Buty w góry

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Delux

Buty w góry

Post autor: Delux » 14 stycznia 2007, 9:54

Co sądzicie o butach alpinusa?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2007, 9:57

Ja słyszałem, że nie mają przyczepności do podłoża, ale jeszcze nie kupowałem to nie mogę nic więcej powiedzieć.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 stycznia 2007, 23:03

Rzeczywiście Alpinus jest słaby. Mi podeszwy zaczęły pękac już po roku!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2007, 20:22

W zeszłym sezonie kupiłem buty F7 Pro Mountain i nie powiem o nich słowa złego. Może wiele w nich po górach nie chodziłem ale spisują się bardzo dobrze pomimo złych opinii na forach internetowych. Różne są gusta, mnie przypasowały:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 maja 2007, 0:09

Jeśli mam coś dorzucić w sprawie obuwia. To ja w X 2002 roku zrobiłem, jak mi się wydaje super interes. Kupiłem wtedy buty SALOMONa z prawie 50% przeceną. Buty te służą mi już ponad 4 lata (średnio o nie dbam- tzn. impregnacja raz na pół roku), a nie używam ich tylko w górach, tylko chodzę w nich prawie codziennie zwłaszcza zimą. Wiadomo, że są wysłużone już, ale w dalszym ciągu zachowują wszystkie swoje właściwości. Jestem z nich bardzo zadowolony i myślę, że 2 lata jeszcze w nich pochodzę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 maja 2007, 7:07

A które są lepsze SALOMON czy JACK WOLFSKIN? Poradźcie coś.
tomekt

Post autor: tomekt » 21 maja 2007, 11:04

Belissima pisze:A które są lepsze SALOMON czy JACK WOLFSKIN? Poradźcie coś.
Pozytywną opinię jaska o salomonach już mamy :wink: , teraz jeszcze zobaczymy jak swoje nowe buty po paru wyprawach oceni Admin :)...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 maja 2007, 19:26

Mogę też pozostawić pozytywna opinię o butach JACK WOLFSKIN, używa ich moja siostra i też jest bardzo zadowolona. Wszystko zależy przede wszystkim od subiektywnego odczucia. W końcu każdy z Nas jest inny i w zasadzie dopasowanie obuwia to przede wszystkim czas jaki zostanie poświęcony w momencie zakupu na ich mierzenie. Wtedy warto sobie w nich trochę poskakać, powyginać nogą w różne strony i wybrać te najbardziej odpowiednie. Potem może być już za późno. To najważniejsze, opinie innych to tylko dodatek, który do końca nie powinien decydować. Cóż tak mi się wydaje.
Sara

Post autor: Sara » 23 maja 2007, 19:06

jask pisze:Mogę też pozostawić pozytywna opinię o butach JACK WOLFSKIN, używa ich moja siostra i też jest bardzo zadowolona. Wszystko zależy przede wszystkim od subiektywnego odczucia. W końcu każdy z Nas jest inny i w zasadzie dopasowanie obuwia to przede wszystkim czas jaki zostanie poświęcony w momencie zakupu na ich mierzenie. Wtedy warto sobie w nich trochę poskakać, powyginać nogą w różne strony i wybrać te najbardziej odpowiednie. Potem może być już za późno. To najważniejsze, opinie innych to tylko dodatek, który do końca nie powinien decydować. Cóż tak mi się wydaje.
No to Admin już wkrótce potwierdzi Twoje słowa. Być może jednak nie ale miejmy nadzieję że będą dobre bo też oglądałam się za Jack Wolfskinami. Czekam na Twoją relację Admin z czerwcowej BG.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 maja 2007, 15:58

polecam buty LOWA

http://www.karstadt.de/produktAnzeigen.do?pid=2942531

bardzo wygodne i trwale!!rewelacyjnie trzymaja noge!!!!dobra todeszwa trzyma sie swietnie blotka i mokrych kamieni :!:

jedyny minus tej firmy jest taki ze niektore modele po roku zaczynaja skrzypiec :D i z tym nic nie da sie zrobic :(

polecam :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 maja 2007, 18:35

a ja 4 rok śmigam na Hi-Teckach i sobie strasznie chwale, co prawda nie ma tu takich gór jak w Tatrach, bo najwyższy płaskodenny szczyt ma 1603m a i na Śnieżce spotkałem panienkę w szpilkach, a ubrana była tak że pomyślałem że jest tam agencja wysokogórska, ale odbiegam od tematu. Buty są eksploatowane maksymalnie i na okrągło na moje wyprawy górsko-grzybowo-lesne, wiadoma sprawa czasami nalewa sie błotko przez cholewki jak wpadnie sie w bagienko. ale globalnie nie przemakalne. Na moje tereny są sprawdzone latem i zimą. Oczywiście każdy chwali swoje obuwie naradzie pozostanę przy tej firmie. no chyba ze w Tatrach załamie nogę to zmienię zdanie :lol: Pozdrowka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2007, 7:18

Hi Tecki są dobre. Ja myślę że buty z tego przedziału cenowego np. 500zł jeśli wpasują się w naszą nogę to będziemy w nich śmigać bardzo długo. Jedyną przeszkodą może być nieklejąca się podeszwa do skał. Termit jak z Twoimi butami trzymają się dobrze podłoża?
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 25 maja 2007, 8:37

cóż, i na mnie przyszedł czas i musze zmienić buty, Poprzednie po cotygodniowym eksploatowaniu odpadły z gry po 2 latach. Wczoraj byłem sobie poprzymierzać, głównie wpadły mi w oko Salomony i Hi-Tecki. Jak na razie bardziej przekonały mnie Salomony, poniewaz mało modeli Hi-Tecka jest wyposazonych w Gore-Tex. Mają jakies inne membrany ale jakoś mnie nie przekonują. Podeszwa Vibram to bowiązek w tatrach, ale w tym przedziale cenowym to już większośc butów ma. Znalazłem też Salomony z wewnętrzną wyściółką ze skóry, bardzo przyjemne odczucie ale zastanawiam sie jak sie to sprawdzi podczas całodziennej wędrówki.

Inna marka butów które sa super do trekkingu to buty Gore-tex firmy Himalaya ale o nich sobie moge tylko na razie pomarzyć (ok. 1000 zł).
Mila

Post autor: Mila » 30 maja 2007, 20:49

ja osobiście mam Becki i nie narzekam:)poki co wszystko sie trzyma, może oddychalnosc jest w nich troche na bakier ale da sie przezyc,Nie polecam produktow alpinusa i campusa a juz napewno nie butow, kurtek tez nie...
Sara

Post autor: Sara » 30 maja 2007, 21:38

Mila pisze:ja osobiście mam Becki i nie narzekam:)poki co wszystko sie trzyma, może oddychalnosc jest w nich troche na bakier ale da sie przezyc,Nie polecam produktow alpinusa i campusa a juz napewno nie butow, kurtek tez nie...
z tym się mocno zgodzę. Alpinus i campus są przereklamowane a w Tatrach to już wogóle klapa... ślizgają się już na samym Giewoncie a co dopiero dalej...
ODPOWIEDZ