Jak zaimpregnować kurtki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Jak zaimpregnować kurtki

Post autor: Rebel » 19 listopada 2010, 7:58

Kupiłem impregnat do odzieży z membraną firmy Grangers ,producent nie wiele pisze o sposobie impregnacji .Jaki sposób polecacie , czy w pralce do ostatniego płukania , czy może ręcznie w misce już po praniu?
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 19 listopada 2010, 8:18

Ja swego czasu próbowałem zaimpregnować swoją starą górską kurtkę. Nie miała żadnej membrany ani innych cudów. Impregnowałem ręcznie w misce i szczerze mówiąc to nic to nie dało :/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 listopada 2010, 11:51

Ostatnio oddałem kurtkę z gore do pralni z opcją impregnacji, koszt porównywalny chyba do zakupu "lepsiejszego" impregnatu. Co do skuteczności to nie miałem jeszcze okazji sprawdzić, kurtka miała za sobą kilka przejść i chyba na skutek zabrudzenia straciła częściowo swoją gore-nieprzemakalność ;)
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 19 listopada 2010, 19:18

tom-pi4 pisze:Impregnowałem ręcznie w misce i szczerze mówiąc to nic to nie dało :/
i ja tak chyba spróbuje a czy co da to sie obaczy ;)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 20 listopada 2010, 19:02

Ja miałam impregnat Nikwax do odzieży z membraną, impregnowałam kurtkę zimową i letnią zresztą też, ale tam kazali najpierw kurtkę uprać, potem mokrą w pralce jeszcze raz włączyć na pranie syntetyków, tylko wlać do podajnika impregnat ten Nikwax i było ok. Obie się zaimpregnowały.
ODPOWIEDZ