Słowackie szlaki w Tatrach Zachodnich

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Słowackie szlaki w Tatrach Zachodnich

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2012, 17:23

Hej, wybieram się z koleżanką w sierpniu na Słowacje. Będziemy nocować w miejscowości Zuberec i chcemy pochodzić trochę po Zachodnich Tatrach. Moje pytanie brzmi- jakie szlaki polecilibyście z takich bardziej "lajtowych"?Chodzi mi o walory krajobrazowe.Wybrałam kilka tras takich "na dobry początek" po 6-7h od Zeverovki(i kolejne pytanie czy orientujecie się czy podjeżdża tam jakiś słowacki PKS?czy lepiej stopa łapać? wiem nie jest daleko ale chciałam się dowiedzieć. Ja na Słowacji byłam rok temu ale w Prybylinie więc trochę inne rejony. Jeśli chodzi o nas- to ja chodzę po górach sporo-Bieszczady, Świętokrzyskie od kilku lat także Tatry, także mam pewne doświadczenie,ale chodzi bardziej o moją koleżankę która była w Bieszczadach 6lat temu, chciałabym ją trochę moją miłością do gór zarazić, dlatego chcę by trasy były fajne widokowo i jednocześnie możliwe do przejścia dla niej. Jeśli chodzi o moje pomysły to planowałam na rozchodzenie;
1.z Oravic do Habovki przez Skoruszyńskie Wierchy
2.Zverovka-Grześ-przełęcz pod Osobitą- Zverovka
3.Zverovka-Berestova- sedlo Palenica-Zuberec
4.Zuberec-Ostry Grun-Sivy Virch- Vysne Hutianskie sedlo

która z tych tras najlepsza według was? wiem pewnie jak będzie pogoda to wszędzie będzie super,ale proszę o wasze opinie:)
Będziemy tylko 2-3 dni w górach dlatego chciałabym zobaczyć na ile koleżanka podoła moim planom bo chciałam zabrać ją tez na Rohacze :):):):):) i ewentualnie Krywań.
Oczywiście jeśli ktoś miałby ochotę do nas dołączyć w terminie 30.08-2.09. to bardzo serdecznie zapraszam. (dodam jeszcze że ja mam 26 lat a koleżanka 22 i jesteśmy Łodziankami) Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 21 lipca 2012, 17:34

PatiJ pisze:Zeverovki(i kolejne pytanie czy orientujecie się czy podjeżdża tam jakiś słowacki PKS?
podjeżdża pod samą chatę Zverówka
PatiJ pisze:3.Zverovka-Bretova- sedlo Palenica-Zuberec
Bardzo fajna trasa :spoko: polecam
PatiJ pisze:Zuberec-Ostry Grun-Sivy Virch- Vysne Hutianskie sedlo
też polecam :)
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 21 lipca 2012, 21:02

Tutaj znajdziesz rozkład jazdy SAD, czyli słowackiego "PKS" ;)

http://www.oravatic.sk/index.php?module ... =45&lng=pl
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 21 lipca 2012, 23:59

Z lajtowych to można pętelkę przez Rohackie plesa max. 6 godz. Ale jeżeli jesteście w stanie chodzić 6-7godzin, to można już wejść na jakiś dwutysięcznik. Ale wtedy bez pętli i powrót tą samą drogą. Z pętlą niestety dłużej. Osobiście uważam, że góry dobrze wyglądają powyżej 2 tysięcy.
Przykład takiej wycieczki:

https://picasaweb.google.com/1046104993 ... la03102010#

A taka wycieczka jak się rozkręcicie:

https://picasaweb.google.com/1046104993 ... ov09102010
instagram: @zbigniewzbig984
Anonymous

Re: Słowackie szlaki w Tatrach Zachodnich

Post autor: Anonymous » 22 lipca 2012, 0:14

PatiJ pisze:Zverovka-Grześ-przełęcz pod Osobitą- Zverovka
Szlak ten robiłem w zeszłym roku tylko, że ze schroniska w Chochołowskiej, w kolejności Grześ, Zverovka i Przełęcz pod Osobitą, kusiło żeby wejść na Osobitą, ale rozsądek zadecydował, żeby nie włazić, z moim szczęściem pewnie pojawiłaby się odpowiednia służba i poczęstowałaby mnie mandatem odpowiedniej wysokości. Szlak polecam, najbardziej mi się podobał odcinek od przełęczy do Grzesia, wrzosowiska mają swój urok zwłaszcza w górach. Szlak na Rohacze też ciekawa opcja i minimum ekstremy :), taki mały akcent Tatr Wysokich w Zachodnich.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2012, 0:42

Ja na Rohacze jestem głównie nastawiona,nie wiem tylko jak z moją koleżanką... mam nadzieje że podoła,bo jest raczej "twarda" ale zobaczymy;) jak nie da rady to najwyżej zawrócimy..dziękuję za rady i rozkład SADu;)
Anonymous

Re: Słowackie szlaki w Tatrach Zachodnich

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2012, 0:44

taki mały akcent Tatr Wysokich w Zachodnich.

dlatego też wybrałam Rohacze:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2012, 18:14

a był ktoś z was może w Zubercu?(nie wiem czy dobrze odmieniłam)? chodzi mi o kwatery niedrogie (do 10euro/noc). możecie coś polecić?
ODPOWIEDZ