Kasprowy Wierch

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2012, 22:29

Dzięki. Z wyjazdem czekam na pogodę. Napiszę czy się udało wjechać.
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 11 lipca 2012, 22:46

Z wjazdem zależy od dnia.
Dziś, np. to około 3 godz. czekania w kolejce do kolejki a na szczycie jak na Krupówkach, nawet w szpilkach panie chadzały :D

Jeżeli do biletu 49zł dopłacisz konikom 15zł to niewiele czekasz, bo interes sie krenci :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 sierpnia 2012, 17:01

Witam :)
Ja za kilka dni będę w Górach i interesuje mnie ta kolejka
na Kasprowy bo w jedną stronę chcę się przejechać;
ostatnio kilka lat wcześniej turysci mi odradzili bo wówczas
kolejka do kolejki była podobno Przeogromna!!
Jak jest tego roku? to będzie jeszcze 1 połowa sierpnia i chce
zapytać ile czasu trzeba stracić pod kolejką oraz jaka cena obecnie
jest biletów na wjazd na Kasprowy?
Pozdrawiam!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 sierpnia 2012, 17:04

z tego co mi znajomy opowiadał, ostatnio(2 tygodnie temu) był na kasprowym ale oczywiście pieszo, a z tego co sie dowiedział, w kolejce sie czeka ok 3 godzin, a bilet u konika zeby nie czekać 70zł/os
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 sierpnia 2012, 6:59

Połowa opowieści o kolejce to mity miejskie. Są soboty, niedziele w wakacje gdzie człowiek postoi z 45 minut i pojedzie. Sam miałem taką przyjemność w niedzielę, na początku lipca. Bilet normalny w górę kosztuje 39 zł. Są zniżki na kartę PTTk - 10 %
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 03 sierpnia 2012, 8:53

Dobromił pisze:człowiek postoi z 45 minut
To już prawie jak ekspres - tylko czy oni płacą za stanie. :(
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 sierpnia 2012, 21:09

We wtorek byłem o 6.15 w Kuźnicach, wjechałem na Kasprowy o 7.30 i "wpieriod", Świnica, Zawrat, D5S, Polanica Białczańska. Na Zawrat pokropił deszczyk i to była wymówka, żeby nie iść na Orlą, a tak naprawdę to trochę trzęsły się portki. Około 18 można kupić bilet bez problemów.
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 08 sierpnia 2012, 7:20

W poniedziałek byłam o 6.40 pod kolejką a o 7.20 miałam wyjazd w górę, ale jak wróciłam do Kuźnic przed 14 to kolejka była już na 3h stania.
Jan pisze:Około 18 można kupić bilet bez problemów.
i ze zniżką :)
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 14:21

Im wcześniej w kolejce tym lepiej. Zależy też oczywiście od sezonu,np teraz we wrześniu przy dobrej pogodzie kolejki porównywalne sa z tymi w lipcu i sierpniu,więc tak wyjście o 5 gwarantuje nam mniej węicej godzinę stania w kolejce,nie jest to dużo.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 września 2012, 21:44

Im wcześniej w kolejce tym lepiej. Zależy też oczywiście od sezonu,np teraz we wrześniu przy dobrej pogodzie kolejki porównywalne sa z tymi w lipcu i sierpniu,więc tak wyjście o 5 gwarantuje nam mniej węicej godzinę stania w kolejce,nie jest to dużo.
O 5 to juz lepiej walić z buta, niż stać na zimnie w kolejce.
No ale kązdy ma swego "konika" :spoko:
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 19 września 2012, 13:12

GosiaB pisze:W poniedziałek byłam o 6.40 pod kolejką a o 7.20 miałam wyjazd w górę,
Gosia kolejką - wstyd się przyznać. :hura:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 października 2012, 12:07

Byłem na Kasprowym kilka razy, z reguły wchodzę od strony Kuźnic przez Myślenice Turnie i na szczyt :hura: Lubię tę trasę, tym bardziej że tędy przejeżdża kolejka i można popatrzeć sobie, jak leniwi turyści wjeżdżają na górę, podczas gdy musisz włożyć trochę więcej wysiłku, żeby znaleźć się tam;)
Korci, żeby przy następnej wizycie na Kasprowym zapuścić się dalej na Świnicę. Trudno wejść na ten szczyt???? Będę wdzięczny za wszelkie info!
Mike

Post autor: Mike » 03 października 2012, 12:26

gęsia_szyja pisze:Będę wdzięczny za wszelkie info
Najpierw zapraszam do działu Przedstaw się!!! :)
viewtopic.php?t=4135&postdays=0&postorder=asc&start=0

to taka nasza forumowa tradycja
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 października 2012, 13:35

gęsia_szyja pisze:Byłem na Kasprowym kilka razy, z reguły wchodzę od strony Kuźnic przez Myślenice Turnie i na szczyt :hura: Lubię tę trasę, tym bardziej że tędy przejeżdża kolejka i można popatrzeć sobie, jak leniwi turyści wjeżdżają na górę, podczas gdy musisz włożyć trochę więcej wysiłku, żeby znaleźć się tam;)
Korci, żeby przy następnej wizycie na Kasprowym zapuścić się dalej na Świnicę. Trudno wejść na ten szczyt???? Będę wdzięczny za wszelkie info!
Czy trudno? Wg mnie skala trudności rośnie wraz z warunkami pogodowymi i czasmi z tłokiem na szlaku :) Jeśli nie jesteś wrażliwy na ekspozycję, skała jest sucha to trudności niewielkie, przynajmniej ja tak to widzę. Pogodę ciężko przeskoczyć ale natłok luda jak najbardziej wychodząc wcześnie rano.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 października 2012, 7:11

http://krakow.gazeta.pl/krakow/56,35798 ... JECIA.html

Niniejszym przekazuję tu serdeczne podziękowania dla twórców kolejki. Niech służy nam jeszcze setki lat !!!!!!
ODPOWIEDZ