Rysy od strony Słowacji

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Rysy od strony Słowacji

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2013, 17:26

Witam, wybieram się na Rysy od słowackiej strony. Gdzie najlepiej się zakwaterować i zostawić auto?
Zbychu

Post autor: Zbychu » 14 lipca 2013, 18:05

Tatry i Rysy to ma byc dodatek do Slowackiego Raju, czy odwrotnie? Zastanow sie jak Ty bys odpowiedziala na takie pytanie jakie postawilas? :)

Jezeli nie bedziesz mieszkala w poblizu, to idac na Rysy auto stawia sie na parkingu przy Popradzkim Plesie /pleso to po slowacku jezioro-staw/. Koszt parkowania za dobe ok 5 euro.

Jak Rysy maja byc dodatkiem do Slowackiego Raju, to dojechac stamtad nie jest daleko. Jak idziesz tylko na Rysy i chcesz nocowac tylko jedna noc to rozwaz sobie zakwaterowanie w schronisku przy Popradzkim Plesie - kontakt znajdziesz w googlach.

Reszte - zadawaj konkretne i szczegolowe pytania - to i odpowiedzi takie otrzymasz :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2013, 18:43

Mamy plan wejść na Rysy i później udać się do słowackiego raju a dalej nie mamy planu. Dzięki zarezerwowałam nocleg w Popradzkim Plesie.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 14 lipca 2013, 19:33

W takim razie, jadac od Smokowca droga 537 przed Strbskim Plesem, bedziesz miala odbicie w prawo oznakowane jako "Parking Popradskie Pleso". Dojezdzasz do konca drogi i parkuje sie auto wzdluz drogi. Nie stawiaj auta za torami, bo jest tam zakaz postoju i lubia za to mandaty wlepiac. Jak przyjedzisz wczesnym rankiem i bedziesz poznym wieczorem wracac, to moze nie byc juz obslugi i bedziesz stac za friko.

Do schroniska stad po asfalcie jest ok 45 minut marszu. Swego czasu byla opcja, ze mozna bylo ze schroniska zamowic transport z parkingu. Ustalalo sie godzine i zjezdzalo ze schroniska na parking auto po klientow. Nie pamietam ile to kosztowalo. Jak bedziecie w schronisku warto obejsc jezioro i odwiedzic symboliczny cmentarz ofiar gor pod Osterva.
Jezeli pokoj macie zarezerwowany od popoludnia, a idziecie na Rysy rano, to w schronisku mozna zostawic niepotrzebny bagaz. Po wejsciu do schroniska, skreca sie do drzwi w prawo i schodzi po schodach do piwnicy. Nie jest to zamykane, wiec wartosciowych rzeczy raczej nie zostawiaj.

Jak sie nasuna jakies dodatkowe pytania - pytaj smialo :)

Po powrocie pochwal sie jak bylo ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2013, 20:05

Pochwalę się, pochwalę :D mam tylko nadzieję, że pogoda będzie sprzyjająca
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2013, 22:54

Łupiczanka pisze:Pochwalę się, pochwalę :D mam tylko nadzieję, że pogoda będzie sprzyjająca
Pogoda super więc widoki piękne, poziom trudności jak dla mnie łatwa, Popradzkie Pleso - super klimat, z małymi przygodami heh ;)
Zbychu

Post autor: Zbychu » 09 sierpnia 2013, 23:17

:spoko: to teraz wyzej? ... czy zostalo jeszcze cos do zrobienia nizej? ;)
ODPOWIEDZ