Rękawiczki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 stycznia 2008, 23:41

Norbert D pisze:Witam! zastanaiwam się jakie rękawice kupić do chodzenia po górach, mam tutaj na myśli zabezpieczenie rąk w przypadku łańcuchów, klamer i ostrych skał - w wyższych partiach gór. Proszę o podpowiedź jakie stosujecie.

Serdecznie pozdrawiam
Ja latem na łańcuchy klamry itp. używam skórzanych rękawiczek bez palców. Koszt takich to około 40zł.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2008, 14:40

Jak się ma troszkę kasy i ochotę, żeby ją wydać, to można kupić sobie rękawice do wspinaczki technicznej albo na teren mikstowy, skalno-lodowy.

Modeli jest kilka.

Np takie jak widoczne pod linkami:

http://www.polarsport.pl/index.php/skle ... 97/root,6/

http://www.polarsport.pl/index.php/skle ... 95/root,6/

prawda że ładne?


A tak naprawdę, do łańcuchów można z powodzeniem używać każdych rękawiczek, byleby spełniały swoją rolę, czyli chroniły dłoń, dawały jakiś komfort cieplny, i co najważniejsze, poprawiały chwyt.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 16 stycznia 2008, 17:18

Cóż, ja z reguły nie używam żadnych.
Jeśli jednak uważasz, że anprawdę są Ci potrzebne to z odpowiedzi powyżej możesz wybrać coś dla siebie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 16 stycznia 2008, 19:31

Wiesz jakbyś w przyszłości chciał śmigać po ferratach, to warto kupić coś lepszego, a tak wystarczą rowerowe.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2008, 21:02

Ja mam takie zakupione w Decathlonie, na siłownię, bez palców, zapinane wokół nadgarstków na rzepy, pokryte od wewnętrznej strony dłoni skórą (czy skóropodobne coś). Ciepło to jedno, ale dla mnie najważniejsze, żeby na łańcuchach się mi łapy nie ślizgały.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 17 stycznia 2008, 0:16

Ja uzywam zwyklych rowerowych bez palcowza 40 PLN.
Pete

Post autor: Pete » 22 stycznia 2008, 22:52

Mooliczek pisze:Ja mam takie zakupione w Decathlonie, na siłownię, bez palców, zapinane wokół nadgarstków na rzepy, pokryte od wewnętrznej strony dłoni skórą (czy skóropodobne coś). Ciepło to jedno, ale dla mnie najważniejsze, żeby na łańcuchach się mi łapy nie ślizgały.
Właśnie wróciłem z Krakowa z Decathlonu - co nieco się zaopatrzyłem i trzeba przyznać, że w większości ceny nie są wcale z kosmosu, a ubrania dobrej jakości :) Bo na przykład sklepy sieci Intersport są głównie nastawione na narciarzy co mnie irytuje jako górołaza... :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 stycznia 2008, 23:11

Pete pisze:sklepy sieci Intersport są głównie nastawione na narciarzy co mnie irytuje jako górołaza...
:brawo:
ja mam dokladnie taki sam do nich stosunek - jako "górołaz", jak to określileś :)
Jako narciarz - a raczej snowboardzista - też za nimi nie przepadam. są drodzy jak niepowiemco.
Moniczek

Post autor: Moniczek » 12 czerwca 2008, 9:44

RafalS pisze:Ja uzywam zwyklych rowerowych bez palcowza 40 PLN.

Rowerowe albo żeglarskie. Też są dobre. Ja używam tych drugich juz drugi sezon i jestem bardzo zadowolona. Koszt tez nie jest duży: 40 - 50 zł.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 sierpnia 2008, 8:09

zwykłe rowerowe wystarczają w zupełności (przynajmniej dla mnie ;) )
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 07 sierpnia 2008, 9:41

janek.n.p.m pisze:Wiesz jakbyś w przyszłości chciał śmigać po ferratach, to warto kupić coś lepszego, a tak wystarczą rowerowe.
janek.n.p.m ja na ferraty używam takich jak do sztangi na siłowni, są skórzane i wzmocnione.
Anonymous

Rękawice na ZIME!!

Post autor: Anonymous » 14 września 2008, 17:05

Hej mam pytanie jakie polecanie rękawice na zimę do turystyki pieszej interesuje mnie w sumie cos co nie przemięka wiem napiszecie kup sobie rękawiczki z Gore ale nie stać mnie na nie :) może znacie jakieś tańsze rekawiczki a też dobre ???
Z góry dzięki :) :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 września 2008, 17:18

Palczaste: polarowe, "windblokerowe" lub łapawice a w razie awarii skarpetki na ręcach ;)
Anonymous

Pytanie - rękawiczki

Post autor: Anonymous » 02 października 2008, 17:32

Mam pytanie jakie używacie / jakie polecacie rękawiczki. Cena do 120zł. Moje wymagania są takie aby jak najdłużej nie przemokły w kontakcie ze śniegiem. Ciepło odchodzi na drugi plan.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Re: Pytanie - rękawiczki

Post autor: Dariusz Meiser » 02 października 2008, 19:33

Ja mam Singing Rock - niestety nie pamiętam modelu.
Kosztowały około 100 PLN. Skóra, a od wewnętrznej części dłoni wzmocnienia (żeby się nie wycierało od liny czy trznka czekana lub kijków).
Bardzo długo wytrzymują kontakt ze śniegiem.
MORF pisze:Mam pytanie jakie używacie / jakie polecacie rękawiczki. Cena do 120zł. Moje wymagania są takie aby jak najdłużej nie przemokły w kontakcie ze śniegiem. Ciepło odchodzi na drugi plan.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
ODPOWIEDZ