rozpoczynamy sezon zimowy :)

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 25 października 2011, 18:12

Nie całkiem zimowy to sezon, ale nie będę zakładać nowego tematu :)

Wybieram się na długi weekend listopadowy w rejon MOka i D5SP z nowicjuszami. Chcemy przejść przez Świstówkę. Mam w związku z tym pytania:

1. Jakie tam aktualnie panują warunki - tzn. śnieg? lód? błoto? Oczywiście do 11.11 wszystko może się zmienić, ale jak jest na tę chwilę?

2. Czy jest jakaś data zamykania tego szlaku na zimę, czy też wszystko zależy od warunków i stopnia zagrożenia lawinowego?

oraz ...
3. Jak wygląda obecnie szlak na Wrota Chałubińskiego?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2011, 19:02

Dżola Ry pisze:2. Czy jest jakaś data zamykania tego szlaku na zimę, czy też wszystko zależy od warunków i stopnia zagrożenia lawinowego?
Na okres zimowy, pewnie będzie informacja choćby w schroniskach czy piątce czy w Moku.
Reszty nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 25 października 2011, 19:20

Dżola Ry pisze:2. Czy jest jakaś data zamykania tego szlaku na zimę, czy też wszystko zależy od warunków i stopnia zagrożenia lawinowego?
jest data zamykają go od 1 grudnia do 31 maja :)
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 25 października 2011, 19:22

Śledź na bieżąco komunikaty: http://tpn.pl/pl/zwiedzaj/komunikat-turystyczny
A jak aktualnie wygląda, najlepiej podglądać na kamerkach TOPR: http://www.topr.pl/ (masz tam i MOko i D5SP)
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2011, 19:23

gaza właśnie znalazłem i też chciałem wrzucić info

http://www.tpn.pl/pl/zwiedzaj/turystyka ... yka-piesza
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 25 października 2011, 19:31

laynn pisze:gaza właśnie znalazłem i też chciałem wrzucić info
ja na zdjęciach swoich sprawdziłem :D
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 25 października 2011, 21:11

Zrzęda pisze:Śledź na bieżąco komunikaty: http://tpn.pl/pl/zwiedzaj/komunikat-turystyczny
laynn pisze:właśnie znalazłem i też chciałem wrzucić info

http://www.tpn.pl/pl/zwiedzaj/turystyka ... yka-piesza
Dzięki, wiadomo :)

Chodziło mi o Waszą aktualną wiedzę, jeśli ktoś tam był ostatnio, albo nawet nie z tego roku, ale w podobnych warunkach.

Czy do przejścia teraz szlaku przez Świstówkę, albo do Wrót Chałubińskiego trzeba uzbroić nogi, czy w samych butach da radę?

gaza pisze:ja na zdjęciach swoich sprawdziłem :D
byłeś tam ostatnio? Czy to zdjęcia ze schroniska?
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 25 października 2011, 21:58

Dżola Ry pisze:byłeś tam ostatnio? Czy to zdjęcia ze schroniska?
moje zdjęcia z tamtego roku
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 25 października 2011, 22:00

gaza pisze:moje zdjęcia z tamtego roku
z tego samego weekendu? daj link, please :)
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 25 października 2011, 22:09

Dżola Ry pisze:z tego samego weekendu? daj link, please
nie byłem tam w kwietniu,a z tego co mówił mi adamek on był w sobotę w Tatrach Wysokich to obeszło się bez raków :)
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 25 października 2011, 22:45

gaza pisze:z tego co mówił mi adamek on był w sobotę w Tatrach Wysokich to obeszło się bez raków
zgadza się
3 dni temu obeszło się bez raków na Bystrej Ławce (patrz fotki), co nie oznacza że np. kilka km dalej nie byłyby potrzebne
tydzień temu warunki tam były ciężkie, tak że chyba ja nie zdecydowałbym się wejście
ale to zmienia się z dnia na dzień, za 2 tygodnie może być nawet dwa metry śniegu
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 25 października 2011, 23:11

adamek pisze:ale to zmienia się z dnia na dzień, za 2 tygodnie może być nawet dwa metry śniegu
zmienia się jak w kalejdoskopie, u nas dzisiaj leje rzęsisty deszcz, jest stosunkowo ciepło bo jest po halnym. W niedzielę na Hali Kondratowej było mało śniegu.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 października 2011, 13:21

Ja również się wybieram na weekend listopadowy w Tatry :)
W okolice Moka:) Dlatego za wszelkie informacje o warunkach panujacych w Tatrach dziękuje :)
Vision

Post autor: Vision » 31 października 2011, 22:02

Dwa tygodnie temu byłem w Dolnie 5 Stawów, tyle że wchodziłem przez Roztokę... i co najmniej 200 metrów trasy szczególnie w okolicach Siklawy to zupełnie sam lód, więc często trzeba było kombinować i trochę omijać szlak, żeby iść po śniegu, bo bez raków, już do samej Doliny ciężko się szło. Przy samej Siklawie są też dwa miejsca przy których takie poślizgnięcie... mogło skończyć się spadnięciem w dół. Ale to było dwa tygodnie temu, od tamtego czasu praktycznie śnieg nie padał i większość śniegu się stopiła, więc na dzień dzisiejszy jest raczej spokojnie :)

W tamtym roku byłem na długi weekend listopadowy w Morskim Oku i warunki były super, a do doliny z tego co mówili też nie było problemów. Więc jak śniegiem nie sypnie to będziemy mieć raczej jesienny długi weekend listopadowy :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 listopada 2011, 12:50

czy mozecie polecić jakiś w miare prosty szczyt w tatrach zachodnich na który dostane się bez pomocy raków i czekana?
ODPOWIEDZ