[Firma] One the Peak

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

[Firma] One the Peak

Post autor: Anonymous » 17 marca 2010, 9:17

Cześc,mam pytanko co do tej firmy,kupiłem za grosze taką kurteczkę,ale nie mogę nic o tej firmie znalezc w internecie,żadnych wiadomości,kurtka jest w super stanie jakby wogóle nie noszona,ma oznaczenie na ramieniu tylko AQATEX Air vent,no i na metce,może ktoś z Was spotkał się z tą firmą'
pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 marca 2010, 21:24

Aquatex to membrana firmy milo. Ale może to tylko jakiś zbieg okoliczności
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 marca 2010, 21:49

radek83 pisze:Aquatex to membrana firmy milo.
Chyba nie. Ale owszem, wykorzystywany min. przez Milo :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 marca 2010, 22:04

Jak się nie mylę to Aquatex to membrana firmy Lafuma albo jakieś francuskiej, ale też głowy nie dam. Kurtki Milo ją mają, ale to nie ich produkt. A o firmie jak w tytule to pierwszy raz słyszę :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 marca 2010, 22:23

Patent jest bodajże w rękach AquaTex Industries:
http://www.expo21xx.com/popup/1415.htm
:)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 18 marca 2010, 9:22

Z tego co ja wiem na temat membran to jest tak, jest powiedzmy 5 firm które produkują membrany, a firmy odzieżowe od nich kupują i nazywają je tak jak sobie wymyślą np Milo - Aquatex. Oczywiście oddzielny temat to Gore-tex,tą membranę mogą kupić, ale nazwy nie mogą zmieniać.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