Pelerynka

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 października 2011, 11:06

Zrzęda pisze:Mają - potwierdzam. Tyle, że cena trochę daje po kieszeni :)
:| Ano dają, ale i tak utrzymują się w średniej cenowej peleryn.
Han-Ka pisze:A niedawno w Lidlu trafiłam na pelerynę-poncho podobną do tych co na sklep.fort.mil.pl i kupiłam dla córki. Niestety jeszcze nie została wypróbowana i nie wiem jak się sprawdzi w praktyce.
W Lidlu jakość sprzętu outdoorowego jest wysoka,znane marki szyją (lub robią :D ) dla nich ale nie pod swoim logo i warto u nich się zaopatrywać.
Za niedługo będzie kolekcja bielizny termoaktywnej, znajomy, który w tamtym roku kupił sobie komplet ,bardzo go chwali a facet wybredny jest.
stefania
Turysta
Turysta

Re: Pelerynka

Post autor: stefania » 09 maja 2018, 9:38

wiem że temat stary, ale poszukuję czegoś dobrego, szeroki by dąło się schować z plecakiem,
ale może z jakimś paskiem by można było się przewiązać by nie łopotać jak flaga na wietrze :D
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Zrzęda » 10 maja 2018, 21:24

stefania pisze:
09 maja 2018, 9:38
wiem że temat stary, ale poszukuję czegoś dobrego, szeroki by dąło się schować z plecakiem,
ale może z jakimś paskiem by można było się przewiązać by nie łopotać jak flaga na wietrze :D
Jak wsadzisz pod pelerynę plecak, to trochę ciężko spiąć się potem paskiem... Nie wiem czy w ogóle są peleryny, które coś takiego umożliwiają? To już chyba lepiej okryć plecak pokrowcem, włożyć go na pelerynę i spiąć się paskiem biodrowym plecaka, żeby nie łopotać :)
"Oto jest świat współczesny – nigdzie ciszy zupełnej...
Żeby dotrzeć do takiej ciszy, trzeba urządzać specjalne wyprawy, prowadzić żmudne poszukiwania.
Może cisza jest tam, gdzie gwiazdy? Ale podobno tam też nie..."
(R. Kapuściński)
włodarz
Turysta
Turysta

Post autor: włodarz » 11 maja 2018, 7:18

To już chyba lepiej okryć plecak pokrowcem, włożyć go na pelerynę i spiąć się paskiem biodrowym plecaka, żeby nie łopotać :)
To bardzo zły pomysł. Przy bardzo intensywnym deszczu woda dostanie się do plecaka od strony pleców. Sprawdzone.
Teraz używam zwykłego foliowego płaszczyka, który zakrywa mnie i plecak.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 11 maja 2018, 8:03

Na necie można poszukać peleryny ze specjalnym miejscem na plecak. Jest tak uszyta, że uformowany jest garb na plecak.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Odpowiedz