Szlaki na Śnieżnik

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Szlaki na Śnieżnik

Post autor: Anonymous » 10 maja 2010, 11:58

Witam :)
Wybieram się w czerwcu do Międzygórza i będę w tych okolicach pierwszy raz i proszę o jakieś propozycje ciekawych szlaków na Śnieżnik. Takie żeby mi zajęły cały dzień :D
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Re: Szlaki na Śnieżnik

Post autor: Lech » 10 maja 2010, 12:18

pon3ek pisze:Wybieram się w czerwcu do Międzygórza i będę w tych okolicach pierwszy raz i proszę o jakieś propozycje ciekawych szlaków na Śnieżnik. Takie żeby mi zajęły cały dzień
Proponuję całodzienną trasę z Międzygórza przez Marię Śnieżna, Żmijowiec, do Schroniska PTTK, dalej na szczyt Śnieżnika, jak czas pozwoli z niewielkim zejściem na czeską stronę do Źródła Morawy, rzeźby Słoniątka i pozostałości Lichtenstejnovej Boudy. Następnie ponownie na Śnieżnik i zejście do Międzygórza szlakiem czerwonym. Inna wycieczka to z wejściem na Trójmorski Wierch, gdzie jest drewniana wieża widokowa.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 maja 2010, 12:24

Wielkie dzięki :D Właśnie czegoś takiego potrzebowałem :D
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 10 maja 2010, 12:43

Tutaj masz cały temat poświęcony zeszłorocznemu Zjazdowi Klubowemu na Śnieżniku, który odbył się w październiku. Są też trasy oraz relacja. Może coś Ci się przyda :)
viewtopic.php?t=2883&start=0
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 10 maja 2010, 17:52

planuje taki szlak ale nie wiem czy w tym roku dam rade go zrealizowac ale moze to byc interesujaca propozycja takiego wariantu .z Miedzygórza czerwonym do schroniska Na Śnieżniku i tam pózniej zielonym na Mały Śnieżnik następnie na przełecz Puchacza aż do Trójmorskiego Wierchu a póżniej do przejscia granicznego z czechami i niebeskim do połączenia z czerwonym a dalej juz oczywiście po stronie czeskiej aż na śnieżnik i na nocleg do schroniska Na Śnieżniku mają tam dobre piwo OPAT bardzo dobre !.Jakbyś sie skusil isc tym szlakiem to prześlij zdjecia jestem ciekawy jak wygladają te strony i podejscie na Śnieżnik od strony czeskiej
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 10 maja 2010, 18:39

robson pisze:z Miedzygórza czerwonym do schroniska Na Śnieżniku i tam pózniej zielonym na Mały Śnieżnik następnie na przełecz Puchacza aż do Trójmorskiego Wierchu a póżniej do przejscia granicznego z czechami i niebeskim do połączenia z czerwonym a dalej juz oczywiście po stronie czeskiej aż na śnieżnik i na nocleg do schroniska Na Śnieżniku
To bardzo ambitna trasa, nie wiem czy jesteś w stanie przejść w ciągu jednego dnia, to około 31 km z dwona przyzwoitymi podejściami.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 10 maja 2010, 18:47

fakt to trudna trasa a podejscie na snieznik nie jest wcale takie proste ale jakby sie zostawilo bagaz w schronisku i bylaby ladna pogoda i dlugi dzien to mysle ze do zrealizowania mozna nawet sobie zanocowac w schronisku jesli by byly obawy a nastepnego dnia dopiero wyruszyc w strone Trójmorskiego Wierchu ,ja sie kusze na tem szlak ale ciezki plecak bym zostawil w schronisku i musialbym wiedziec ze pogoda sie nie popsuje gdyż musialbym wrócic do schroniska po rzeczyi i musialbym sie dobrze wyspać w miedzygórzu prosto z samochodu raczej bym nie podejmowal takiej próby ale to już zależy od indywidualnego podejścia co do wlasnych możliwości
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 maja 2010, 22:35

Będę ogólnie tam 3 dni więc któreś z waszych propozycji na pewno wybiorę. Dużo też właśnie zależy od pogody :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 maja 2010, 18:56

Zakupiłem w końcu mapę i bardziej mam przejrzyste wasze proponowane szlaki i przy dobrej pogodzie pójdę szlakiem który proponuje robson. Myślę ,że jak wyjdę o 5 rano to spokojnie się wyrobie bez spania w schronisku,ale jak będzie dalej padać to pójdę trasą ,którą proponował Lech. Oczywiście specjalnie dla robsona prześle zdjęcia z wyprawy :D jeszcze raz dzięki :D
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 23 maja 2010, 1:00

milego wedrowania tam jest naprawde bardzo ciekawie a schronisko na sniezniku jest super miejscem do wypoczynku jak i do noclegu czuc tam klimat gor polecam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 maja 2010, 14:35

O chatce na śnieżniku coś wiesz bo to piękne miejsce jak mam czas to bywam w tym miejscu
Jest tam masa urokliwych miejsc do oglądania
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 30 maja 2010, 16:59

Jest tam masa urokliwych miejsc do oglądania
w Chatce? :kukacz: no fakt, w tamtym roku rozrabiali tam spirytus i mieliśmy pyszną miodówkę :twisted:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
ODPOWIEDZ