Buty Jack Wolfskin

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Buty Jack Wolfskin

Post autor: Anonymous » 28 grudnia 2013, 19:37

Witam.Czy może mi ktoś doradzić jak uporać się z butem obcierającym piętę kupiłem buty za kostkę Wolfskina w Horyzoncie i przy mierzeniu w sklepie wszystko było ok ale później w trakcie chodzenia okazało się że prawy but ociera kostkę.Kiedy dokładnie obejrzałem obydwa buty zauważyłem ciekawą rzecz w lewym bucie który jest ok napis firmowy na wkładce starł się w połowie podczas gdy w prawym nie starł się w ogóle.Może ktoś miał podobny problem.Z góry dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 28 grudnia 2013, 21:51

Zastosuj korkowy lub żelowy klin-podpiętek, zmiana ułożenia stopy w bucie czasem pomaga. Poza tym profilaktycznie oklejaj kostkę plastrem, będzie mniej podatna na obtarcie.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 grudnia 2013, 9:59

Dzięki za podpowiedź ale właśnie próbowałem z wyciętym kawałkiem kartonu pod piętę ale było jeszcze gorzej teraz myślę o wyciągnięciu wkładki z buta żeby obniżyć piętę,kumpel radzi mi żeby zwilżyć miejsce buta gdzie obciera denaturatem.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 29 grudnia 2013, 11:49

korkoniusz jakbym miał to samo... Ten problem miałem w poprzednich butach tej samej marki. Okazało się, że w sklepie były ok a później już nie. Okazało się, że po czasie się "rozbiły" i stopa była zbyt luźna w bucie. Mocniejsze związanie też za wiele nie dawało, bo znowu obcierało strefę nad kostką. Problem wyeliminowałem owiązując prawą stopę bandażem elastycznym w miejscu, gdzie się ociera - ucinając odpowiednią długość, aby stopa nie była zbyt ściśnięta. Ogólnie ten problem zdarzał się nie tylko Tobie i mi, ale chyba jest to jakaś cecha może pewnych modeli? Tego nie wiem. Może mają jakoś inaczej wyprofilowaną strefę nad piętą? W każdym bądź razie wygodną, ale ocierającą. Szkoda tylko, że przy butach, które miały mi służyć musiałem stosować "dodatki".
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2014, 9:02

można zastosować bandaż jak tu kolega wspomniał lub żelowa podpiętka.
Inne rozwiązanie to zwykły stabilizator na kostkę noszę taki.
Neoprenowy za około 15 zł dostępny w każdym sklepie sportowym. Nakładamy potem but i po problemie. Nie ma co się szczypać. Te rozwiązanie będzie chyba najtańsze, ale czy najlepsze nie wiem.. pozdrawiam
ODPOWIEDZ