Kijki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 27 grudnia 2012, 9:21

Chmielo pisze:planuję zakup kijków na nowe wędrówki
Polecam takie: http://www.milo.pl/produkty/view/1824/548/CRUISE%20GT.
Świetny system blokad, przedłużona pianka, niska cena.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 27 grudnia 2012, 9:32

tidżej pisze:Świetny system blokad, przedłużona pianka, niska cena.
A jak to wygląda po złożeniu???ma ktoś może jakieś foto??
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Vision

Post autor: Vision » 27 grudnia 2012, 10:28

Nie rozumiem po co Ci foto, pisze przecież ile cm kije mają po złożeniu: 64 cm. Dotnij sobie coś na tą długośc i będziesz miał to samo. Dla porównania moje BD mają przy tym samym systemie składania 68 cm i wg mnie jest to stosunkowo mało i nigdzie nigdy nie zawadzają (poza duposchodzeniem na OP :twisted:, ale tam się nie powinno ich brać szczerze mówiąc )
Chmielo pisze:A jak to ma się do transportu/pakowania??? sporo z tym problemu?? skręcane się sprawdzały do przytraczania do plecaka.
Akurat to nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Plusem wielkiem natomist jest to, że w przeciwieństwie do tych skręcanych jest o wiele mniejsze prawdpodobieństwo, że się składać będą same podczas chodzenia. Moje nigdy ani o centymetr się nie złożyły, pomimo, że trochę ważę i trochę na nie cisnę. A jak Ci się poluzują to sobie dokręcasz śrubokrętem i jest ok :spoko:

Ale jak chcesz to zdjęcie to masz, chociaż wg mnie ono Ci za wiele nie daje.

Obrazek

Mają jeszcze złączkę, czyli jeden sztywno trzyma się drugiego ;)
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 27 grudnia 2012, 11:26

Vision pisze:A jak Ci się poluzują to sobie dokręcasz śrubokrętem i jest ok
Nawet nie trzeba śrubokrętem. Przy otwartym zatrzasku swobodnie można regulować siłę docisku kręcąc śrubę palcami.
Vision pisze:jak chcesz to zdjęcie to masz
Te Twoje BD rzeczywiście bardzo podobne do moich Milo. Mają dokładnie to na co zwracam uwagę przy kijkach - przedłużony chwyt i zatrzaski. Dodatkowo zatrzaski łatwiej obsługuje się w rękawiczkach.

Edit: czekan mam natomiast identyczny (jak na zdjęciu), tylko muszę dokupić te kultowe zabezpieczenia :)
Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2012, 11:34 przez Tidżej, łącznie zmieniany 1 raz.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Mike

Post autor: Mike » 27 grudnia 2012, 11:32

tidżej pisze:Dodatkowo zatrzaski łatwiej obsługuje się w rękawiczkach.
Dokładnie tak. Kijki z systemem na zaciski (zatrzaski) dużo lepiej sprawdzają się zimą niż zwykłe skręcane.
Vision

Post autor: Vision » 27 grudnia 2012, 11:44

tidżej pisze:Przy otwartym zatrzasku swobodnie można regulować siłę docisku kręcąc śrubę palcami.
W sumie nie próbowałem, poza tym dokręcałem je jeden jedyny raz, zaraz po zakupie jak były nowe, bo fabrycznie ktoś je słabo chyba dokręcił, albo to tak celowo było.

tidżej pisze: Mają dokładnie to na co zwracam uwagę przy kijkach - przedłużony chwyt i zatrzaski
Też w sumie dla mnie te dwie rzeczy były najważniejsze, moje są chyba przez to te 4 cm dłuższe, bo jeszcze mają ten amortyzator u góry, który mniej więcej tyle zajmuje ;)

tidżej pisze:tylko muszę dokupić te kultowe zabezpieczenia :)
Niestety cena ich powala, komplet ponad 50 zł :/ za 3 gumki na sznurkach...
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 27 grudnia 2012, 11:46

Vision pisze:Nie rozumiem po co Ci foto, pisze przecież ile cm kije mają po złożeniu: 64 cm
Dokładnie o to czy są składane na 3 części (typ Black Diamond Z-Poles Distance),ale już teraz kumam (zawsze miałem skręcane). Dzięki za foto i informacje.
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Vision

Post autor: Vision » 27 grudnia 2012, 11:56

Chmielo pisze:(typ Black Diamond Z-Poles Distance)
:shock: Ożesz w morde, a co to za ustrojstwo :shock:

Obrazek

Te to teortycznie powinny być krótsze po złożeniu, bo się na 3 równe części składają, a mają tylko 120-130 cm, to by po 40-43 wychodziło ;)

Tak na oko nie wygląda to zbyt praktycznie, bo więcej miejsca zajmują, poza tym, nie widać tam żadnej regulacji... :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 lutego 2013, 18:54

http://www.militaria.pl/

Bardzo lekki paralizator o napięciu 1 000 000 woltów ukryty w dyskretnej lasce. Posiada ona wytrzymałość na obciążenie do 120 kg, co pozwala swobodnie wykorzystywać ją do wspierania równowagi starszych czy osób z ograniczoną zdolnością ruchu. Regulacja wysokości laski (81 - 91 cm) pozwala dostosować jej długość w zależności od wzrostu i krzepy osoby wspierającej się na niej.
- Szczególnie polecany osobom starszym,
- Paralizator na psy i inne agresywne lub zdziczałe zwierzęta,
- Sam dźwięk paralizatora działa odstraszająco na napastnika,
- Wbudowana latarka ułatwi spacer późnym wieczorem lub nocny powrót do domu.

Czego to nie wymyślą :D
Załączniki
Paralizator_laska_Zap_Cane.jpg
(54.63 KiB) Pobrany 2180 razy
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2013, 19:22 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 17 lutego 2013, 19:20

Ciekawe czy podziałałoby na miśka? ;)
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 10:11

http://allegro.pl/kijki-kije-trekkingow ... 02218.html

ktoś miał styczność ??
wobec tylu opinii chyba zdecyduję się na coś taniego żeby zobaczyć czy mi to w ogóle podejdzie, nie mam możliwości pozyczenia więc trzeba się na coś zdecydować...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 13:52

Nie jestem specjalnie"firmowy", ale za 39,- to bym kijków radził nie kupować :D
Na zdrowy rozum - za takie pieniądze to nie może być porządne, a mieć badziewie to lepiej iść bez kijków.
Wolałbym tańszy model z firmy , która ma pojęcie o takich rzeczach...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 19:59

czytając ten wątek trudno być przekonanym by kilka stów wydane na kijaszki było gwrancją zadowolenia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 21:04

Możesz mieć najdroższe kijki i nie lubić, nie chcieć nie potrafić z nimi chodzić...Cena kija nie jest gwarantem zadowolenia, ale daje pogląd na jakość wykonania, solidność materiału, funkcjonalność, serwis , itp
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 marca 2013, 21:13

kijki za 150zł łamią się tak samo jak te za 30zł. dzisiaj się miałem okazję przekonać. albo ja mam takiego pecha albo po prostu są tak słabe te kije:)
ODPOWIEDZ