Buty w góry

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anćla

Post autor: Anćla » 19 lipca 2007, 12:14

ja mam scarpy są dobre tzn testowałam je na babiej na majowce przy płatach śniegu no w miare dalo sie wyjsc tzn troche sie slizgalam ale na sniegu i lodzie chyba wszytko sie slizga pomijajac fakt ze byl to moj pierwszy w zyciu wypad w gory:) ale jak opanowalam technike chodzenia po kamieniach ogolnie bylo dobrze:)
kolejny wypad to juz byly Tatry tzn sliski giewont z deszczem i gradem no i bylo ok:)

dobrze trzymaja kostkę:( tzn ja chyba przedobrzylam z silnym zawiazaniem tego buta bo mnie pozniej bolala kosta ale tak jak mowie powodem bylo chyba za duze ściśnięcie stopy)
cena tego buta 480zl tzn scarpa lite trek dla mnie wyznacznikiem do tego byla budowa mojej nogi...
tzn mam szczupłą stopę i scarpa ma właśnie taki kształt buta dla tych chudszych osobników :lol: a
z tego co się orientuję podobne jakościowo są trezety tylko na szersze nóżki...
ważne jest to by takie buty były przyczepne i usztywniały kostkę:)
powodzenia w zakupach ja swoich szukałąm ponad 2 mies :D
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 08 sierpnia 2007, 22:21

Co do butów oddychających - jeśli nie będziecie mieli dobrych /czytaj - nie tanich/ skarpet oddychających, to nawet najbardziej oddychające buty nie pomogą. Kupiłem miesiąc temu buty KEFAS z membraną Sympatex i zrobiłem taki test:
1. założyłem zwykłe sportowo-trekkingowe skarpety z grubej bawełny z wzmocnieniami na piętę, kostę i podbicie - efekt: skarpety po 3h chodzenia można było wykręcać a noga pływała w pocie.
2. założyłem skarpety z materiału o składzie: 50% bawełna, 40% oddychające włókno Dry-Tech, 10% polyester, 10% - efekt: po 3h chodzenia skarpetki wilgotne i noga lekko wilgotna
3. założyłem skarpetki z matetiału: 40% wełna merynos, 40% oddychające włókno Coolmax, 10% bawełna, 10% polyester - efekt: po 3h chodzenia skarpetki suche noga też.
To tak samo jak z kurtami z oddychającą membrany: jak nie masz oddychającej bielizny, koszulki pod = nie oddychasz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2007, 12:39

A co sądzicie o butach firmy Hi Mountain?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2007, 17:33

A ja sobie ostatnio zafundowałem butki Salomon MTREK 6 LTR GTX i jestem zadowolony jak dawno kiedy, buty zostały przetestowane na Szczelincu Wielkim i Błędnych Skałach, i zaliczyły egzamin na 6+ :D
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 09 sierpnia 2007, 21:15

Moje poprzednie buty były Salomony, ale proszę Termit nie pytaj o model :?
Schodziłem w nich sporo przez 8 lat... No cóż czas mija, więc czas było na nowe.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2007, 21:33

Ponowię moje pytanko,czy ktoś miał do czynienia z butami firmy Hi Mountain??? :? :? :?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 sierpnia 2007, 18:20

Buty - ja używam na sezon letni TNF Tioga 2 - but z Gore ale lekko za kostki nie jest wysoki używam ich od 4 lat i bez problemowo beskidy tatry fatry itp. I jak na razie tylko pielęgnacja i impregnacja.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 września 2007, 15:04

kupilem buty nie koniecznie w gory ale na prostsze podejscia jak najbardziej :!: nie wiem czy ktos tu uzywa butow firmy Merrell Chameleon Wrap Traveler GoreTex ale ja sie w nich "zakochalem" :lol: nigdy nie mialem wygodniejszych :!: ich test jest we wrzesniowym "npm" POLECAM :!: :!: :!: :!: sa po prostu idealne :!: :!: model o ktorym pisze to model zeszloroczny z brazowej skory :!:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 września 2007, 15:09

Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 29 września 2007, 20:48

mam buty chiruca od 2 lat.są wygodne, ani razu mnie nie obtarły są impregnowane fabrycznie i wszystko z nimi ok.nie są jednak tak nieprzemakalne jak myślałam że bedzie gore tex.chyba lepiej kupować buty ze skóry bardziej licowanej, jeżeli można tak to nazwać.szybko schną i nie "czuć"z nich żadnych aromatów
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 września 2007, 10:11

A ja i moja żona mamy polskie Campusy :hura: Bardzo wygodne,nie przemakają a przy odpowiednio dobranych skarpetkach noga nie pływa w bucie :) Czego więcej wymagać :?: :?: :?: Aha,i cenowo są bardzo konkurencyjne w stosunku do innych marek :hura: :hura: :hura:
Anonymous

Buty do 350zł

Post autor: Anonymous » 05 października 2007, 13:08

Witam
Dopiero zaczynam swoja przygode z górami i trekkingiem ale na przyszły rok chciałbym sie już w miare przygotować, wiec mam pytanie i prośbę o pomoc

Poszukuje butów wysokich z membrana do około 350 zł.
Troche sie rozgladałem i to co wpadło mi w oko to:

Trezeta Dragon
F7Pro Brenta
McKinley Tabet A9
HiMountain Gamba V
Campus Akra

Wiem ze wszyscy odradzają Campusa, a po przymiarce ten but leżał mi najlepiej na nodze, najbardziej pasował no i oczywiscie byl najtanszy co nie jest bez znaczenia :) Poza tym mile widziany w butach byłby vibram.

Jeśli możecie napiszcie opinie o tych butach lub doradźcie coś innego.
Z góry serdeczne dzięki !
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 października 2007, 13:25

Witam.Co do butów Campusa to niektórzy chyba trochę przesadzają z tymi negatywnymi opiniami.Ja od dwóch lat używam butów Campusa model Locarno Plus i jestem z nich naprawdę bardzo zadowolony.Nie przemakają,przy odpowiednich skarpetkach noga jest prawie sucha,doskonale trzymają się podłoża i co najważniejsze są bardzo wygodne.Oprócz weekendowych wypadów przeszedłem w nich cały Beskid Żywiecki i nie zanotowałem najmniejszego nawet obtarcia czy odcisku.Za tę cenę(299zł.)to naprawdę świetne buciki.Polecam.Jeszcze jedno,Podczas kupowania butów trekkingowych musisz być naprawdę cierpliwy i przymierzyć kilka modeli,pamiętaj również że but trekkingowy nie może być idealnie dopasowany do stopy ponieważ podczas chodzenia stopa lekko puchnie no i zaczynają się problemy.Ja moje buty kupowałem prawie 40minut :shock: ale warto było ponieważ teraz nie mam najmniejszych problemów z butami w górach :hura: Życzę Ci udanego zakupu :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 października 2007, 13:34

Własnie tyle ile ludzi tyle opini.. w moim miescie jest bardzo ubogo z butami mam wybór tylko w tych modelach co podalem i to nie wszystkich Zastanawialem sie nad zakupem wlasnie Campusa i przekonaniu sie na własnej skórze, byc moze tak wlasnie zrobie.
Co do cierpliwosci to chyba mam jej wystarczajaco :) długo szukam butow
Apropos Twoich butów chcialbym zapytac jak spisuje sie podeszwa Durasole na mokrej skale oraz jak jest z jej wytrzymaloscia, czy szybko sie sciera ?
Dzieki bardzo za pomoc
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 października 2007, 14:02

speeder pisze:Apropos Twoich butów chcialbym zapytac jak spisuje sie podeszwa Durasole na mokrej skale oraz jak jest z jej wytrzymaloscia, czy szybko sie sciera ?
Wg.mnie spisuje się bardzo dobrze,oczywiście na mokrej skale zawsze trzeba uważać.Co do ścieralności to nie wiem ponieważ jak pisałem mam je dwa lata.Podeszwy te posiadają również system Shock Absorbed który znacznie ułatwia chodzenie po skałach,działa jak amortyzator.Jeszcze słówko o butach HiMountain,ja mierzyłem kilka modeli tej firmy i żaden z nich nie spełniał moich oczekiwań.Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