Kijki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tidżej
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Tidżej » 27 grudnia 2012, 9:21

Chmielo pisze:planuję zakup kijków na nowe wędrówki
Polecam takie: http://www.milo.pl/produkty/view/1824/548/CRUISE%20GT.
Świetny system blokad, przedłużona pianka, niska cena.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Chmielo » 27 grudnia 2012, 9:32

tidżej pisze:Świetny system blokad, przedłużona pianka, niska cena.
A jak to wygląda po złożeniu???ma ktoś może jakieś foto??
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Vision

Post autor: Vision » 27 grudnia 2012, 10:28

Nie rozumiem po co Ci foto, pisze przecież ile cm kije mają po złożeniu: 64 cm. Dotnij sobie coś na tą długośc i będziesz miał to samo. Dla porównania moje BD mają przy tym samym systemie składania 68 cm i wg mnie jest to stosunkowo mało i nigdzie nigdy nie zawadzają (poza duposchodzeniem na OP :twisted:, ale tam się nie powinno ich brać szczerze mówiąc )
Chmielo pisze:A jak to ma się do transportu/pakowania??? sporo z tym problemu?? skręcane się sprawdzały do przytraczania do plecaka.
Akurat to nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Plusem wielkiem natomist jest to, że w przeciwieństwie do tych skręcanych jest o wiele mniejsze prawdpodobieństwo, że się składać będą same podczas chodzenia. Moje nigdy ani o centymetr się nie złożyły, pomimo, że trochę ważę i trochę na nie cisnę. A jak Ci się poluzują to sobie dokręcasz śrubokrętem i jest ok :spoko:

Ale jak chcesz to zdjęcie to masz, chociaż wg mnie ono Ci za wiele nie daje.

Obrazek

Mają jeszcze złączkę, czyli jeden sztywno trzyma się drugiego ;)
Awatar użytkownika
Tidżej
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Tidżej » 27 grudnia 2012, 11:26

Vision pisze:A jak Ci się poluzują to sobie dokręcasz śrubokrętem i jest ok
Nawet nie trzeba śrubokrętem. Przy otwartym zatrzasku swobodnie można regulować siłę docisku kręcąc śrubę palcami.
Vision pisze:jak chcesz to zdjęcie to masz
Te Twoje BD rzeczywiście bardzo podobne do moich Milo. Mają dokładnie to na co zwracam uwagę przy kijkach - przedłużony chwyt i zatrzaski. Dodatkowo zatrzaski łatwiej obsługuje się w rękawiczkach.

Edit: czekan mam natomiast identyczny (jak na zdjęciu), tylko muszę dokupić te kultowe zabezpieczenia :)
Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2012, 11:34 przez Tidżej, łącznie zmieniany 1 raz.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Mike

Post autor: Mike » 27 grudnia 2012, 11:32

tidżej pisze:Dodatkowo zatrzaski łatwiej obsługuje się w rękawiczkach.
Dokładnie tak. Kijki z systemem na zaciski (zatrzaski) dużo lepiej sprawdzają się zimą niż zwykłe skręcane.
Vision

Post autor: Vision » 27 grudnia 2012, 11:44

tidżej pisze:Przy otwartym zatrzasku swobodnie można regulować siłę docisku kręcąc śrubę palcami.
W sumie nie próbowałem, poza tym dokręcałem je jeden jedyny raz, zaraz po zakupie jak były nowe, bo fabrycznie ktoś je słabo chyba dokręcił, albo to tak celowo było.

tidżej pisze: Mają dokładnie to na co zwracam uwagę przy kijkach - przedłużony chwyt i zatrzaski
Też w sumie dla mnie te dwie rzeczy były najważniejsze, moje są chyba przez to te 4 cm dłuższe, bo jeszcze mają ten amortyzator u góry, który mniej więcej tyle zajmuje ;)

tidżej pisze:tylko muszę dokupić te kultowe zabezpieczenia :)
Niestety cena ich powala, komplet ponad 50 zł :/ za 3 gumki na sznurkach...
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Chmielo » 27 grudnia 2012, 11:46

Vision pisze:Nie rozumiem po co Ci foto, pisze przecież ile cm kije mają po złożeniu: 64 cm
Dokładnie o to czy są składane na 3 części (typ Black Diamond Z-Poles Distance),ale już teraz kumam (zawsze miałem skręcane). Dzięki za foto i informacje.
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Vision

Post autor: Vision » 27 grudnia 2012, 11:56

Chmielo pisze:(typ Black Diamond Z-Poles Distance)
:shock: Ożesz w morde, a co to za ustrojstwo :shock:

Obrazek

Te to teortycznie powinny być krótsze po złożeniu, bo się na 3 równe części składają, a mają tylko 120-130 cm, to by po 40-43 wychodziło ;)

Tak na oko nie wygląda to zbyt praktycznie, bo więcej miejsca zajmują, poza tym, nie widać tam żadnej regulacji... :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 lutego 2013, 18:54

http://www.militaria.pl/

Bardzo lekki paralizator o napięciu 1 000 000 woltów ukryty w dyskretnej lasce. Posiada ona wytrzymałość na obciążenie do 120 kg, co pozwala swobodnie wykorzystywać ją do wspierania równowagi starszych czy osób z ograniczoną zdolnością ruchu. Regulacja wysokości laski (81 - 91 cm) pozwala dostosować jej długość w zależności od wzrostu i krzepy osoby wspierającej się na niej.
- Szczególnie polecany osobom starszym,
- Paralizator na psy i inne agresywne lub zdziczałe zwierzęta,
- Sam dźwięk paralizatora działa odstraszająco na napastnika,
- Wbudowana latarka ułatwi spacer późnym wieczorem lub nocny powrót do domu.

Czego to nie wymyślą :D
Załączniki
Paralizator_laska_Zap_Cane.jpg
Paralizator_laska_Zap_Cane.jpg (54.63 KiB) Przejrzano 1684 razy
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2013, 19:22 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Zrzęda » 17 lutego 2013, 19:20

Ciekawe czy podziałałoby na miśka? ;)
"Oto jest świat współczesny – nigdzie ciszy zupełnej...
Żeby dotrzeć do takiej ciszy, trzeba urządzać specjalne wyprawy, prowadzić żmudne poszukiwania.
Może cisza jest tam, gdzie gwiazdy? Ale podobno tam też nie..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 10:11

http://allegro.pl/kijki-kije-trekkingow ... 02218.html

ktoś miał styczność ??
wobec tylu opinii chyba zdecyduję się na coś taniego żeby zobaczyć czy mi to w ogóle podejdzie, nie mam możliwości pozyczenia więc trzeba się na coś zdecydować...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 13:52

Nie jestem specjalnie"firmowy", ale za 39,- to bym kijków radził nie kupować :D
Na zdrowy rozum - za takie pieniądze to nie może być porządne, a mieć badziewie to lepiej iść bez kijków.
Wolałbym tańszy model z firmy , która ma pojęcie o takich rzeczach...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 19:59

czytając ten wątek trudno być przekonanym by kilka stów wydane na kijaszki było gwrancją zadowolenia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 21:04

Możesz mieć najdroższe kijki i nie lubić, nie chcieć nie potrafić z nimi chodzić...Cena kija nie jest gwarantem zadowolenia, ale daje pogląd na jakość wykonania, solidność materiału, funkcjonalność, serwis , itp
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 21:13

kijki za 150zł łamią się tak samo jak te za 30zł. dzisiaj się miałem okazję przekonać. albo ja mam takiego pecha albo po prostu są tak słabe te kije:)
Odpowiedz