Poznajmy stare polskie ślady i inne ciekawostki w Sudetach

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Poznajmy stare polskie ślady i inne ciekawostki w Sudetach

Post autor: Lech » 05 maja 2010, 11:09

W nawiązaniu do wątku => viewtopic.php?t=3594 chciałbym zaproponować ciekawy sposób na poznanie Sudetów. Po prostu zamieszczać się tu będzie fotografie ciekawostek z regionu. Czy ktoś poznaje co to za ruina, gdzie się znajduje i z jaką historią się wiąże?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 maja 2010, 14:53 przez Lech, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 maja 2010, 9:31

Wydaje mi się, że to zamek, w zasadzie ruina w Starej Kamienicy, doczytałem, oczywiście jeśli to ta warownia, że swoje początki miała jako drewniany gród w XI wieku, informacji posiadam więcej, ale nie jestem pewny czy to ten zamek, dawno tam nie byłem,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 09 maja 2010, 0:40

Manfred pisze:Wydaje mi się, że to zamek, w zasadzie ruina w Starej Kamienicy.
Niestety, pudło... I jeszcze jedno. Ponieważ zagadki dotyczące Sudetów muszą być zagadkami wyłącznie z tego obszaru, a więc na temat tych gór, a nie na każdy temat niegórski, proponuję kontynuować ich zadawanie i zagadywanie tu => viewtopic.php?p=127426#127426
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2010, 9:50

Mam wrażenie, że są to ruiny zamku w Starej Kamieniecy, drewniany gród istniał już tu w wieku XI, chyba, że się mylę.
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 09 maja 2010, 9:55

Manfred pisze:Wydaje mi się, że to zamek, w zasadzie ruina w Starej Kamienicy.
Niestety, pudło...
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2010, 10:06

Będę śledził wątek, bo ciekawi mnie co to za ruina.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2010, 20:20

Ja w sprawie tej zagadki fotograficznej ... a mianowicie nie jest to przypadkiem ruina zameczku myśliwskiego na Radziwiłłówce w Ciszycy ?
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 09 maja 2010, 20:30

Królik pisze:
PiotrekP pisze:To nie ja ustalałem, jednak uważam, że wszytkie zagatki dotyczące gór powinny znajdować się tym dziale i to bez względu jakich gór dotyczą. Proszę Lech nie zmieniaj ustaleń.
w 100% zgoda.
Lech zagadki foto tylko TU. Dzięki.
To jak najbardziej uzasadnione żeby zagadki (wzbogacane ilustracjami czy bez nich), które mają na celu poznanie pasm górskich Sudetów, ich przyrody, zabytków i historii, zamieszczano w wątku pt. "Poznajmy Sudety", a nie w dziale pt. "Na każdy temat niegórski". W przeciwnym razie ich zamieszczanie nie będzie miało żadnego sensu.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 09 maja 2010, 20:35

Manfred pisze:Będę śledził wątek, bo ciekawi mnie co to za ruina.
Mała podpowiedź: Miejsce to, mimo że jest związane z pewnym znanym polskim rodem magnackim, jest niemal zupełnie zapomniane.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 09 maja 2010, 21:15

Królik pisze:Ustalenia są jasne: ZAGADKI FOTO TYLKO W TEMACIE "ZABAWA FOTOGRAFICZNA...
A jeżeli w dziale "Sudety i inne polskie góry" ktoś zamieści fotografię z jakimś obiektem napotkanym na szlaku w Sudetach, którego nie zna i poprosi o wyjaśnienie pozostałych użytkowników, to to już nie będzie zagadka, nieprawdaż?
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 09 maja 2010, 21:21

