Konkursy - dyskusje, propozycje itp.

Tu zakładamy tematy wszelkiego rodzaju KONKURSÓW DOTYCZĄCYCH GÓR WSZELAKICH I SPRAW Z GÓRAMI ZWIĄZANYCH

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 22 grudnia 2012, 15:28

Rebel pisze:"uczciwie" sobie u Włodarza na swoja reputacje zapracowałeś
Wiesz, jego "uczcziwość", jak i innych jemu przyklaskujących wisi mi dorodnym kalafiorem. :P
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 22 grudnia 2012, 15:44

Lech pisze:wisi mi dorodnym kalafiorem. :P
a to w takim razie nie potrzebnie się martwiłem :roll: , tylko co to tem kalafior :oczynoela: i jak on taki dorodny to czy Ci tego i owego nie urwie :twisted:
p.s tem i dla czego na mojej klawiaturze n zabrakło ? :8)
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2012, 6:18 przez Rebel, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 22 grudnia 2012, 20:36

Ten użyszkodnik potrafi wprowadzić na forum przedświąteczny nastrój. To mi się robi jak go czytam. :zygi:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 grudnia 2012, 16:50

Takie mam pytanie. Czy ktoś wie, jaką długość ma wzniesienie szczytowe Pilska? :twisted:
Mirek

Post autor: Mirek » 29 grudnia 2012, 16:56

sokół pisze:Takie mam pytanie. Czy ktoś wie, jaką długość ma wzniesienie szczytowe Pilska? :twisted:
Ktoś wie. :twisted:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 grudnia 2012, 19:49

sokół pisze:Czy ktoś wie, jaką długość ma wzniesienie szczytowe Pilska?
Z mapy mi wychodzi, że długość w najszerszym miejscu kopuły szczytowej to około 500 m i szerokości 150 m od wysokości 1530 m. Odległość pomiędzy szczytem polskim i słowackim w linii prostej to 300 m. Można w przybliżeniu przyjąć, że kształt kopuły szczytowej to elipsa. Pole powierzchni wynosić w dużym przybliżeniu około 117 000 m kwadratowych. Wyznaczając dwa punkty szczytowe i szerokość na tej wysokości to pole powierzchni zmniejsza się do 35 000 m kwadratowych.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 grudnia 2012, 20:04

Ale przyjąłeś, że wzniesienie szczytowe zaczyna się od 1530m. Skąd takie założenie?

Po drugie - "polskie" Pilsko to raczej nie osobny szczyt. To coś na wzór Błyszcza w Tatrach. Niby się mówi, że to szczyt, ale wiele razy byłem na Pilsku i nie zauważyłem jego odrębności.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 grudnia 2012, 20:14

Coś trzeba była założyć do obliczeń. Można przyjąć również wysokość 1550 i wtedy kopuła szczytowa zmniejszy się do wymiarów 80 * 30.
sokół pisze:polskie" Pilsko to raczej nie osobny szczyt
Masz rację, chciałem przyjąć jakiś punkt odniesienia.
sokół pisze:Ale przyjąłeś, że wzniesienie szczytowe zaczyna się od 1530m
Na tej wysokości znajduje się tzw. "Polski Wierzchołek", który właściwie nie istnieje.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 03 lutego 2013, 19:52

Proszę Państwa ;)

Dziś okazało się, że dwie osoby zniknęły z punktacji w naszych konkursach. Jedna w wyniku przeoczenia, druga (z dwóch list) w wyniku zamierzonego działania.

Prosimy więc bardzo o:

1. Dołożenie wszelkich starań, aby kopiowanie list i dopisywanie punktów było rzetelne, uważne i uczciwe względem wszystkich uczestników konkursów.

2. Powstrzymanie się od wszelkich zmian na listach, z wyjątkiem nagrodzenia punktem ostatniego zwycięzcy. W szczególności o nie usuwanie nikogo z list! To ewentualnie zadanie moderatorów.

3. Poinformowanie moderatorów, gdy zauważycie jakąkolwiek nieprawidłowość w punktacji.

Dzięki! :spoko: :)
Kapitan Bomba

Post autor: Kapitan Bomba » 27 listopada 2014, 17:44

Dotyczy konkursu tatrzańskiego i nie tylko.
adamek pisze:W zasadach konkursów nie ma nic o przekazaniu zadania kolejnego pytania innej osobie.
Nie ma również nic o zakazie przekazywania pytania jak i odpowiedzi/podpowiedzi.

Przykład pytań i/lub podpowiedzi/odpowiedzi przekazanych i zaakceptowanych (brak sprzeciwu):
maja pisze:Podpowiedź od Kapitana Bomby (z przyczyn technicznych podaję w Jego imieniu):
viewtopic.php?t=5104&start=1035
PiotrekP pisze:Kovik Zadaj kolejną zagadkę.
viewtopic.php?t=5104&postdays=0&postord ... start=1020
maja pisze:PiotrekP

uprzejmie proszę :

PiotrekP powiedział/-a:
Daj kolejną zagadkę
viewtopic.php?t=5109&start=270

oraz to:
maja pisze:z przyczyn techniczno - osobistych mam prośbę do
Kapitana Bomby o wrzucenie za mnie zagadki
Kapitan Bomba pisze:Co to za szczyt ?
viewtopic.php?t=5104&postdays=0&postord ... start=1020

