O rety ale Sudety :D

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

MałaBee

Post autor: MałaBee » 03 czerwca 2007, 11:04

Termit pisze:oki to proszę moderatora o przeniesienie tematu do kryształków.

a co do Sudetów to tu też mieszkają ładne dziewczyny, czyli można to zaliczyć do pięknego folkloru tutejszego rejonu.
Nie ma sprawy bo tematy się muszą trzymać układu forum.
Powracając do Sudetów to folklor jest też do omówienia. Możesz opisać tu choć jakąś małą część folkloru Sudetowego bo w końcu Ty jesteś ich mieszkańcem.

Posty na temat ślubów zostały przeniesione do tematu:
Swawolne kryształki i nie tylko :D :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 czerwca 2007, 14:16

eeeee fajnie na tym Szczytniku :D Ja się dziwię że mówisz najpierw że są ładniejsze miejsca a później udowadniasz nam że jest piękny :P. Szczególnie fajnie jest tam w jesieni i ta afrykańska polana ładnie wygląda.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 czerwca 2007, 17:57

Szczytnik piękny ale są piękniejsze miejsca, tu gdzie dzisiaj byłem to żywego ludzia jeszcze nie spotkałem

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

i pikne orliki

Obrazek Obrazek

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 czerwca 2007, 18:08

Termit fotki fajowe tylko trochę dużo na nich grzybków zamiast gór :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 czerwca 2007, 18:15

2 grzybasy to dużo????

nie samymi górami człowiek żyje i grzybasami hihihihihihihi
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 czerwca 2007, 6:51

Termit pisze:2 grzybasy to dużo????

nie samymi górami człowiek żyje i grzybasami hihihihihihihi
no raczej nie samymi grzybasami :P. hehehe fajna relacja Termit. Ładnie tam masz przed domkiem :).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 czerwca 2007, 16:57

i niech mi ktoś powie że Stołowe sa nieciekawe - piekne góry i piękne zdjęcia
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 7:08

pawelk pisze:i niech mi ktoś powie że Stołowe sa nieciekawe - piekne góry i piękne zdjęcia
Stołowe to chyba najbardziej tajemnicze góry w Polsce i należy im się za to OGROMNY szacunek. Fotki są bardzo ładne i oddają całe piękno tej części.
Pete

Post autor: Pete » 09 czerwca 2007, 21:06

Termit - chyba nigdy się nie zrozumiemy co do tego Szczytnika... :) Jest piękny i koniec i wiem, że na pewno są piękniejsze miejsca. Pewnie jest sentymentalny dla nas obu, a Ty po prostu znasz lepsze miejsca :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 czerwca 2007, 22:22

Pete
Pewnie jest sentymentalny dla nas obu, a Ty po prostu znasz lepsze miejsca
Jasne jutro sie tam wybieram :lol:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 01 października 2007, 15:05

Panie i Panowie, na weekend wybieram się imprezę firmową do Barda Śl.
Coby nie marnować czasu chciałbym trochę potrekkingować.
Może coś polecicie w okolicach Barda na 2-3godz. trekking, bo tylko tyle czasu będę miał.
Wiem, że można na Kłodzką Górę, która należy do KGP, ale ile się idzie na nią z Barda?
Będę wdzięczny za jakieś propozycje krótkiego wędrowania.
Gaclan

Post autor: Gaclan » 01 października 2007, 17:20

No więc tak. Idąc niebieskim szlakiem z Barda, po okolo 2,5 h dojdziesz do rozdroża z żółtym szlakiem, gdzie odbijając na chwilę na żółty wejdziesz na Klodzką Górę (poświęciłem temu moją osotnią relcję, gdyż bylem tam w zeszłą niedzielę). Ale po drodze będziesz miał inne ciekawe obiety: Źródło Marii, Ostra Góra, szczyt Gajnika.
Wydaję mi się że bardzo pomocna Ci będzie mapa znajdująca się pod tym adresem.
http://www.sudety.it/index/turystyka/ma ... ka-compass
Szlak niebieski jest cześcią szlaku długodystansowego E3 i idąc dalej od rozwidlenia szlakow możesz nawet dośjć do Lądka Zdroju. Chyba że pójdziesz żółtym szlakiem wówczas dojdziesz do Kłodzka.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 01 października 2007, 23:03

Dzięki gaclan. Ale chyba aż tyle czasu mieć nie będę. Mapę obejrzałem i pytanie: jakby podjechać samochodem na Przełęcz Łaszczowa to ile by się szło na Kłodzką Górę? Można też auto zostawić na Przełęczy Kłodzkiej i z niej iść - to ile by się szło? Będę miał całego czasu - czyli tam i spowrotem - jakieś 2-3godz. W sobotę o 13:00 jest obiad,a o 17:30 ognisko firmowe, to muszę być coby szefa nie drażnić :twisted:
Gaclan

Post autor: Gaclan » 02 października 2007, 6:49

Rozwidlenie szlakow znajduję się mniej więcej dokładnie w połowie między przełęczami: Kłodzką i Łaszczową . Zatem w ciągu godziny powinieneś zajść z Przełęczy Łaszczowej na Kłodzką Górę.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 02 października 2007, 9:55

gaclan Dzięki serdeczne bardzo. Właśnie tak zrobię, bo nie wybaczyłbym sobie bycia w Górach Bardzkich bez wdrapania się na KG.
Pozdrawiam serdecznie :spoko:
ODPOWIEDZ