Tydzień andrzejwiesia

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

andrzejwiesia

Post autor: Jędral » 27 czerwca 2012, 14:33

Nareszcie zrozumiałem o co chodzi.
Jak wiedzą ludzie ze zjazdu jestem jeden ale w dwóch osobach, czyli ja i zona. Ja piszę bo żona jeszcze bardziej jest do tyłu z kompem.
W górach widują mnie od lat 70 XX w. W Tatrach zacząłem pokazywać się bardzo późno.
Będę odpowiadał na każde pytania - ale proszę o trochę więcej czasu niż tydzień.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 27 czerwca 2012, 15:28

andrzejwiesia założyłem temat i przeniosłem Twój post.
:spoko:
Pozdro. Królik
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 27 czerwca 2012, 18:05

Witam i proszę oto na początek pytania od Administracji.

1. Przedstaw swoją osobę w kilku zdaniach, może jakieś zdjęcie
2. Twoje ulubione góry to ... i dlaczego, a może jeszcze w nich nie byłeś/łaś
3. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy - czy już Ci się to kiedyś zdarzyło
4. Opisz swoje wady i zalety, uzasadnij
5. Jaki zaproponowałbyś/ałabyś nowy temat na forum, w którym potoczyłaby się ciekawa dyskusja?
6. Która pora roku i dlaczego

Obrazek Wiosna
Obrazek Lato
Obrazek Jesień
Obrazek Zima

7. Podaj przepis na Twoje ulubione danie
8. Jakie sporty uprawiałeś/aś za dziecka, a może uprawiasz dalej, w czym byłeś/aś dobry/a
9. Powiedz czym może się pochwalić Twoja miejscowość, a co byś w niej zmienił/a
10. Wrażenia po tym teledysku
http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U

11. Patrzysz przez okna swojego mieszkania/domu - co widzisz - może sfotografuj
12. Dokończ historię w kilku zdaniach

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami...

13. Pochwal się swoimi trzema ulubionymi zdjęciami i dlaczego te
14. Jak tutaj trafiłeś/łaś i jaka jest twoja opinia o forum na dzień dzisiejszy, a co byś tu zmienił/ła
15. Twój ulubiony dowcip czy rysunek satyryczny to... (maksymalnie 3-y) :)
16. Pytanie konkurencyjne - inne fora górskie jakie przeglądasz lub strony o tej tematyce do polecania/unikania i dlaczego
17. Największe osiągniecie górskie i wpadka
18. Wymień polecane pozycje czy mapy z Twojej biblioteczki górskiej
19. Czy sporty alpinistyczne powinny być na Olimpiadzie, uzasadnij
20. Malarstwo, rysunek, itp. o tematyce górskiej, możesz coś tu wrzucić jak Ci się spodobało?
21. Ulubiony wiersz górski lub tekst z książki górskiej do zacytowania...
22. Co byś nam aktualnie polecił/ła do przeczytania z prasy, literatury, a może jakiś film do obejrzenia lub sztukę teatralną
23. Twoje cele/zmiany na przyszłość w życiu osobistym i zawodowym
24. Zjazdy klubowe - Twoja opinia o nich - byłeś/łaś czy jeszcze nie i dlaczego?
25. Kogo wyznaczasz na następny tydzień do gry - uprzedź tą osobę na PW i zadaj jej też swoje pytanie/a :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 28 czerwca 2012, 17:01

No to zaczyn góry to team, będę wysyłał po trochu, bo od czasu do czasu znika mi przed wysłaniem - może net przerywa ? albo coś innego ?

ad 1. Jestem klubowym nickiem w dwóch osobach: Andrzej i Wiesia. Jesteśmy razem już prawie 40 lat i myślę, że tak pozostanie do końca. Ponieważ mamy trochę lat, to wyróżniamy się doświadczeniem i tolerancją dla innych. Dzieci już poszły sobie, nie chcą razem z nami chodzić po górach. Mieszkamy na Śląsku, ale nie potrafimy załapać się do jakiejś grupki sąsiadów chodzących po górach. Dlatego zainteresowałem się Waszą grupą. Po ostatnim zjeździe jest em zadowolony że Was poznałem.
Zdjęcie wkleję jak się tego nauczę.

