Picasa Web Albums

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 02 września 2014, 17:03

Dżola Ry pisze:Może zacznę Cię nękać, Tomek, na pw
Ejże, przy okazji Waszej dyskusji i ja się czegoś nowego dowiem. Zatem grajcie dalej w otwarte karty, żadnych tajemnic.

Ja ciągle jeszcze trwam przy picasie, ale oglądam coraz więcej zdjęć z G+. Po wejściu przez linka na konkretny album nie potrafię wyświetlić pozostałych albumów danego autora - proszę o podpowiedź.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 02 września 2014, 17:11

A jeśli chodzi o sortowanie albumów w G+, to wyczytałem, że G+ samo 'wylicza' datę albumu na podstawie dat wykonania zdjęć w albumie i na tej podstawie sortuje albumy. Załamka.
Można wpłynąć na sortowanie zmieniając daty wykonania zdjęć.

Edit: można to zrobić w samym G+ klikając z prawej strony zdjęcia (Szczegóły zdjęcia/Data zrobienia)
Ostatnio zmieniony 03 września 2014, 11:27 przez Tidżej, łącznie zmieniany 1 raz.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 02 września 2014, 17:24

tidżej pisze:A jeśli chodzi o sortowanie albumów w G+, to wyczytałem, że G+ samo 'wylicza' datę albumu na podstawie dat wykonania zdjęć w albumie i na tej podstawie sortuje albumy. Załamka.
Można wpłynąć na sortowanie zmieniając daty wykonania zdjęć.
No tak...
Bo w Szwajcarii miałam przestawione daty i zapisywało mi to w roku 2000! Zmieniłam we właściwościach albumu, ale w zdjęciach dla mnie bez znaczenia...
tidżej pisze:Załamka.
Załamka!!!! :4: :4:

Tego właśnie nienawidzę(!) w wielu działaniach internetowych (choć to praktyki w realu też występujące!), że ktoś mi "pomaga", decydując za mnie, żebym się już nie musiała męczyć! I żadnej możliwości wyboru :zly: :zly:
Tak jak z tą arogancką "poprawą" mojego zdjęcia! Żeby było bardziej kolorowe, "podkręcone"! Bo mój oryginał jest brzydki!!! Cóż za arogancja!!!

Wszystko dla mas! W telewizji sieczka intelektualna, w internecie "urawniłowka". Eh! :roll:
Awatar użytkownika
aaig
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 529
Rejestracja: 08 lutego 2012, 13:19

Post autor: aaig » 03 września 2014, 10:24

Han-Ka pisze:Ejże, przy okazji Waszej dyskusji i ja się czegoś nowego dowiem. Zatem grajcie dalej w otwarte karty, żadnych tajemnic.
właśnie, właśnie!! :spoko:

no i jeszcze...
tidżej pisze:Dżola Ry powiedział/-a:
To już działa?
Lada tydzień Poza działalnością hobbystyczną muszę jeszcze pracować
...coś tu się kroi :hmmm: tym też się proszę pochwalić - koniecznie :tup:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 03 września 2014, 21:13

Han-Ka pisze:Zatem grajcie dalej w otwarte karty, żadnych tajemnic.
aaig pisze:właśnie, właśnie!! :spoko:
Niech Was nie zmyli moje milczenie w tym temacie - nie zeszliśmy do podziemia ;)

Zajęłam się tymczasem czym innym, ale ja tu jeszcze wrócę! (postraszyłam? :twisted: ;) )
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 04 września 2014, 18:27

Dżola Ry pisze:Niech Was nie zmyli moje milczenie w tym temacie (...) ja tu jeszcze wrócę!
Strach się bać :D
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Kapitan Bomba

Post autor: Kapitan Bomba » 14 września 2014, 15:46

Dżola Ry pisze:Tego właśnie nienawidzę(!) w wielu działaniach internetowych (choć to praktyki w realu też występujące!), że ktoś mi "pomaga", decydując za mnie, żebym się już nie musiała męczyć! I żadnej możliwości wyboru
Tak jak z tą arogancką "poprawą" mojego zdjęcia! Żeby było bardziej kolorowe, "podkręcone"! Bo mój oryginał jest brzydki!!! Cóż za arogancja!!!

Wszystko dla mas! W telewizji sieczka intelektualna, w internecie "urawniłowka". Eh!
Internetowy masochizm i mesjanizm z domieszką ekshibicjonizmu:
http://portaltatrzanski.com/felietony/i ... ibicjonizm

Wzruszyłem się :cry: :cry:

Tam Ci nikt, niczego nie będzie poprawiał:
https://www.flickr.com/
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 12 października 2016, 22:15

Wiem, że uprzedzali, że coś tam tłumaczyli, że powinnam się wcześniej zainteresować...
Ale mówili do mnie obcym, niezrozumiałym językiem i myślałam - jakoś to będzie :8p:

A teraz przyszła koza do woza :roll:

Powiedzcie mi, czy da się jakoś scalić wszystkie konta w googlach?
Z każdą galerią na picasie był związany adres e-mail. I jak się zaloguję na każdy z nich to widzę swoje zdjęcia w tym google+ z każdej z 4 galerii, którą tam miałam.
A chciałabym teraz to wszystko połączyć w kupę, żeby nie musieć się bez przerwy przelogowywać.
Da się? Ktoś wie? Ktoś to robił?
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 13 października 2016, 23:09

Na pewno można dodać album z innego konta do swojego. Więc może to by wystarczyło. Taki dodany album jest normalnie widoczny w Twoich albumach.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 14 października 2016, 17:17

Tauzen pisze:Na pewno można dodać album z innego konta do swojego. Więc może to by wystarczyło. Taki dodany album jest normalnie widoczny w Twoich albumach.
Dzięki Tauzen za sugestię, popatrzę, czy potrafię, w przyszłym tygodniu.

Ale tych albumów mam kilkadziesiąt, może nawet ponad setkę. Trza będzie cykać po jednym, jak nikt nie ma lepszego pomysłu...

Tauzen, a jeśli wiesz, podpowiedz proszę, czy powinnam od strony swoich archiwalnych albumów wysyłać, czy będąc w "Zdjęciach googla" pobierać?
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 17 października 2016, 21:30

Na koncie z którego chcesz przerzucić albumy, po kolei je udostępniasz. Następnie wchodzisz na to główne swoje konto i tam klikasz w opcję "pokaż w albumach".
Ja tylko coś takiego znalazłem. Być może da się inaczej.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 18 października 2016, 21:54

Tauzen dzięki wielkie!
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Re: Picasa Web Albums

Post autor: Kovik » 16 grudnia 2016, 10:10

Czy jest dalej opcja/możliwość wrzucania na swoje konto zdjęć przez program picassa 3
Jeśli nie to jak to się teraz wykonuje?
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Re: Picasa Web Albums

Post autor: gaza » 16 grudnia 2016, 10:14

Kovik pisze:Czy jest dalej opcja/możliwość wrzucania na swoje konto zdjęć przez program picassa 3
Jeśli nie to jak to się teraz wykonuje?
Jest,wszystko tak jak do tej pory.Tylko edycja i album główny to teraz zdjęcia google :)
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Re: Picasa Web Albums

Post autor: Kovik » 16 grudnia 2016, 10:38

O to mi chodziło - dzięki
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
ODPOWIEDZ