Górskie rebusy

Tu zakładamy tematy wszelkiego rodzaju KONKURSÓW DOTYCZĄCYCH GÓR WSZELAKICH I SPRAW Z GÓRAMI ZWIĄZANYCH

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Górskie rebusy

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 10:33

czas wymysleć coś nowego, bo Jasiek Pierdoła skończył wakacje....

Zasady są proste - zgadujemy rebus o tematyce górskiej - kto zgadnie - daje następny rebus. Kto pierwszy, ten lepszy.

Nie wiem, czy chcecie punkty, czy zostawimy zabawę jako bezpunktową. Ja jestem za tym drugim rozwiązaniem.

Zacznę....

O co pytam? (rebus nie jest łatwy)
Załączniki
rebus.jpg
(165.75 KiB) Pobrany 1957 razy
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 19 stycznia 2012, 12:35

uraz(złamanie).......pachnie śmiercią? by chyba mogło tak brzmieć ale co ta kasza znaczy?
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Montenero

Post autor: Montenero » 19 stycznia 2012, 12:39

Mi wyszło "Łukasz pije koniak na śmierć" :D
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 19 stycznia 2012, 12:41

Montenero pisze:Mi wyszło "Łukasz pije koniak na śmierć"
i zagryza kaszą;)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 19 stycznia 2012, 12:41

Gdy używasz stawów nie rób kaszany, nie pij, bo zginiesz!
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 14:18

Chodzi o podanie nazwy geograficznej, natomiast trzy z czterech obrazków mają związek z wydarzeniem, jakie rozegrało się w miejscu, o które pytam. Wydarzenie raczej z tych starych i bardzo charakterystycznych.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 14:33

Zapewnie chodzi o jakiś staw nad którym ktoś się upił i utopił ;)
Zastanawia mnie tylko ta kasza... czyżby z nią była związana nazwa stawu? :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 14:40

Nikt się nie utopił, ale jesteś na dobrym tropie. Chodzi o staw. Jego nazwa nie jest związana z kaszą. Nie słyszalem o stawie kaszowym...
Kasza jest inną wskazówką, kombinuj, Pani Weterynarz, kombinuj. :zoboc: :zoboc: :zoboc:

Acha, chodzi o Tatry. :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 14:44

A czy ja napisałam że nazwa musi pochodzić od słowa KASZA? Może np od..... prażona :zoboc:
Jesli chodzi o Tatry to przynajmniej jakas konkretne wskazówka.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 14:49

Justyś, od razu Ci mówię, że mapa niewiele Ci pomoże.
Staw jest dość spory, nieopodal szlaku znakowanego. Ale na mapie nie doszukasz się niczego z trzech pozostałych rysunków. Te rysunki opowiadają historię, jaka kiedyś sie wydarzyła.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 14:52

A kto mówi że korzystam z mapy? :P
Szukam w googlach jakiś wydarzeń historycznych/tragedii związanych ze stawem w Tatrach.
Na myśl przychodzi mi tylko Czarny Staw pod Rysami w którym to spoczęli licealisci z Tychów. Ale czy jedli kasze to nie wiem.
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2012, 14:53 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 14:53

Dramat przy przejściu Doliną Jaworową ? Trupy po wypiciu koniaku ? A jedna kobieta zdrowa i radosna ? :zoboc:
Mike

Post autor: Mike » 19 stycznia 2012, 14:54

Pewno chodzi o Tragedię Kaszniców z 1925 roku i Żabi Staw Jaworowy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 14:55

A jaki ma to związek z alkoholem?
Wygogluj po kolei każdy staw. :twisted: Jest ich ponad 200. :lol: Dasz radę.

No, Dobromił i Mike roztrzaskali rebus. Co prawda Dobromile byłeś szybszy, ale to Mike podał nazwę, o którą pytałem.

Więc Mike, Twoja kolej.
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2012, 14:56 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 14:55

Mike pisze:Pewno chodzi o Tragedię Kaszniców z 1925 roku i Żabi Staw Jaworowy
Tragednia KASZNICÓW...... :D
ODPOWIEDZ