Lech pisze:A jeżeli w dziale "Sudety i inne polskie góry" ktoś zamieści fotografię z jakimś obiektem napotkanym na szlaku w Sudetach, którego nie zna i poprosi o wyjaśnienie pozostałych użytkowników, to to już nie będzie zagadka, nieprawdaż?
Jessssuuuuu, Lech ależ z Ciebie "wiertacz" (czyt. osoba obsługująca wiertarkę).
Sorry, Lechu, nie obraź się, ale wiercisz dziurę w całym.
Jeśli "ktoś zamieści fotografię z jakimś obiektem napotkanym na szlaku w Sudetach, którego nie zna i poprosi o wyjaśnienie pozostałych użytkowników", to pewnie uzyska odpowidź.
Ty wyraźnie napisałeś:
Lech pisze:W nawiązaniu do wątku => viewtopic.php?t=3594 chciałbym zaproponować ciekawy sposób na poznanie Sudetów. Po prostu zamieszczać się tu będzie fotografie z regionu, a kto odgadnie co przedstawia - zadaje następną wrzucając kolejną fotkę. Ponieważ ktoś musi zacząć, to ja wrzucam jako pierwszy: Co to za ruina, gdzie się znajduje i z jaką historią się wiąże?
- więc to już podchodzi pod zagadkę.
Koniec moich wypocin na ten temat.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2010, 21:32

jako, ze zostalem olany :D w innym dziale odpowiedz wrzucam tutaj a przynajmniej tak mi sie wydaje, ze to odpowiedz.
Czy jest to zameczek myśliwski na Radziwiłłówce w Ciszycy ?

rodu Radziwilow ? ...:)
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 09 maja 2010, 21:46

folcrum pisze:jako, ze zostalem olany :D w innym dziale odpowiedz wrzucam tutaj a przynajmniej tak mi sie wydaje, ze to odpowiedz.
Czy jest to zameczek myśliwski na Radziwiłłówce w Ciszycy ?
rodu Radziwilow ?
Tak, po mojej podpowiedzi nie było to trudne, ale czy możesz jeszcze coś więcej dodać na ten temat? Ja wiem tylko tyle, że odnalezienie tej ruiny nie jest wcale łatwe, że miejscowi przewodnicy z wycieczkami tam prawie wcale nie zaglądają. Wiem również, że miejsce to leży poza szlakami turystycznymi i trasami typowych wycieczek, choć od dawna aż prosi się o wytyczenie i wyznakowanie tam szlaku pieszego, jak i objęcie całego niszczejącego zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego należytą opieką. Przydało by się też utworzyć tam choćby skromną izbę pamięci dawnych właścicieli. Miejsce to wiąże się też z wydaniem w Poznaniu pierwszego w historii polskiego przewodnika górskiego po "Olbrzymich górach" (tak wtedy nazywano Karkonosze) z przeznaczeniem dla goszczących tam kiedyś Polaków.

Obrazek

Dlaczego o tym się zapomina? Dlaczego eksponuje się wyłącznie pamiątki po dawnych niemieckich właścicielach zamków, pałaców i ogrodów zakładanych w tym samym okresie u podnóża Karkonoszy? Byś potrafił tą sytuację wyjaśnić?
Ostatnio zmieniony 10 maja 2010, 8:55 przez Lech, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 09 maja 2010, 22:25

Czyżby Stara Kamienica.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 09 maja 2010, 22:34

Norbert124 pisze:Czyżby Stara Kamienica.
Napisałem przecież, że nie. Tu wyjaśnienie => viewtopic.php?p=127505#127505

Natomiast pozostają do wyjaśnienia pewne kwestie związane z tym obiektem, parkiem i pałacem, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi. A konkretnie trudno mi zrozumieć, dlaczego nie ma tam szlaku turystycznego, dlaczego zapomina się o miejscach związanych z historia polskiej szlachty w Sudetach, a jednoczesnie eksponuje się pamiątki po dawnych niemieckich właścicielach zamków, pałaców i ogrodów zakładanych w tym samym okresie u podnóża Karkonoszy? Dlaczego?
Pozdrawiam

Lech z Poznania
ODPOWIEDZ