Czekan

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 12 grudnia 2012, 9:04

Dobromił pisze:dorokusai i gdzie zamierzasz przemieszczać się z tym żelastwem ?
Myślę, że to kluczowe pytanie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 grudnia 2012, 9:16

Patrząc na te ustrojstwa to spodziewam się styczniowego ataku na Orlą. Albo walk na lodospadach.

Może też byc inne użycie: w prawej dłoni miecz, w lewej czekano - młotek, a drugi czekan na plecach. I wszyscy w schronisku umierają ze śmiechu.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 12 grudnia 2012, 9:21

Dobromił pisze:Może też byc inne użycie: w prawej dłoni miecz, w lewej czekano - młotek, a drugi czekan na plecach. I wszyscy w schronisku umierają ze śmiechu.
Bezcenne. W sumie za 310 pln to nawet warto...

A tak poważnie: jak pisze Dobromił, to dziaby do poważniejszej górskiej działalności. Zastanów się, czy jest Ci to potrzebne.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 12 grudnia 2012, 11:06

jck pisze:Bezcenne. W sumie za 310 pln to nawet warto...
Warto ale znając życie to cenna wyniesie conajmniej 600zł
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 12 grudnia 2012, 11:12

dorokusai pisze:Chodzi mi o to Kovik czy będą pasowały do mojego wzrostu i czy nie są za ciężkie , jeden waży 780 gram. Chociaż z drugiej strony krawężnik waży setkę więc co to na mnie .
W przypadku tych dziab wzrost twój nie ma większego znaczenia, chodzi o wykorzystanie go zgodnie z jego przeznaczeniem tzn wspinaczki.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 12 grudnia 2012, 14:19

dorokusai pisze:Chodzi mi o to Kovik czy będą pasowały do mojego wzrostu i czy nie są za ciężkie
to zależy czy znowu z nas sobie jaja robisz. Teraz taka łatka jest przyszyta do Ciebie - niestety. Ale wiesz nie bierz wszystkiego na poważnie co piszę.

Ja na początek zakupiłem sobie CT Alpin Tour i w zupełności mi wystarczy na moje działania górskie.
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 12 grudnia 2012, 15:28

Jak kolega zadaje takie pytanie to niestety widać, że nie wie do czego ani jak używać tych czekanów.
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 grudnia 2012, 15:50

Proponuję Ci okazyjnie czekan tzw. górniczy, zwany w potocznym języku kilofem. Sztyl masz regulowany, bo możesz sobie dowolnie piłą przyciąć. Albo szablą, co z nią skaczesz po drzewach. Myślę, że na Twoje górskie dokonania i plany będzie w sam raz.

Mogę Ci po znajomości takie cacko załatwić za czteropak, do tego gratis dodam nieprzemakalne buty górsko-górnicze z membaną gumotex, zwane potocznie kaloszami. Idealne na górskie wędrówki. Tylko podaj mi swój rozmiar i określ się, czy wolisz matowe czy z połyskiem, bo jest opcja wyboru.
Załączniki
73611176_0_430x350_FFFFFF_scale.jpg
(14.24 KiB) Pobrany 1132 razy
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 12 grudnia 2012, 16:09

sokół, daruj sobie te kpiny. dorokusai dostał już trochę po zadartym nosie.
Kpiną niczego nie nauczysz, a łacha drzeć to najprostsze.

Brawo, Kovik! Uczciwie i jasno postawiona sprawa :spoko:
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 12 grudnia 2012, 19:53

dorokusai czytając to co napisałeś we wcześniejszych postach (głównie w relacjach) to ujmę to tak:
będziesz co najwyżej chodził po Tatrach szlakami (przynajmniej na razie, bo na wspinanie w Twoim wypadku to chyba za wcześnie) i w takim wypadku wystarczy Ci jeden czekan i przy Twoim wzroście 50 cm będzie OK.
Myślę że dwa i to takie, nie są Ci potrzebne. Kup sobie jeden standardowy, np. CT, takie ma większość GSów. Waga takiego to ok. 600g, a cena ok. 250 zł.
Jak dojdziesz już do wniosku że możesz iść na coś trudniejszego to wtedy postarasz się o inny sprzęt.

Zrobisz jak będziesz chciał, ale nie ma co przesadzać.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 04 stycznia 2013, 21:05

Moi Drodzy,
jak dobiera się czekan? (Do turystyki).
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 04 stycznia 2013, 21:07

Do wzrostu. Bo zastosowanie już nam podałaś.
--->>>flickr<<<---
Zbychu

Post autor: Zbychu » 05 stycznia 2013, 13:49

Malgo pytasz jaki ma być długi? Taki trochę uniwersalny /najprostszy/ sposób: stajesz z rękami zwisającymi luźno wzdłuż ciała. Czekan trzymany w dłoni ma sięgać do kostki.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 05 stycznia 2013, 15:32

Dzięki, już wszystko wiem :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
dorokusai

Post autor: dorokusai » 07 stycznia 2013, 20:17

A ja sobie kupiłem taki zestaw : http://img16.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2918727895 w Skalniku po promocyjnej cenie 489 zł :) .
ODPOWIEDZ