Najpiękniejsz rejon Polski- Góry Stołowe

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Najpiękniejsz rejon Polski- Góry Stołowe

Post autor: Anonymous » 15 maja 2010, 0:23

Zapraszam do zwiedzenia Gór Stołowych- Szczeliniec, Skalne Grzyby, Skalne Miasta- naprawdę warto tam pojechać. Może przekonają zdjęcia- http://ourhills.eu
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 15 maja 2010, 1:47

hmm chyba przez przypadek zle trafiles w temat gory stołowe są naprawde piekne ale one znajduja sie w sudetach
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 15 maja 2010, 10:10

Pozwoliłem sobie przenieś Twoj post do Sudetów. Góry Stołowe są integralną częścią Sudetów.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Mirek

Post autor: Mirek » 15 maja 2010, 10:53

zwolek,nie musisz zapraszać.Większość z Nas słyszała i była w Stołowych.Acha,mamy dział;Przedstaw się. :zoboc:
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 15 maja 2010, 10:53

Polecam, na prawde polecam rejon... Spedzilem tam prawie caly kwiecien i schodzilem wszystko, co bylo mozliwe, wliczajac nawet czeska strone i skalne miasta... Jak dla mnie to rewelacja... :)
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 15 maja 2010, 17:47

Ardaryk pisze:schodzilem wszystko, co bylo mozliwe
Ardaryk nie osłabiaj mnie :zoboc: bo Ci powiem co Ty wiesz o górach stołowych :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Mirek

Post autor: Mirek » 15 maja 2010, 18:17

zwolek napisał 1 post i znikł. :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 maja 2010, 23:51

mirek , może zaszył się w stołowych ;)
Mirek

Post autor: Mirek » 16 maja 2010, 5:13

Timon pisze:mirek , może zaszył się w stołowych ;)
Chyba masz rację. :twisted: :twisted: :zoboc:
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 16 maja 2010, 11:34

Rebel smialo dawaj na PW, chetnie sie dowiem, czego jeszcze nie zobaczylem, tym bardziej, ze wybieram sie tam niebawem na kolejne 2 tygodnie :)
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 16 maja 2010, 16:39

Ardaryk pisze:tym bardziej, ze wybieram sie tam niebawem na kolejne 2 tygodnie
możesz na mnie liczyć na pewno coś doszlifujemy :) , napisz gdzie byłeś a reszte juz poleci :zoboc:

ps napisz kiedy będziesz to może coś razem na szlaku zmontujemy ............oczywiscie oprócz piwa :D
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 17 maja 2010, 16:56

Rebel a wiec moze tak, w kwietniu bylem tam dwuktornie, od 12 kwietnia do 23 oraz ponownie z Leskowiczanką w powiekszony dlugi weekend majowy. Co w miedzyczasie schodzilem? A wiec po kolei... Szlakiem zielonym z Kudowy na Bledne Skaly, zejscie czerwonym do Kudowy. Kolejna wycieczka (z Leskowiczanka) wejscie na Bledne Slaly czerwonym, pozniej zielonym przez Pasterke i zoltym na Szczeliniec Wielki, petla wokol Szczelinca i powrot do Lisiej Przeleczy szlakiem czerwonym, przez Fort Karola. Kolejna wycieczka to wejscie z Lisiej Przeleczy szlakiem niebieskim, przez Skaly Puchacza i powrot zielonym a pozniej zoltym przez Biale Skaly do przeleczy a dalej do parkingu Ksztaltna Łąka i czerwonym na Skalne Grzyby (tu mialem 3 wycieczki we wszelkich konfiguracjach) i powrot zielonym przez Radkowskie Skaly. Kolejna wycieczka to z Kudowy do Kulina szlakiem czerwonym, nastepnie zielonym przez Łężyckie Skałki do Lisiej Przeleczy i powrot Szosa Stu Zakretow do Kudowy... Nie wiem, jak wg Ciebie ale ja uwazam, ze niewiele mi zostalo do zobaczenia. Nadmieniam, iz podarowalem sobie wizyte na Wielkim Torfowisku Batorowskim, poniewaz straznicy z parku poinformowali mnie, iz tamtejszy szlak jest zamkniety... Jesli cos ominalem, to prosze o wiadomosc, gdyz jak pisalem, poruszalem sie wytyczonymi szlakami a nie jestem "tubylcem", przez co pewnie jakies ciekawe rzeczy mi umknely:)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2010, 16:59 przez Ardaryk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 17 maja 2010, 16:58

Aaaaa... Zapomnialbym... Oczywiscie Adrspaskie i Teplickie skalne miasta tez zaliczylem we wszelkich konfiguracjach... :) Ale to oczywiscie strona Czeska i tak na prawde nie zaliczana do Gor Stolowych... Dokumentacja fotograficzna do wgladu... :twisted: jest tego troche...
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 17 maja 2010, 19:21

Ardaryk zwracam honor :3: ,faktycznie zchodziłeś góry stołowe , ja w tych miejscach które opisujesz juz wieki nie byłem , gdyz znam o wiele spokojniejsze miejsca tak po naszej jak i po czeskiej stronie gór stołowych .Nie przecze miejsca ktore opisujesz są piękne , znam je wszystkie , ale również adekwatnie bardzo popularne i co za tym idzie mocno oblegane :) o Adrspaso teplickich skałach nawet nie wspominam tam raczej juz nie zawitam :) , jak juz na wstępie zaznaczyłem zwracam honor :) ma nadzeje ze cię nie uraziłem bo nie to było moją intencją :peace: . ale wierz mi są miejsca w które jak bym Cię zaprowadził to chyba choć troszkę byś .................przyznał mi rację Pozdrawiam Paweł
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 17 maja 2010, 19:48

Rebel dzieki :) nie, nie uraziles mnie ani troche, chcialem sie tylko dowiedziec o miejscach, ktore byc moze i rzeczywiscie sa bardzo sliczne a o ktorych nie wspominaja przewodniki i mapy. Ale jak juz mowilem, w tym roku jeszcze przynajmniej dwa razy tam zawitam po 2 tygodnie, wiec bede wdzieczny jesli podpowiesz mi, gdzie sa ciekawe miejsca, ktore moge zobaczyc... pozdrawiam serdecznie :)
ODPOWIEDZ