Dlaczego w schroniskach wysokogórskich (Tatry, Karkonosze) nie ma zniżek PZA?

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Pati

Dlaczego w schroniskach wysokogórskich (Tatry, Karkonosze) n

Post autor: Pati » 10 maja 2012, 10:11

I tworzę nowy temat
Pati pisze:9. Zaproponowałbyś jakiś nowy temat na forum, w którym potoczyłaby się ciekawa dyskusja?
Montenero pisze:9. Hmm. Chodzi mi taki temat: dlaczego w schroniskach wysokogórskich (Tatry, Karkonosze) nie ma zniżek PZA? :)

Jeśli chodzi o Tatry to na pewno jest zniżka

Schronisko w Pięciu Stawach Polskich, osobiście korzystałam
http://www.pza.org.pl/news.acs?id=478745

Schronisko w Roztoce
pytałam, dają tylko trzeba się upomnieć

Schronisko w Morskim Oku, ale sezonowo - zima,
tak to było w na początku 2012 http://www.pza.org.pl/news.acs?id=1108710
Dzięki wieloletniej współpracy Pani Marii Łapińskiej i Polskiego Związku Alpinizmu, członkowie klubów zrzeszonych w Związku, w okresie od 9 stycznia do 9 kwietnia 2012 będą mogli skorzystać z tańszych noclegów w Starym Schronisku w Morskim Oku.

dla osób będących członkami organizacji zrzeszonych w PZA i posiadających legitymacje klubowe z opłaconymi składkami (minimum za pierwszy kwartał 2012): 17 zł + 1 zł opłaty klimatycznej,

dla uczestników „Akcji Junior”: 10 zł + 1 zł opłaty klimatycznej („Akcja Junior” przeznaczona jest dla wspinaczy w wieku do 30 lat, którzy legitymują się kartą taternika lub zaświadczeniem o ukończeniu kursu tatrzańskiego w latach 2009-2011, które należy okazać w trakcie opłaty za nocleg - w sezonie zimowym 2012 nie będzie Rezydenta w Morskim Oku).


Pozostałe schrony też jak pytałam to nie ma, aczkolwiek mogło się coś zmienić tudzież zależy od humoru gospodarza.

No i są zniżki na taborze(rach) i w Betlejemce.
Tylko wiadomo - pieczątka musi być, w pozostałych zresztą też sprawdzają.

W Murowańcu, Chochołowskiej - brak.
Reszta chyba też nie ma, ale nie pamiętam, bo dawno byłam.
Jak ktoś coś wie, to niech napisze.


Karkonosze - nie mam zielonego pojęcia, ale jak się pojawię to zagadam o jakiś rabat na PZA, Alpen, kiedyś Euro 26, cokolwiek :-]
Tzn. warto być na sępa, a nuż się trafi :-]

A że nie ma zniżek w większości - kiedyś zapytałam dlaczego i raz dostałam opierdziel i mi wyjaśniono, że to schronisko PTTK, a nie co innego... Pewnie by musiała 'władza' pezety pogadać z właścicielami schronisk, gdyby miało by być tego więcej. Już się nie doszukuję w tym wzajemnej adoracji czy może braku ;)

Więcej grzechów nie pamiętam ;)
Montenero

Post autor: Montenero » 10 maja 2012, 10:18

Najistotniejsze jest to żeby choć w kilku schronach były zniżki, przede wszystkim Moko, Piątka, Murowaniec i ew. Ornak dla taternictwa jaskiniowego. W czerwcu będę w Moku to postaram się dowiedzieć szczegółów, pertraktować :)

W T.Słowackich działa na pewno w Zielonym Plesie i Zbójnickiej bowiem sprawdziłem osobiście.
Mroczny

Post autor: Mroczny » 10 maja 2012, 10:33

Pati pisze:Schronisko w Roztoce
pytałam, dają tylko trzeba się upomnieć
W Roztoce dają, korzystałem ze zniżki 1,5tyg temu;)
Montenero pisze:W T.Słowackich działa na pewno w Zielonym Plesie i Zbójnickiej bowiem sprawdziłem osobiście.
Na Słowacji korzystam ze zniżek z Alpenverein więc się nie orientuję.
Pati pisze:(...)ale jak się pojawię to zagadam o jakiś rabat na PZA, Alpen, kiedyś Euro 26, cokolwiek :-]
Tzn. warto być na sępa, a nuż się trafi :-]
Zawsze gdziekolwiek jestem pytam o wszelkie możliwe zniżki, często działa w wydawałoby się najmniej oczekiwanym miejscu;)
Montenero

Post autor: Montenero » 10 maja 2012, 10:39

W Zbójnickim dostałem nawet na starą legitymację, zalaminowana gdzie nie było pieczątek widać (bo nie płaciłem już z dwa lata) i dostałem.
Teraz mam już legitkę w kształcie karty kredytowej to łatwiej, i mamy nawalone tam loga UIAA, PZA itd. to idzie łatwiej i za granicą dostać zniżki (sprawdzone w Alpach).
Pati

Post autor: Pati » 10 maja 2012, 10:43

Montenero pisze:W czerwcu będę w Moku to postaram się dowiedzieć szczegółów, pertraktować
To właśnie tam dostałam zjebkę, że jest zniżka w zimie, a w lecie nie dadzą, i że mniej więcej: 'chcielibyście wszędzie'.
Ale pytać zawsze warto :)

Na SK na pewno Alpen funkcjonuje.

Montenero pisze:W Zbójnickim dostałem nawet na starą legitymację, zalaminowana gdzie nie było pieczątek widać (bo nie płaciłem już z dwa lata) i dostałem.
Fakt w Zbójnickiej nie sprawdzają tak dokładnie legitymacji, ostatnio pokazałam tylko ja, reszta nie, a dostaliśmy wszyscy rabacik :)
Mroczny pisze:Pati powiedział/-a:
(...)ale jak się pojawię to zagadam o jakiś rabat na PZA, Alpen, kiedyś Euro 26, cokolwiek :-]
Tzn. warto być na sępa, a nuż się trafi :-]
Zawsze gdziekolwiek jestem pytam o wszelkie możliwe zniżki, często działa w wydawałoby się najmniej oczekiwanym miejscu;)
No no, mogę nawet posprzątać, jak tylko dostanę cokolwiek :lol:


PS. Szkoda, że na piwo nie ma zniżek :-]
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 16 maja 2012, 12:24

Co do schronisk w Karkonoszach to PTTK-owskie udzielają zniżek tylko członkom PTTK a inne czyli prywatne to już wg woli właściciela. Ale część schronisk udziela zniżek np. honorowym dawcom krwi.
ODPOWIEDZ