Kijki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Mirek

Kijki w górach

Post autor: Mirek » 09 lipca 2008, 4:02

Ja używam gumowych nakładek, dodatkowa amortyzacja
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2008, 8:48

Też mam założone te gumowe nakładki.
A z mocowaniem do plecaka mam drobny problem, bo zeby nie wypadły musze je trzymać w pokrowcu. A pokrowiec chyba mi niechcący podmienili w sklepie, więc jest za mały i rączki wystają i wygląda to trochę dziwnie. Ale co mi tam :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2008, 18:43

Dzisiaj kupiłem sobie kijaszki http://www.allegro.pl/item369432054_kij ... hock_.html za niewielkie pieniądze, bo kosztowały 120 zł. W sobotę będę miał okazję je przetestować. Jak wrócę podzielę się "wrażeniami".
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lipca 2008, 21:08

Dzisiaj wróciłem i mogę śmiało powiedzieć, że kijki to superowa sprawa i polecam je każdemu :spoko: . Nie mam żadnych zastrzeżeń. Sama przyjemność :twisted: .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 13:20

webak79 pisze:Dzisiaj wróciłem i mogę śmiało powiedzieć, że kijki to superowa sprawa i polecam je każdemu :spoko: . Nie mam żadnych zastrzeżeń. Sama przyjemność :twisted: .
Potwierdzam!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 15:05

Wygląda na to,że ja się za kijkami muszę rozejrzeć koniecznie. Pierwszy wyjazd w Tatry i po 2 dniach pierwsze kolano do wymiany. Potem chodzenie tak,zeby za bardzo go nie obciażac = maksymalne obciążanie drugiego. Skutek? Ostatniego dnia wysiadły mi już oba. Smaruję je zawzięcie jakimiś specyfikami i biorę się za czytanie tego tematu, bo mam wrażenie,że kijki baaardzo by mi pomogły, przejmując część ciężaru ciała.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 15:16

Iskra nie ma się co wahać i trzeba zacząć się rozglądać za kijkami. Mi bardzo się przydały. Po wycieczce większość z moich podróżników narzekała na nogi a ja nic... :twisted:
Łobuz

Post autor: Łobuz » 20 lipca 2008, 12:38

mam pytanie jaka jest roznica miedzy kijkami trekingowymi a Nordic Walking :?:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 20 lipca 2008, 15:27

mam pytanie jaka jest roznica miedzy kijkami trekingowymi a Nordic Walking
w sumie nie wielka, ja NW a chodzę z nimi w góry
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2008, 15:59

Łobuz pisze:mam pytanie jaka jest roznica miedzy kijkami trekingowymi a Nordic Walking :?:
Z tego co się orientuję, kijki do NW mają nieco inne nakładki gumowe niż trekkingowe, do tego mają inny "system" mocowania kijka do nadgarstka.
Najogólniej mówiąc: z kijkami do NW da się chodzić po górach, ale kijki przeznaczone do chodzenia po górach niekoniecznie dobrze spiszą się przy Nordic Walkingu.
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 20 lipca 2008, 20:18

Łobuz pisze:mam pytanie jaka jest roznica miedzy kijkami trekingowymi a Nordic Walking
dobre kije do Nw nie są składane ponieważ służą także do wstępnej rozgrzerwki i są mocniejsze
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2008, 9:11

Potrzebuje pomocy. Oderwał mi się ten metalowy tip od końcówki kijka. Są to fizany. Trzeba więc dokupić nabijany grot. Możecie mi polecić jakieś sklepy wysyłkowe z tym ustrojstwem??
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2008, 19:39

Kurde jak tak czytam wasze posty to się zastanawiam czy sobie nie sprawić takiego bajeru. W jaki sposób działają takie kijki? Odciążają plecy czy cuś?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2008, 20:12

Podobno najbardziej kolana na tym zyskują, ale plecy pewnie trochę też przy chodzeniu z ciężkim plecakiem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2008, 21:29

webak79 pisze:Po wycieczce większość z moich podróżników narzekała na nogi a ja nic...
Dokładnie.
Tylko, że u mnie za to doszły zakwasy na rękach, głównie tego mięśnia, co znajduje się pod bicepsem (no, nie wiem jak się nazywa).
ODPOWIEDZ