koc zamiast spiwora

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

koc zamiast spiwora

Post autor: Anonymous » 15 maja 2012, 19:44

witajcie. tak sie zastanawiam czy koc polarowy nie sprawdzi sie zamiast spiwora? nocleg w schroniskach typu 5stawow w.racza etc? co o tym myslicie?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 maja 2012, 20:02

ja Ci powiem tak ze jak spałem na markowych szczawinach, to co prawda miałem śpiwór ale i tak spałem pod kocem który był tam dostępny, nie wiem jak jest w innych schroniskach ale w tym to śpiwór był nie potrzebny
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 15 maja 2012, 20:06

W 5 stawach można dostać nawet na glebę koc,nie wiem jak w innych schronach,najlepiej zadzwonić i się upewnić.
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 maja 2012, 21:25

ja myślałem kupić polar zamiast spiwora, bo szukam oszczędności.. potrzebuję kupić sobie jeszcze kijki trekkingowe... i parę drobiazgów :D :D
Vision

Post autor: Vision » 15 maja 2012, 22:45

gaza pisze:W 5 stawach można dostać nawet na glebę koc,
No koców to tam pod dostatkiem, ale tej sauny ze świąt do końca życia nie zapomnę... nawet koc był niepotrzebny a gdzie tam dopiero śpiwór :D
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 15 maja 2012, 22:49

Vision pisze:No koców to tam pod dostatkiem, ale tej sauny ze świąt do końca życia nie zapomnę
ja też,ale śpiwór to święta rzecz :) nigdy nie wiadomo kiedy się przyda
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Vision

Post autor: Vision » 15 maja 2012, 22:55

No wiadomo, że lepiej kupić i mieć na dobrych parę lat, ale akurat na lato to bym śpiwora nie kupował i poczekał z tym do zimy, tym bardziej, że ma to być śpiwór tylko do spania w schroniskach ;)

PS: A tak w ogóle to temat by się bardziej do sprzętu nadawał niż tutaj ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 maja 2012, 8:27

wiem że do sprzętu ale jakoś go nie zauważyłem :oops: :oops: :oops:
Chyba kupię jakiś fajny koc bo mam śpiwór ale on jest duuuży :D




Przeniosłam,
Pati
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 maja 2012, 9:07

A wkładka docieplająca śpiwór http://8a.pl/wkladki/wkladka-do-spiwora ... ultralight ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 maja 2012, 9:32

Dla chcącego nic trudnego. Kiedyś miałem taką wycieczkę, co zamiast namiotu mieliśmy posklejaną z worków na śmieci płachtę, a zamiast śpiwora starą pierzynę - nie mieliśmy kasy na jakieś tam turystyczne wyposażenie, liczyła się idea chodzenia po górach i atmosfera.
I też było fajnie, też się dało, fajnie sie potem wspomina takie wyprawy.

Tym bardziej, jak śpisz pod normalnym dachem w schronisku, to bez spiwora się obejdziesz. Takie moje, skromne zdanie.
Anonymous

Re: koc zamiast spiwora

Post autor: Anonymous » 16 maja 2012, 14:34

BarteX pisze:witajcie. tak sie zastanawiam czy koc polarowy nie sprawdzi sie zamiast spiwora? nocleg w schroniskach typu 5stawow w.racza etc? co o tym myslicie?
Czasem nawet wlasny koc nie bedzie Ci potrzebny, jednak wielokrotnie to jest kwestia Twojego samozaparcia i wytrzymalosci, roznie ze 'swiezoscia' w schroniskach bywa :twisted: - widzialem kiedys turystke, ktora miala zwykle przescieradlo zszyte w ksztalt spiwora i tyle wozila ze soba, korzytajac z kocow dostepnych po schroniskach (ale nie w Tatrach).

Jezeli masz kupowac koc, to zobacz, czy aby jego cena nie jest porownywalna do najtanszych a malych spiworow - bo jezeli cenowo nie ma wielkich roznic, to 'schroniskowy' spiwor wydaje sie jednak nieco bardziej praktyczny (lata temu widzialem polarowy spiwor, ale ani producenta ani ceny nie moge sobie przypomniec, a sklep gdzie to bylo juz nie istnieje).
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 16 maja 2012, 16:26

Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 maja 2012, 16:32

Hehe, zobaczyłam ten temat i od razu przypomniał mi się wschód słońca na Babiej Górze w zeszłym roku. Zupełnie przypadkiem to wyszło wszystko, bo byłam na praktykach z kartografii w Zarzeczu i około 23:00 wpadliśmy na pomysł, że chcemy na wschód na Babią Górę. Ciuchy górskie na szczęście były, ale śpiworów nam brakowało, więc zapakowaliśmy koce, które były dostępne na terenie ośrodka, ot tak, ale okazało się, że się przydały. Na szczycie byliśmy zdecydowanie zbyt szybko, około 3:00 o ile nie wcześniej i pod kocami czekaliśmy na wschód. Kocyk, dobra rzecz :D
Załączniki
babia koce.jpg
(17.65 KiB) Pobrany 1979 razy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 maja 2012, 20:39

dziękuję wam:) u mnie z kasa krucho a góry b. lubie. a ze nie planuję na razie spać pod gołym niebem to zdecyduję się na koc :D
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 21 maja 2012, 20:58

BarteX pisze:u mnie z kasa krucho a góry b. lubie. a ze nie planuję na razie spać pod gołym niebem to zdecyduję się na koc :D
koc do schroniska wystarczy i jest tańszy, ale jak dołożysz parę złotych raz to będziesz miał na dłużej dlatego warto kupić śpiwór
ja mam taki:
http://niecodzienni.pl/turystyka/spiwor-iceberg-profi-1
jest mały,lekki i ciepły :)
kupiłam go za 65 zł - polecam!
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
ODPOWIEDZ