ad 2. Moje ulubione góry to te w których jeszcze nie byłem. Niektóre trasy planuję od kilku lat. A teraz muszę się spieszyć aby zdążyć zrealizować plany. LUBIĘ TATRY O CZWARTEJ RANO !!! gdy jest cisza, maleńki wiaterek i pierwsze promienie słońca. Niekoniecznie muszą to być Tatry.

ad 3. Pierwsza pomoc:
tamowałem krwotoki z ran,
ustawiałem zwichnięte kostki w górach,
ale nie wiem czy prawidłowo zrobiłbym masaż serca.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 28 czerwca 2012, 17:25

ad 4. Wady: jestem nietowarzyskim samotnikiem (ale mi to doskwiera), na pewno jestem uparty, bałaganiarz (specyficzny porządek), potrafię doprowadzić do szału (nie wiem dlaczego). Wiesia wymieniłaby 100 tysięcy wad, na szczęście nie ma jej w domu..
Zalety: Systematyczny, solidny we wszystkim za co się zabiera (ale bez przesady), tolerancyjny ale nienawidzę agresji.
ad 5. Obecne tematy wyczerpują Wasze zainteresowania, ale gdyby tak wprowadzić temat W GÓRY 50 + , ciekawy czy znalazłoby się jakiekolwiek zainteresowanie?
ad 6. Wiosna - w Beskidach.
Lato - w Tatrach.
Jesień - może też w Beskidach ale też w Tatrach.
Zima - w domku przy kompie.
Podziwiam tych co idą w góry zimą, ale nie dam się przekonać.
ad 7. Ostatnio moim ulubionym daniem są kartacze kupowane gotowe mrożone - produkcja z Radzionkowa. Sie wyjmuje wrzuca na gorącą osoloną wodę i gotuje 10 min od zawrzenia.
Poza tym gotuję wszystko co mięsne - pieczenie, sosy, kotlety.
Odkryłem (wypróbowałem) masło klarowane - polecam.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 28 czerwca 2012, 17:47

andrzejwiesia pisze:W GÓRY 50 + , ciekawy czy znalazłoby się jakiekolwiek zainteresowanie?
Spróbuj jest tu nas paru takich :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 28 czerwca 2012, 17:48

ad 8. Żadnych sportów - kaleka fizyczna,. dopiero góry mnie wyleczyły.
ad 9. Katowice - nijakie miasto. Najważniejsze jest to, że blisko w Beskidy a i do Taterek niedaleko.
ad 10. potem
ad 11. Za oknem widzę plac zabaw i zazdroszczę tym maluchom młodości.
ad 12. no nie, no nie może kiedy indziej.
ad 13. Jak się nauczę wrzucać zdjęcia.
ad 14. Uczyłem się internetu i trafiłem na tą stronę. Strona jest taka sobie - służy głównie do przyciągania nowych. Podstawowym zadaniem jest (jak rozumiem) praca forum - bo najważniejszy jest kontakt.
A może umożliwić gadułom prowadzenie blogów tematycznych? Nie znam się na tym, ale może zapewniłoby się więcej nowości.
ad 15. Dowcip ? oczywiście:
W Bieszczadach, maleńka wioska, ksiądz wraz z popem piszą na tablicy ogłoszeń pod kościołem "ludzie nawróćcie się koniec już bliski". Zatrzymuje się BMW wychodzi facio w gangu i opiepsza staruszków. Wsiada, rusza setą, wjeżdża w las, słychać huk, widać płomienie, z lasu wytacza się koło od BMW. Pop mówi do księdza "a może lepiej napisać most się zarwał".
Setki kawałów słyszałem ale to jest to.

suka woła na dwór
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 29 czerwca 2012, 8:03

ad 10. Już kiedyś napisałem, że w górach to piękna śmierć - czym wywołałem protesty forumowiczów. Ja wiem coś na ten temat. Obserwowałem umierających na raka - miesiące beznadziejnego czekania gdy tylko mózg pracuje jeszcze w miarę sprawnie. Jednak śmierć w górach, to kłopot dla tych co zostali. Teraz zrozumiałem, ze trzeba szybko żyć.
A tak te klimaty po niemiecku przypominają mi zawsze śpiewającego blondaska z filmu "Kabaret" - co było potem to wiemy, kto nie wie niech obejrzy. Warto.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 02 lipca 2012, 14:49

