Rakiety śnieżne

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Rakiety śnieżne

Post autor: Anonymous » 22 stycznia 2010, 16:36

Witajcie. Co prawda zima nas w górach nie rozpieszcza, ale może spadnie w końcu porządny śnieg do chodzenia po szlakach. Przetestowaliście już rakiety śnieżne? Z tego co widzę, to są coraz bardziej popularne, niedawno powstała nowa strona www.rakietysniezne.pl gdzie są różne informacje, m.in. o Zimowej Odznace Górskiej, którą zdobywa się na warunkach podobnych do GOTu
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 stycznia 2010, 15:12

http://www.e-horyzont.pl/inook_93m/raki ... 7203t.html

W zeszłym roku miałem przyjemność korzystania z tego (lub podobnego modelu), rakiety wypożyczyłem na jeden wyjazd. Po świeżym śniegu chodzi się rewelacyjnie, tam gdzie inni zapadali się po uda ja śmigałem bez problemu... problem zaczyna się gdy teren staje się bardziej wymagający np. ostre podejścia lub gdy trzeba nosić to cholerstwo na plecach :zoboc:
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 26 stycznia 2010, 16:21

gdy trzeba nosić to cholerstwo na plecach :zoboc:
mam właśnie ten problem - wielkie toto, ani jak to przywiązać ani do plecaka.nie mam koncepcji.
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 stycznia 2010, 20:28

W tamtym roku będąc zimą w Bieszczadach, brnęliśmy w metrowej warstwie śniegu przez Połoninę Wetlińską. Nogi co chwilę zapadały się w białym puchu, a wyjście z nich na jego powierzchnię było jak wyjście na metrowego schoda, a i tak przeważnie kończyło się kolejnym zapadnięciem. Żałowaliśmy wtedy, że nie mamy rakiet... Do czasu kiedy mijał nas gość z rakietami, który... miał ten sam problem. Tyle, że jemu w rakietach, po każdym zapadnięciu było jeszcze ciężej wygrzebać się spod śniegu... Po jakimś czasie sobie darował i je zdjął... Niestety, rakiety nie nadają się na wszystkie rodzaje śniegu...
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 27 stycznia 2010, 16:43

może to były rakiety do 50 kg lub coś takiego? albo puch puszysty?
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 stycznia 2010, 17:08

Zastanawiam się nad zakupem takich rakiet, ale jak poczytałem co tu piszecie, to wcale nie są takie rewelacyjne. I najgorszy jest problem, że na bardziej stromych podejściach pasowało by je zmienić na raki i teraz trza by było targać to i to. Więc średnio mi się to widzi. :(
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 27 stycznia 2010, 17:17

maga pisze:puch puszysty?
Puch był bardzo puszysty :lol: , a trasa bardzo mało przedeptana. My wpadaliśmy po uda, facet w rakietach do pół łydki. Ale jemu było tak samo trudno jak nam się wygramolić :). Niestety nie mamy jego zdjęcia, głupio nam było mu robić :(.
Adam pisze:Zastanawiam się nad zakupem takich rakiet
Podobno w wielu miejscach można pożyczyć - może spróbujesz sam pochodzić i wtedy zadecydujesz.

W takich warunkach nie zdały egzaminu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 stycznia 2010, 17:28

No tak, na pewno nie zdały egzaminu. :D Troszkę się nogi zapadały.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 27 stycznia 2010, 18:45

Adam pisze:i teraz trza by było targać to i to
Adam, plecak 80+20 i wszystko się zmieści ;)
Adam pisze:Troszkę się nogi zapadały.
Przecież oni klękają a nie się zapadają na tych zdjęciach :lol:

A tak serio to nigdy nie chodziłem w rakietach i szczerze powiem, że przy jakiejś najbliższej okazji z chęcią wypożyczę sobie takowe, żeby sprawdzić. Myślę Adam, że lepiej najpierw wypożyczyć i sprawdzić niż inwestować w coś, co może Ci się nie przydać albo co nie będzie do końca funkcjonowało tak jak to założyłeś.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 stycznia 2010, 18:49

tom-pi4 pisze:Myślę Adam, że lepiej najpierw wypożyczyć i sprawdzić niż inwestować w coś, co może Ci się nie przydać
Jasne, że tak, dlatego na razie zrezygnowałem z zakupów tych rakiet. Koszt nie jest wcale taki mały, bo ok 300zł. Niestety muszę kupić nową kurtkę, bo ostatnio na kuligu straciłem moją starą dobra kurtałkę Atomic. :(
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2010, 18:50 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 stycznia 2010, 18:50

Adam pisze:na bardziej stromych podejściach pasowało by je zmienić na raki
Większość rakiet ma "wbudowane" zęby z przodu i po bokach, więc może nie będzie z tym problemu ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 sierpnia 2010, 9:45

Też się zastanawiałem kiedyś nad zakupem rakiet, ale nie wiem jakie modele lub jakie elementy konstrukcji mają rzeczywiste znaczenie dla użytkownika a co jest tylko disajnem lub innym mądrze po angielsku nazwanym czymśtam. Może ktoś z Was mi poradzi?
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 18 sierpnia 2010, 13:02

Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 15 grudnia 2010, 0:25

Uprzejmie donoszę iż dzisiaj zakupiłem dwie pary rakiet. Będą one do dyspozycji na Skalance dla naszych gości. Jak więc ktoś miałby ochotę wypróbować ten wynalazek to zapraszam.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1422
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 15 grudnia 2010, 9:05

Grochu pisze:Uprzejmie donoszę iż dzisiaj zakupiłem dwie pary rakiet. Będą one do dyspozycji na Skalance dla naszych gości. Jak więc ktoś miałby ochotę wypróbować ten wynalazek to zapraszam.
Wpisz na listę . Zawsze chciałem tego spróbować. :)
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
ODPOWIEDZ