Czekan

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 08 stycznia 2013, 18:10

Powiedzmy, że nie chciało mi się schodzić i szukałem szybszej alternatywy ;)
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 08 stycznia 2013, 18:13

Vision pisze:jak to się sprawdza w rzeczywistości
Sprawdza się w ten sposób, że nigdy go nie zgubisz, ale musisz mieć do czego przyczepić :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Vision

Post autor: Vision » 08 stycznia 2013, 18:14

A to to i tak hamowanie kontrolowane jakby nie patrzeć ;) A takie schodzenie to dla zimą największa frajda :)
Malgo pisze:Sprawdza się w ten sposób, że nigdy go nie zgubisz, ale musisz mieć do czego przyczepić :)
Bardziej chodziło mi tu o przekładanie go z ręki do ręki, czy nie będzie żadnych kompilkacji i czy ta lońża między nogami mi się plątać nie będzie czy gdzie indziej ;) Ja póki co swoją ściągnąłem i całą zimę bez przechodziłem, bo mnie strasznie denerwowała...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 stycznia 2013, 18:26

Ja ją mam i jakoś z tą lonżą się bardzo dobrze czuje i wcale mnie nie denerwuje że jest między nogami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 stycznia 2013, 21:03

Kurde Vision masz lonżę i innych pytasz jak się sprawuje ;)

Nie mogę się wypowiedzieć na temat tej co zalinkowałeś. Mam typową podwójną i jestem zadowolony, że nie muszę myśleć o tym czy mi czekan się gdzieś zapodzieje. Na ściągaczu nic nie majta. Skoro sytuacja wymaga użycia, szkoda by było się z nim rozstać właśnie w momencie gdy jest potrzebny.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 08 stycznia 2013, 21:05

Vision chyba ma pętle nadgarstkową której się pozbył. Chyba, że ja go ostatnio źle zrozumiałem.
--->>>flickr<<<---
Vision

Post autor: Vision » 08 stycznia 2013, 21:06

adrians_osw pisze:Vision chyba ma pętle nadgarstkową której się pozbył. Chyba, że ja go ostatnio źle zrozumiałem.
Dokładnie oto mi chodziło :spoko: tylko nie przedstawiłem tego dokładnie ;) Trzeba przekładać to z ręki do ręki i cały czas coś Ci nadgardstek uwiera... te z kijków też są dla mnie beznadziejne, dlatego, też nie używam...
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 11 stycznia 2013, 12:25

Dziś wspominany czekan (Raven) jest w rewelacyjnej cenie w Skalniku (produkt dnia):
http://www.skalnik.pl/nawigacja/sprzet/ ... s6498.html
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 01 listopada 2013, 15:03

Siemka wszystkim ,odgrzeję troszkę temat , mam pytanko ,a nie chce mi się szukać , jak dobrać dla siebie właściwy czekan ? dzięki z góry za wszystkie porady
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 01 listopada 2013, 20:07

Jeśli chodzi o dobranie długości, to przy swobodnym opuszczeniu ręki, jak trzymasz czekan w dłoni, to powinien on kończyć się w okolicach kostki. Słyszałam też, że lepiej wziąć ten lekko wygięty, a nie zupełnie prosty (pozostaje miejsce na rękę), od razu podkreślam, że nie chodzi mi o czekany do wspinaczki czy drytoolingu.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 01 listopada 2013, 20:22

Po pierwsze trzeba sobie zadać pytanie do czego ma to być czekan. Jeśli tylko do turystyki zimowej, bez żadnej wspinaczki to polecam jednak prosty, nie wygięty. Dużo wygodniej podpierać się nim jak kijkiem.
--->>>flickr<<<---
ODPOWIEDZ