ad 16 - przeglądam egóry gdy nie chce mi się wyjąc papierowej mapy, ale oni są za dobrzy dla mnie. Ja poszukuję bardziej rekreacyjne towarzystwo.
Jeszcze jest taki magiczne tatry - pełna klapa. No i tatromaniak ma czy miał stronę.
ad 17 - Nie mam dużych osiągnięć górskich, ale nie mam też wpadek. Zawsze zrealizowałem plan wyjazdu.
ad 18 - Od lat zbieram mapy wszystkich polskich gór niektóre mam po kilka wersji. Z przewodników, to kupiłem tylko jeden Tatry Nyki - ale niewiele z niego korzystam.
ad 19 - NIE nie jest to dyscyplina mierzalna. Wprowadzenie jej na olimpiadę byłoby wynaturzeniem. Mój szwagier uprawia wyczynowo wędkarstwo karpiowe - jest to bardziej mierzalna dyscyplina - np. jle kg karpia złapiesz w 36 godzin.
ad 20 - A oglądałem ostatnio - kiczowate.
ad 21 - oj oj oj i tu mnie złapałeś.
ad 22 - Ja systematycznie czytam kronikę wypadków na stronie TOPR. Język taki sobie ale daje do myślenia.
ad 23 - Dopracować do emerytury (obecnie znów 10 lat) możliwie często urywając się w góry.
ad 24 - Zjazdy - byłem raz i widzę, że towarzystwo jest niezłe. Zauważyłem, iż część "górali" olała takie marne góry jak Beskid Niski. Popełnili błąd, ale tego nie zrozumieją puki nie przejdą naszych tras. Następny zjazd ma być ambitny - pewnie będzie większa frekwencja. Szkoda, że w okresie bezśnieżnym organizujecie tak mało zjazdów, lub innego rodzaju spotkań w górach. Wpisy na forum (propozycje wyjazdów) są na ostatnią chwilę. Po kolejnych 2 - 3 zjazdach będziemy lepiej się znali.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 02 lipca 2012, 15:00

ad. 25 - Davidcopperfield czyli czarodziej, czyli Rafał.

Przeglądałem stronę z propozycjami wyjazdów - i posucha. Ze mną nikt nie pojedzie bo jestem nudny, a inni umawiają się poza forum. Ja na razie namawiam równolatków do wspólnego wyjazdu na najbliższy zjazd.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 02 lipca 2012, 15:32

Gdzie konkretnie mieszkacie w Katowicach ?
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 02 lipca 2012, 18:45

andrzejwiesia pisze:Ze mną nikt nie pojedzie
A skąd ta pewność? Ile zaproszeń zamieściłeś na forum? Nie jesteś tu jedyny 50+ :)

I jeszcze jedno pytanie : Czy Wiesia chodzi z Tobą po górach i była też na ostatnim zjeździe?
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 03 lipca 2012, 7:44

Konkretnie w Katowicach na Paderewie - to prawie adres. Jak Rano idę na pociąg w Beskidki, to patrzę czy z osiedla ktoś gna - ale niestety nie. W tym roku zapraszałem na dwa wypady w Beskidki - dość ekstremalne po 8 godzin mapowych w górach. nadal polecam te trasy. Taka wyrypa dla staruszków.
Wiesia nie była ze mną w B. Niskim bo niestety pracowała. Właściwie to nie poszła w sobotę do pracy ale nie chciała ze mną rozmawiać na temat wspólnego wyjazdu. Teraz żałuje. Ja tez jestem nadmiernie ostrożny - chciałem Was sprawdzić osobiście. Wiem, że jesteście spoko, można z Wami leźć w góry i nie tylko. Wiesia wybiera się twardo na następny zjazd - pojedziemy bez względu na pogodę. Nawet gdyby nie można było wyjść w góry. MOŻE TEN XXXV ZJAZD BYŁBY W POCZĄTKACH WRZEŚNIA ???
w październiku muszę organizować opiekę dla babki.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Mike

Post autor: Mike » 03 lipca 2012, 7:51

andrzejwiesia pisze:MOŻE TEN XXXV ZJAZD BYŁBY W POCZĄTKACH WRZEŚNIA ???
XXXV Zjazd Klubu Góry-Szlaki odbędzie się w dniach 05-07.10.2012r. w Tatrach Bielskich
http://www.gory-szlaki.pl/index.php?opt ... Itemid=217
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 03 lipca 2012, 8:12

No wiem
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
ODPOWIEDZ