Zatem błądzisz drogi adamku i zasady wraz z tobą.
Filtr mentalny, lornetkowanie - bardzo nieładnie.
Kovik pisze:czuje ze poczeka 7 dni wypnie dupę na konkurs i później sie bedzie zasłaniać regulaminem ze jestesmy niecierpliwi. Albo druga opcja zada zagadke specjalnie na złość zeby pokazać abysmy sie odczepili po czym przy następnej okazji znowu to samo i tak w koło macieju
Świetny tekst, zapamiętam go do ostatniego mego tchnienia.
Koviczku
Ty wypiąłeś
Kovik pisze:dupę na konkurs
Prawie trzytygodniowe blokowanie tematu:
Kovik pisze:Z lekka sie zapomniałem.
viewtopic.php?t=5104&postdays=0&postord ... start=1050

Plus dopisywanie do listy, nigdy nie istniejącego usera:
Kovik pisze:1 pkt - Brian OConnor, Mariusz G., laynn, RafałS, sibi, tknp, zwirek75, Justyś, radko, Wiolcia, ceper, Szkot, janek.n.p.m, aniołek, Master, Rafal, Wojtas1509, komurcia, Tilia, Kobi, brade, kpt Bomba
i pomijanie prawidłowej odpowiedzi:
maja pisze:to jakieś "prywatne" zagadki?

do prawidłowej odpowiedzi Kapitana Bomby dodam, że Osobita z Sarniej Skały

viewtopic.php?t=5104&postdays=0&postord ... start=1050

Gratisowo
duchy
Ci się objawiają.

Konkurs publiczny, punktacja i selekcja odpowiadających - prywatna.
Bardzo fajne forum :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 27 listopada 2014, 18:54

Od dłuższego czasu zastanawiam się dlaczego Admini i Mode pozwalają na takie gierki w wykonaniu maii Kapitana, i to nie tylko w "Konkursach"...
Szczerze... (znacie mnie więc wiecie, że szczerze potrafię)... to forum schodzi na psy... (przepraszam wszystkie pieski)
Teraz to żałuję, że zrezygnowałem z Admina - byłoby w tej sprawie (czyt. - maja, Kapitan) z mojej strony finałowe ostre cięcie The Final Cut (i w dupie miałbym ich opinie na ten temat)
Halo, halo... Obudźcie się Admini i Mode - czas podkasać rękawy i wziąć się do roboty :8)
A teraz niech przemówi nasz wielki wieszcz Tuwim
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 28 listopada 2014, 7:26

droga bombo sprawdź sobie jeszcze raz linki które przytoczyłes i w jakich okolicznościach były przekazywane zagadki. To wy zaczeliscie te gierki. Była zgoda bo może rzeczywiście była przeszkoda w zadaniu zagadki. Teraz już wiemy ze jest to z waszej strony dziecinada i ... Piszesz o pomijaniu prawidłowych odpowiedzi to juz ci łaskawco wyjasniam: sam sie wyeliminowałeś twierdząc ze jesteś duchem na forum i nie masz prawa zadawać wiec analogiczne duch nie odpowiada. Wpisywanie na listę nieistniejących userów? Nie zaniżaj poziomu i tak marnej niepotrzebnej gadki. Cieszę się że moje słowa zostaną w pamięci czyjejś osoby - nawet takiej jak ty. Jeśli ci to dobrze zrobi to dobrze niech bedzie - wypiąłem się na konkurs ale jak juz sie wyprostowałem to zrobiłem co należy. Niefajne forum to adios amigo. Tyle ode mnie bez odbioru.
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 28 listopada 2014, 10:38

Kovik  :spoko:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 28 listopada 2014, 17:09

Globtroterka pisze:podobnie jak Twoje zachowanie
Tak. Masz rację. Biję się w pierś. Mea Culpa.
Moje zachowanie nie przystoi do "lukrowanego" tutaj "ochania" i "achania".
I grożenia palcem "ti, "ti" "ti niedobra maju, "ti", "ti", ti" nierzeczny Bombo...
Najmocniej przepraszam wszystkich urażonych moim zachowaniem.
Serio, serio.
Rozumiałem, że lepiej zejść na króliki niż na psy :oki:
Kapitan Bomba

Post autor: Kapitan Bomba » 28 listopada 2014, 17:15

viewtopic.php?t=5104&start=1065
PiotrekP pisze:I to będzie ostatnia zagadka zadana za kogoś czy odpowiedź w czyimś imieniu.
Kapitan Bomba powiedział/-a:
Równocześnie upoważniam maję, do potwierdzenia prawidłowości lub nieprawidłowości udzielonych odpowiedzi, jak również do udzielenia podpowiedzi.

To traci ważność i tylko Ty możesz udzielić odpowiedzi czy podpowiedzi, zadałeś zagadkę to ją poprowadzisz do końca. Każde inne działanie uznam za naruszenie zasad
Dziękuje Adminowi PiotrekP za rzetelne oraz profesjonalne wyjaśnienie na temat obecnie obowiązujących zasad w konkursie, jak również za poświęcony czas na analizę wątku i odpowiedź.

:10:
ODPOWIEDZ