Buty w góry

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8710
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 20 kwietnia 2010, 17:26

Używam ciuchów Quechua jak i plecaka czy innych sprzętów, całkiem przyzwoite. Co do butów to nie oriętuje się.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 20 kwietnia 2010, 20:04

Ja mam buty około półtora roku trzymią się dobrze,mankamentem jest twarda podeszwa,w góry skaliste jak np.Tatry to polecał bym .buty na podeszwie VIBRAM ,można kupić stosunkowo nie drogie w sklepach DAICHMAN.Jak będziesz ich używał w górach typu Beskidy to buty za tą cenę sprawują się bardzo dobrze.
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 kwietnia 2010, 9:19

Ktos coś powie o butach od Jacka Woflskina ? :). Jutro jadę z narzeczona w poszukiwaniu butów dla niej, chciałbym się zamknąc w cenie do 500zł.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 kwietnia 2010, 9:29

piotrM pisze:Ktos coś powie o butach od Jacka Woflskina ?
Używałem trzy lata ich lekkich butów - skóra, bez membrany. Trwałe, wygodne i estetyczne. Moim daję ocenę 5/5.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 kwietnia 2010, 9:38

Mariusz G. pisze:Cześć ! Mam pytanie : czy ktoś z Was zetknął się już z taką marką butów jak QUECHUA . Cena nie jest zbyt powalająca , ale chciałbym wiedzieć czy są " w miarę przyzwoite " czy to jakieś badziewie ? Pozdrawiam
Kupiłem buty QUECHUA za około 70 zł rok temu.
Chodziłem w nich parę tygodni na Kaszubach.
Wszedłem w nich nawet na Zawrat, Świnicę i Rysy :)
Wydawały mi się dość wygodne ale niestety ochrony palców nie mają żadnej.

Amortyzację stopy jakąś może mają. Poprzednio wszedłem na Rysy w trampkach - może dlatego teraz wydawało mi się wygodniej xD

Na silny deszcz się absolutnie nie nadają natomiast na ponurą pogodę jak najbardziej.
Chodziłem w nich po wilgotnej, wysokiej trawie i przemokły gdzieś po 30 minutach.
Dość szybko potem wyschły nie zmieniając kształtu.
Jak na buty przemakalne to niezły rezultat :)

Ponad tydzień chodzenia po Tatrach Wysokich zakończyłem uszkodzonym paznokciem grubego palca. Okazało się, że te buty w trakcie chodzenia uciskają nieodczuwalnie na palce. Po dłuższej wycieczce kończy się to awarią paznokcia. Na szczęście awaria ta nie miała wpływu na moją wytrzymałość i mogłem nadal zwiedzać szlaki :)

Podsumowując - za te pieniądze są one znacznie lepsze do chodzenia niż cała konkurencja. Jak kogoś nie stać na więcej to polecam.
Kupiłem je po to żeby chodzić w nich 2 tygodnie i je wyrzucić i tu spełniły w 100% swoje zadanie ;)
Mało tego - znajomy odkupił je jeszcze ode mnie za 40zł xD
Być może droższe modele są lepsze ale w tych cenach to wolałem kupić buty bardziej znanej i sprawdzonej firmy. Zakupiłem niski model Alpinusa oraz wysokie Trezeta Maori DOM - o tych pisałem już wcześniej.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 kwietnia 2010, 10:00

Dzieki igi, pojedziemy zobaczyc bo w horyzoncie maja jakies wyprzedaże i wpadly mi w oko http://www.e-horyzont.pl/buty-mountain- ... 3470t.html , ciekawe parametry i design, i gumowy rant. Teraz tylko nie wiem jak sie spisuje ta ich membrana TEXAPORE O2. A i jeszcze pytanko dla kogos z Katowic i okolic. Oprócz Hi-Mountain, CerroTorre, Horyzontu sa jeszcze jakies sklepy turystyczne.
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 21 kwietnia 2010, 10:55

Oprócz Hi-Mountain, CerroTorre, Horyzontu sa jeszcze jakies sklepy turystyczne.
dwa sklepy na horyzontem na kościuszki masz Summit, a droche dalej za Pl Miarki 4trip, i jeszcze bodajże na Mikołowskiej jeden sklep poniżej stacji shella w strone dworca.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 21 kwietnia 2010, 12:11

http://www.tksport.pl/ dość fajny sklepik internetowy, ja kupiłem rok temu buty CAMPUS Shark za 325 zł a teraz widzę że w tym sklepie były za 149 zł, trzeba sprawdzać ich promocje, z butów jestem zadowolony chodziłem w 7 mc i nie widać żeby coś z nimi było nie tak
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1422
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 21 kwietnia 2010, 12:31

Ptoszek pisze:dość fajny sklepik internetowy
Fajnie , ale czy nie jest ryzykowne kupować buty przez internet ? Bez przymiarki ? Długość wkładki to przecież nie jedyna zmienna . Każdy ma przecież stopy innego kształtu. Poza tym o ile wiem Campusy są szyte w Chinach , tak jak zresztą większa część innych marek i może się okazać , że takie buty będą niewygodne mimo , że długość dobra...
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 21 kwietnia 2010, 13:03

sam kupowałem w sklepie :) też nie preferuję kupna obuwia prze internet, ale komuś może się przydać
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Paulaaa06

Post autor: Paulaaa06 » 21 kwietnia 2010, 13:16

ninik pisze:Mariusz G. powiedział/-a:
Cześć ! Mam pytanie : czy ktoś z Was zetknął się już z taką marką butów jak QUECHUA . Cena nie jest zbyt powalająca , ale chciałbym wiedzieć czy są " w miarę przyzwoite " czy to jakieś badziewie ? Pozdrawiam
również używałam butów tej marki, ale tylko latem. cena była bardzo przystępna i buty wytrzymały 2 sezony i musze przyznać że zrobiłam w nich maseee kilometrów :) teraz również przymierzam sie do kupna butów ale jakieś trwalszej marki
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 kwietnia 2010, 22:25

Ja tez chodze jak na razie w butach QUECHUA. Kupilem jakis najtanszy model i szczerze mowiac, to zaskakuja mnie wytrzymaloscia. Maja za soba kilkanascie dni dlugich wedrowek i wygladaja jak nowe.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2010, 8:59

Mariusz G. pisze:Poza tym o ile wiem Campusy są szyte w Chinach ,
Są szyte w Rumunii
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 04 maja 2010, 23:37

Eeee macie problemy :lol:
http://odwazsie.gazeta.pl/odwagi/51,972 ... 9.html?i=1
lekki i wygodny :) no i na wibramie
Tutaj porady jak w tym chodzić
http://wyborcza.pl/1,75476,7662303,Bosy ... &startsz=x
To jest przyszłość kochani
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 maja 2010, 15:49

no i kupiłem :D:D J.Wolfskin mountain ridge. Pełna skóra z 499zł. Niby twarde ale to jedyne buty w których się dobrze czuję i nie wyglądają jak buty za 50zł(mieszanka materiałów membrana +9 jakieś tworzywa sztuczne)
ODPOWIEDZ