Plecaki: Jaki plecak? Pojemność plecaka... itp.

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2007, 10:11

http://www.mysport.pl/product,--,9763,,,.html Ale radzę jeszcze poszperać w necie,może znajdziesz lepszą stronkę.Mam oczywiście prywatne zdjęcia plecaka ale nie wiem jak wrzucić je na forum :oops: :oops: :oops:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2007, 19:16

http://ngt.pl/3-budowa-plecaka.html

ten artykul niezle traktuj temat wyboru plecaka.facet sie postaral.jak macie pytania lub watpliwosci po prostu zajzyjcie.pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2007, 20:38

Mosorczyk pisze:Mirkow naciśij przycisk "odpowiedz" i tam pojawi się pole "dodaj załącznik" po naciśnięciu, którego będziesz mógł wstawiać zdjęcia z Twojego komputera.
Dzięki za radę.Próbowałem tak robić ale okazuje się że zdjęcia mają zbyt duży rozmiar.Zrobię nowe foto i spróbuję załączyć :D :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2007, 21:42

Serdeczne dzięki za wyczerpujące informacje.Okazuje się że na górskim forum można nauczyć się wiele ciekawych rzeczy niekoniecznie związanych z górami :D :D :D .Coraz bardziej podoba mi się tutaj.Właśnie ściągnąłem sobie ten programik i jutro będę się bawił z moimi fotkami.Pozdrawiam :D :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 września 2007, 18:19

Dzisiaj kupiłem 35-cio litrowy plecak firmy Tog24. Poprzedni - tej samej firmy - był właściwie plecakiem na buty snowboardowe i choć go lubiłem to brak pasa biodrowego sprawiał, że nie był zbyt wygodny na ostrzejszych szlakach. Mam nadzieję, że się sprawdzi i co najważniejsze będzie nieprzemakalny.
prp

Post autor: prp » 12 września 2007, 15:46

Mam pytanie zasatnawiam się nad kupnem plecaka bergson makalu 85 l. co myślicie o pleckach tej firmy, czy opłaca się kupować, może ktoś z was ma ten model proszę o radę !!!
Anćla

Post autor: Anćla » 12 września 2007, 18:03

ja mam milo 45 litrowy jest ok ma duzo bocznych kieszeni i troków no moze jeden uszczerbek na zdrowiu ze raczej przemaka ale nie wszedzie i nie zawsze... :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 września 2007, 21:56

http://sklep.wspinanie.pl/index.php/skl ... 69/root,2/
polecam wszystkim ten plecak :!: wiem ze tani nie jest ale ja takich rzeczy nie kupuje z mysla o jednym sezonie podobnie zreszta jak wy :!: wczesniej uzywalem przez 8 lat plecaka invicty ale zaczal przeciekac wiec nadejszla wiekopomna chwila....no i wiadomo :D lekki, poreczny, prosta konstrukcja na maxa,bardzo wygodny :!: tylko z paskiem biodrowym ale jak dla mnie przy 20l pas biodrowy jest zbyteczny.do tego dwie kieszenie w klapie jedna w srodku jedna na zewnatrz i dwie male po bokach na pierdoly... :D prostota ktora uwielbiam i ktora znakomicie po raz kolejny zdaje egzamin :!: jezeli ktos szuka :!: :?: zachecam do kupna :!: :!: pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 września 2007, 7:06

Mammut to mammut :) tylko troszke maławy nawet jak na 1 dniowa wycieczke ;) , ale to juz zalezy od potrzeb samego wlasciciela , ja wcisnalbym polar , jedzenie , picie i full :P . Moze inaczej , ja moja 28l zapycham prawie na maxa na jeden dzien ( Michał i Adas potwierdzą ).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 września 2007, 20:49

Ja używam dwóch Plecaków - na długie wyprawy gdzie trzeba używać własnego sprzętu to mam Woodpeckera 75 Profi i nie ma co narzekać full wypas i całość to Cordura z wzmocnieniami. Użytkuje go od 4 lat wcześniej też miałem Woodpeckera ale starszy model więc tamten puściłem i zamieniłem na lepszy model.

A na wyprawki do szybkiego ataku lub na wyprawy gdzie są schroniska - jedzenie itp to używam 30 litrowego Vaude Alpin - super plecaczek z super systemem nośnym
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 października 2007, 8:41

No to może i ja się pochwalę.
Używam plecaka firmy f2pro Cyclist . 35 litrów, mnóstwo kieszeni bocznych. W opisie pisze, że jest to plecak rowerowy, ale mi w górach fajnie się go nosi.
Posiada również pasy: biodrowy i piersiowy. Z tym że piersiowy jest odpinany i z tego powodu jedną jego część zgubiłem w Wąwozie Homole (ktokolwiek widział, ktokolwiek wie niech da znać :!: ).
Naprawdę, pas piersiowy dużo daje, skutecznie odciążając plecy, gdy te są już zmęczone, więc tym bardziej mi go brakuje :cry: .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 października 2007, 10:23

Niedawno kupiłem na allegro całkiem fajny plecak dla żony,Campus Ebro 55l.Kosztował 99zł.i jest wyposażony w pas biodrowy i piersiowy,system cyrkulacji powietrza,fajny system regulacji.Jedyna wada to brak pokrowca przeciwdeszczowego,ale zawsze można zastosować pelerynkę ;)
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 13 października 2007, 15:43

ja mam ice berg 60l z allegro.wygodny mimo że jestem krótka dość leży jak należy.przemaka ale worek mam zawsze.ma pokrowiec p.deszcz ale niewiele wart.był tani więc nieżałuje.raz miałam wypasionego wolfskina za 560zł i co i tak przemakał.tylko folia nie przemaka
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2008, 15:15

Co możecie powiedzieć o plecaku TNF Terra 35? Jak oceniacie plecaki tej firmy cena/jakość?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 15 stycznia 2008, 22:17

Co do firmy to jest na pewno 100% profesjonalna i ten plecak też taki jest, chociaż ja bym nie dał tyle kasy za plecak, można kupić też dobre plecaczki i tańsze, nie ma co ładować tyle kasy na plecak, w którym schowasz śniadanie i picie i kilka dupereli,( jeśli to będzie wycieczka 1-dniowa) chyba że wspinaczkę uprawiasz ?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