Raki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 14 lutego 2008, 11:07

jck pisze:Nie słyszałem o tym: oddawali pieniądze czy rozwiązali to w jakiś inny sposób?
U nas generalnie raki Petzla nie są specjalnie popularne, ja niestety nie miałem z nimi wogóle do czynienia.
Zaproponowali zwrot kasy lub wymianę na inny model:
http://www.petzl.pl/zwrot_sarken.html
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 14 lutego 2008, 11:24

Ciekawe. Nie słyszałem o tym. Niecodzienne zjawisko.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lutego 2008, 15:19

Wybór raków to nie łatwe. Wiem o tym sam. raki możan kupić na zwykła wspinaczke lub na Lodospady potężne ściany lodowe itp. Ostatnio firma Lowa wyposażyła swój bucik w raki black diamond i są już przymocowane na stałe - to jest ciekawe. Buty te mają iść na SHISHA PANGMA tak że chciałbym mieć coś takiego. Buciki kosztuja w granicach 800 Euro. HOH
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 19 lutego 2008, 15:46

Może i dobry patent, ale niepraktyczny. Jako wyprawowe, na taką drogę- okej. W czystej skale już jednak nie byłoby tak fajnie. Poza tym nie będzie można zanocować w butach w śpiworze.
Nie wiem wogóle jak to wygląda: to jest przymocowane bezpośrednio do overbuta?
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2008, 14:54

Są przymocowane bezpośrednio. Widziałem to w sklepie. Sam chciałbym to przetestować. Ciekawy but ale jak mi powiedziano trzeba nosic dwie pary butów jedna do miejsca gdzie trzeba zmienić na drugą - a w normalny sposób nosi sie tylko raki a nie but heh ale bucik robi wrażenie i co ważne - to LOWA
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 20 lutego 2008, 14:59

No właśnie. Na górę w stylu Shishy można takie buty brać- głównie śnieg i lód /rozważając normala/ więc wtedy można je mieć cały czas.
Cóż- ja mam Lowy i pieśni pochwalnych śpiewać im nie będę.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 kwietnia 2008, 15:57

Też takich używam od paru sezonów i spisują się OK. Podobnie zresztą jak Raptory.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 11 kwietnia 2008, 18:24

Moje się prezentowały pięknie na początku /CAMPy/ ale po jakimś czasie zaczęły się zużywać. Dlatego zachwyty na temat jakiegoś modelu, dopiero po paru latach.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2008, 11:22

http://sklep.e-gory.pl/index.php/sklep_ ... 0/root,12/

To są te sharki o których mówicie?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2008, 11:24

Tak. Raptory maja krótsze, mniej agresywnie ustawione przednie zęby.
http://www.8a.pl/index.php?kat=8&podkat=53
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2008, 11:26

A powiedzcie jeszcze mi, czy półautomaty można stosować do każdego rodzaju butów?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2008, 12:10

mithape pisze:powiedzcie jeszcze mi, czy półautomaty można stosować do każdego rodzaju butów
But powinien mieć specjalne wycięcia z tyłu i z przodu po bokach.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 29 września 2008, 13:57

"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2008, 14:10

Oby Ci Janku dobrze służyły. Jak potestujesz to zdasz relację. Wyglądają fajnie - mają solidne ranty na pełne automaty. W moich Meindlach AR7 niestety zaczepy są o wiele gorsze od tych Twoich i nie odważyłbym się w nie wpiąć cokolwiek poza paskowymi, lub koszykowymi rakami. Ile Cię skasowali za te kamasze?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 29 września 2008, 14:15

Zdecydowałeś się na nie gdyż 8a nie odpisał mi ile w centymetrach mają te Chiruki, a w ogóle to już lepiej na miejscu buty mierzyć cena ich 749 ale po negocjacjach wyniosła 649 i dlatego je kupiłem
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