prowadzimy ciekawą konwersację, oczywiście na temat gór. Dowiedzieliśmy się, że na wieży będą zamontowane lunety, dzięki którym będzie można z bliska popatrzeć na krajobraz otaczający górę. Wieża oprócz funkcji turystycznej będzie również punktem obserwacyjnym dla leśników. Zainstalowane kamery będą wykorzystywane m. in. do ochrony przeciwpożarowej.

Obrazek

Z Borowej schodzimy czerwonymi paskami do samochodu.

Obrazek

Dzięki wieży i nowym platformom widokowym (Jałowiec i nad kamieniołomem w okolicy Wołowca) Góry Wałbrzyskie zyskały na atrakcyjności. W 2018 r. planowana jest budowa wieży widokowej na Trójgarbie. Czekamy i z przyjemnością zdobędziemy kolejną wieżę. Pogodę mieliśmy jak widać na zdjęciach wiosenną niż zimową.

Obrazek

Do zobaczenia :)

Reszta fotek:
https://photos.app.goo.gl/6atKJ05J5E9to7nv1
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Re: 06.01.2018 - Nowa wieża widokowa na Borowej

Post autor: buba » 09 stycznia 2018, 23:16

Masz moze zdjecia z wnetrza wiaty?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Re: 06.01.2018 - Nowa wieża widokowa na Borowej

Post autor: jck » 10 stycznia 2018, 8:42

Ja dotarłem na Borową w okolicach popołudniowych 31 grudnia, oprócz nas na szczycie była tylko inna parka. Ale widoczność tego dnia również nie rozpieszczała. Zrobiliśmy Waszą trasę, tylko w odwrotnym kierunku.

Sama wieża faktycznie podnosi walory Borowej, bez niej najwyższy punkt Gór Wałbrzyskich nie oferował żadnych dalekich widoków.

Buba, ja zdjęcia wiaty nie zrobiłem, ale jest dostępne choćby tutaj:
https://mapa-turystyczna.pl/uploads/photo/40826.jpg
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Re: 06.01.2018 - Nowa wieża widokowa na Borowej

Post autor: buba » 11 stycznia 2018, 17:28

jck pisze:
10 stycznia 2018, 8:42


Buba, ja zdjęcia wiaty nie zrobiłem, ale jest dostępne choćby tutaj:
https://mapa-turystyczna.pl/uploads/photo/40826.jpg
Dzieki! fajnie ze jest miejsce na ognicho!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Re: 06.01.2018 - Nowa wieża widokowa na Borowej

Post autor: włodarz » 11 stycznia 2018, 17:54

Ja poczekam na naprawdę ładną pogodę i wybiorę się w końcu na Borową.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: 06.01.2018 - Nowa wieża widokowa na Borowej

Post autor: PiotrekP » 11 stycznia 2018, 20:01

Nie robiłem fotki wiaty, bo tam było tłoczno.
Wojtek, drzewa rosną. Pośpiesz się bo widoki znikną :).
Fajnie Jacek, że odwiedziłeś nasze okolice.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Re: 06.01.2018 - Nowa wieża widokowa na Borowej

Post autor: malgosiadg » 28 stycznia 2018, 17:43

Patrzcie Państwo, wieża na Borowej! A jak w 2010 wdrapywaliśmy się na nią w śniegu po pas, to wydawała mi się najbardziej odludną i nieprzystępną górką z całej listy KGP.
Jak przeczytałam temat, to pomyślałam w pierwszej chwili o Borówkowej. A tu taka niespodzianka :)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Re: 06.01.2018 - Nowa wieża widokowa na Borowej

Post autor: robson » 02 lutego 2018, 2:11

wszystko się zmienia niesamowicie, kiedy ja byłem na Borowej to była zwykła tabliczka z nazwą szczytu i podana wysokość, a tu nowoczesna wieża,piękne widoki z niej ,lunety ,kamery kto by pomyślał , podejście na borową krótkie choć wymęczające , pozdrawiam https://get.google.com/albumarchive/104 ... 2114900706
gukon
Turysta
Turysta
Posty: 1
Rejestracja: 13 lutego 2018, 9:29

Re: 06.01.2018 - Nowa wieża widokowa na Borowej

Post autor: gukon » 13 lutego 2018, 9:40

ale niesamowita zmiana na Borowej ... super, kiedyś tam nic nie bylo ...
oj musze pomyslec kiedy znow tam się wybrać :D
ODPOWIEDZ