Buty w góry

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Mila

Post autor: Mila » 30 maja 2007, 23:27

zajrzyjcie sobie na str www.ngt.pl naprawdę polecam, przed jakimkolwiek wyborem sprzetu bardzo sie przydaje:)
Mila

Post autor: Mila » 31 maja 2007, 11:49

co by nie być gołosłowną wejdz sobie na ngt i zobacz opinie...jeśli czytam takie opinie to nie uwazam ze but jest godny polecenia wiec nie polecam, a czy ktos go kupi czy nie to jest jego prywatna sprawa,pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2007, 12:51

Spokojnie, nieagresywnie (jak to mówi pewna Pani politykier). Chodzi mi o to, że ja wspomniałem o kurtce, a ty piszesz jak bym ja ich buty reklamował, czego nie robię bo po opiniach znajomych tez bym ich nikomu nie polecił. Pozytywnie pozdrawiam :? :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2007, 14:08

Wolfskiny Admina są z pewnością dobrymi butami. Mój brat sam ich używa od 3 lat i nie impregnuje ich za bardzo a jest bardzo zadowolony z nich bo się nic nie rozlatuje i bardzo wygodnie w nich noga "siedzi". Kostka też jest cala zakryta więc jak on mówi noga jest bardzo stabilna. Są bardzo dobre na wysokogórskie szlaki.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2007, 14:49

Meritimoz już sie powoli ślizgają ale swoje już przeszły to nie dziwota :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2007, 17:14

Termit a jak często w nich chodzisz i gdzie no i ile dobrych lat już mają??
Minter

Post autor: Minter » 01 czerwca 2007, 19:18

W Tatrach szczególnie pomagają przy wchodzeniu na strome szlaki jak i przy schodzeniu. Noga jest w pewnym stopniu zabezpieczona przed zranieniami i nie robią się odciski podczas gdy przy zwykłych adidasach przy schodzeniu już dawno by się je miało a kto wie czy by jeszcze z poślizgiem czegoś nie było... :D
Mila

Post autor: Mila » 01 czerwca 2007, 19:23

a wiecie jaki jest najlepszy sposob na bąble odciskowe?juz mowie:) przeszyc bąbla igła i zostawic nitke w srodku, zeby nitka nie wyleciala to sobie zawiazac i tak sobie chodzic:) nie beda sie robily powtorne bable i nie bedzie sladu po odcisku
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 10:15

żarty żartami ale tu rozmawiamy o poważnych rzeczach. Według mnie Salomony sprawują się bardzo dobrze na bardzo długich wędrówkach. Sam zakupiłem buty tej marki i mogę wystawić im włąsnie taką opinię. I proszę Admina o usunięcie tych postów wyżej.
Sara

Post autor: Sara » 05 czerwca 2007, 10:22

I słusznie zrobiłaś. Ja zdecyduje się chyba na Jack Wolfskiny. Przymierzałam je w sklepie i trochę pochodziłam i wydają mi się być wygodne i dobre.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 18:25

Osobiście odradzam buty Jack Wolfskin ... z tego co się orientuje uzywaja membrany texapore w wiekszosci ktora rzeczywiscie dobrze chroni przed woda od zewnatrz ale tez malo wypuszcza . Ogladalem oferte ich butów i szczerze mowiac za te ceny wolalbym jakies Meindl'e , Trezety , Scarpy czy nawet polskie Hanzel'e kupic. Zastanow sie nad czyms z gore-tex'em moze ? lub bez membrany ze skory licowej ? Podeszwy Vibram'owej szukaj ;) .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 18:27

Noel pisze:Osobiście odradzam buty Jack Wolfskin ... z tego co się orientuje uzywaja membrany texapore w wiekszosci ktora rzeczywiscie dobrze chroni przed woda od zewnatrz ale tez malo wypuszcza . Ogladalem oferte ich butów i szczerze mowiac za te ceny wolalbym jakies Meindl'e , Trezety , Scarpy czy nawet polskie Hanzel'e kupic. Zastanow sie nad czyms z gore-tex'em moze ? lub bez membrany ze skory licowej ? Podeszwy Vibram'owej szukaj ;) .
Wolfskiny też mają Vibram i to chyba wszystkie modele. Nie wiem jak się w nich chodzi bo ich nie miałem ale Admin już wkrótce zda nam relację bo za 2 dni już jedzie na Babią i będziemy wiedzieć jak się sprawują.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2007, 21:19

Firma to Hanzel model 003 , koszt 325zl ;) ... moje odczucia co do poprzednich butów jakie miałem , nigdy więcej butów ze szwem na pięcie i albo membrana gore albo sama skóra !!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2007, 21:24

Noel pisze:Firma to Hanzel model 003 , koszt 325zl ;) ... moje odczucia co do poprzednich butów jakie miałem , nigdy więcej butów ze szwem na pięcie i albo membrana gore albo sama skóra !!!!
Nie znam takiej firmy ale widzę że się sprawują dobrze i nawet cena jest dobra. Możesz podać sklep gdzie je kupiłeś może kiedyś się wybiorę do niego bo moje już się wysłużyły.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2007, 21:26

Nie wiem czy wolno na tym forum zamieszczać adresy sklepów, jak coś to prosze moderatora o usunięcie www.hanzel.pl . Peace .
ODPOWIEDZ