Nakrycia głowy

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Pati

Nakrycia głowy

Post autor: Pati » 26 października 2007, 19:35

Czy i jakich używacie nakryć głowy w zależności od pory roku?

Sama postanowiłam kupić sobie kapelusz na lato, po tym jak rok temu przez tydzień schodziła mi skóra z nosa, tak się spaliłam , ale to też moja wina - brak kremu, max słońca, szlak po śniegu i nacieranie! się śniegiem - bo chłodno. Zamówiłam więc sobie Kapelusz Moro - taki typ US ARMY z wywietrznikami i bawełnianym ściągaczem, militarne rondelko. Ładnie zakrywa twarz, ramiona i jestem nie powiem - zadowolona :)
Ostatnio zmieniony 08 kwietnia 2010, 10:21 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Re: Nakrycia głowy

Post autor: Anonymous » 26 października 2007, 21:24

Sama postanowiłam kupić sobie kapelusz na lato
Ale to chyba taki nie na uszy? Bo ja noszę czapki tylko wtedy jak zakrywają uszy i jest zimno, jakoś do innych nie umiem się przyzwyczaić.
Noszę zwykłe czapki, nie jakieś firmowe. Jak wieje wiatr to mam na kurtce solidny kaptur z zapięciem sięgającym do nosa, nawet szalika nie trzeba.
Pati

Post autor: Pati » 26 października 2007, 21:35

Ale to chyba taki nie na uszy? Bo ja noszę czapki tylko wtedy jak zakrywają uszy i jest zimno
Nie, na pewno nie na uszy.To takie nakrycie głowy, które można zrzucić na plecy, jak nie ma skwaru.
Czapek to ja nie mam, w zimę też bardzo rzadko noszę -
to już musiałby być naprawdę wielki mróz. Zwykle wystarczy mi też kaptur od płaszcza.

A może jakieś opaski?
Ostatnio zmieniony 08 kwietnia 2010, 10:22 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 27 października 2007, 11:19

ja w lecie noszę czapkę z daszkiem , a w zimie normalną bawełnianą
Ostatnio zmieniony 27 października 2007, 20:37 przez janek.n.p.m, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 października 2007, 20:05

Latem rzadko noszę czapki, chyba ze sytuacja tego wymaga (np. cały dzień na jeziorze, 0 cienia), jak jest zimno to kaptur z bluzy zarzucę na głowę, choć niekoniecznie! Na zimę mam taką fajną czapkę z Tyrolii (narciarska firma) i jest bardzo fajna i wygodna! A jak sytuacja tego wymaga, to mam jeszcze kaptur z kurtki!
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 03 listopada 2007, 21:55

W lecie nie nosze zadnej czapki,ale filtrow przeciw slonecznych nauczylem sie juz uzywac...
ODPOWIEDZ