rozpoczynamy sezon zimowy :)

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

rozpoczynamy sezon zimowy :)

Post autor: Ardaryk » 31 sierpnia 2010, 15:58

Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 31 sierpnia 2010, 16:49

W 2008 też jakoś pod koniec sierpnia posypało na Kasprowym. No cóż, zbliża się kolejna zima.
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 31 sierpnia 2010, 17:39

No to kupa- miałem zaplanowany urlop od 6 do 17 września aby troszkę poczochrać po Tatrach a tu klops. W zimowych warunkach Tatry nie dla mnie. Sezon skończył się szybciej niż myślałem- a miałem takie fajne plany..... :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 sierpnia 2010, 18:15

Tempy dyszel pisze:Sezon skończył się szybciej niż myślałem- a miałem takie fajne plany..... :(
Tempy dyszel no cos Ty! Też jedziemy w ten czas co Ty w Tatry i jestem dobrej mysli! Taki śnieżek długo nie pobędzie i na pewno zaraz zniknie, poza tym opady były zapowiadane tylko na dzisiaj, więc nie będą występowały w sposób ciągły :hura: Poza tym na niedzielę juz zapowiada się pełne słoneczko :brawo:
Pati

Post autor: Pati » 31 sierpnia 2010, 18:22

W 2008 roku najpierw spadło dużo śniegu...

Obrazek
(zdjęcie z września)

... a potem wszystko stopniało - tak było ciepło. Nie wiadomo jak będzie teraz...
Obrazek
(zdjęcie z listopada)

Co by nie było sezon był beznadziejny...
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 31 sierpnia 2010, 19:15

Tempy dyszel pisze:Sezon skończył się szybciej niż myślałem- a miałem takie fajne plany..... :(
A ja słyszałam kilka dni temu w radiu, że w drugiej połowie września temperatury mają dochodzić do 28stopni!!!! :shock:
I tego się trzymam :lol: :lol: :lol:
Zresztą od kilku lat jeżdżę w Tatry we wrześniu i październiku (bo dopiero wtedy można spokojnie połazić, bez tłumów depczących po piętach) i zawsze trafiam na fajną pogodę :D
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 31 sierpnia 2010, 19:43

i84 pisze:A ja słyszałam kilka dni temu w radiu, że w drugiej połowie września temperatury mają dochodzić do 28stopni!!!!
Trudno powiedzieć. Byłem z pewnym meteorologiem w maju na Turbaczu w ramach PTT (ostatni dzień przed opadami które przyniosły tą nieszczęsną powódź)- teraz mimo zaawansowanej techniki, klimat mamy tak porąbany, że w miarę wiarygodną pogodę można przewidzieć na max 3-4 dni, dalsze termny to czyste wróżenie z fusów. Tym bardziej takie mówiące o tym co będzie za 50 lat.
Najwyżej przełoże sobie urlop na później, góry nie uciekną
K4R

Post autor: K4R » 31 sierpnia 2010, 20:05

W 2008 roku śnieg zepsuł mi wszystkie plany spadł dzien przed moim przyjazdem :roll:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 sierpnia 2010, 20:21

i84 dobrze mówisz! Jak w Tatry to najlepiej wrzesień-październik, bo nie ma stonki :) Rok temu na Giewoncie było nas może z 8 (w tym nasza 5), a latem, sami wiecie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 sierpnia 2010, 21:55

Tempy dyszel zeszłego grudnia byłem (5,6) min na Kasprowym i śniegu było ledwo ledwo. Owszem na Zawrat się nie pchaliśmy ale dało rade. Brak raków odczuliśmy schodząc i to na odcinku może ze 200 metrów.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 sierpnia 2010, 23:40

To, że spadł śnieg nie oznacza od razu zimowego sezonu :P
A z drugiej strony, skoro na Gerlachu 3 lawinowa....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 września 2010, 21:36

Johny pisze:To, że spadł śnieg nie oznacza od razu zimowego sezonu :P
A z drugiej strony, skoro na Gerlachu 3 lawinowa....
Witam. W sobotę jadę w tatry i chciałem zaliczyć całe Polskie Tatry Wysokie. bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie. Czy przy takim śniegu jaki jest teraz w tatrach raki mają zastosowanie i się sprawdzą czy jednak jest tego śniegu za mało ? Doświadczenie w rakach mam ale zimą, nigdy przy takim lekkim śniegu nie chodziłem... Nie wiem co robić a nie chcę się zabić :)))
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 02 września 2010, 21:49

ha.de78 zapraszam do działu "Przedstaw się..."
Taka forumowa tradycja :spoko:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 02 września 2010, 21:52

ha.de78 pisze:Czy przy takim śniegu jaki jest teraz w tatrach raki mają zastosowanie i się sprawdzą czy jednak jest tego śniegu za mało ?
Zależy jaki to śnieg. Można z dużym prawdopodobieństwem mniemać że jest lekki i puszysty a w takim śniegu raki się nie przydadzą. O wiele leoiej sprawdzają się na ubitym zmrożonym śniegu, a o taki to chyba teraz trudno w Tatrach. Tym bardziej, że się ociepla, więc lawinówka może wystąpić.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 września 2010, 22:08

W takich warunkach jak teraz to bym odradzał wędrowania gdzieś wysoko. Dzisiaj kolega z pracy wrócił z Tatr i mówił, że powyżej 1500m wieje i do tego nic nie widać. Skały podobno oblodzone, więc łatwo o poślizg. Uważaj na siebie przy takich warunkach :spoko:
ODPOWIEDZ