Kijki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Kijki

Post autor: Grzegorz » 30 maja 2007, 23:38

Zastanawiam sie na kupnem kijków trekkingowych. Nie wiem czy warto, na ile pomagają, a na ile przeszkadzają. No i najważniejsze jeśli już mam kupić to na co zwrócić uwagę??
Mila

Post autor: Mila » 31 maja 2007, 0:36

hej:) wg mnie bardzo przydatne, przede wszystkim odciążają stawy przy wchodzeniu i schodzeniu, po prostu lżej się idzie...mozna zauważyć róznnicę
Mila

Post autor: Mila » 31 maja 2007, 0:41

przeszkadzać mogą troche na trudnych odcinkach np łańcuchy ale wtedy sie je sklada i przypina do plecaka wiec problemu nie ma:)a zwrócic uwagę należy chyba na solidnośc wykonania i na sprężynki przy składaniu i rozkładaniu, no i dlugość jest raczej istotna
MałaBee

Post autor: MałaBee » 31 maja 2007, 8:01

Jestem tego zdania że kijki są bardzo pomocne podczas podchodzenia, ale podczas szybkiego zejścia (czytaj relacja z klubowego zjazdu w Lipnicy Wielkiej) raczej będą przeszkadzać. Ale wtedy szybko schodzili bo i ch zmrok gonił :D więc uważam że kijki jak najbardziej się przydadzą.
Mila

Post autor: Mila » 31 maja 2007, 9:12

jak nie jestes przekonany czy kupować to pozycz sobie od kogos na jeden dzien i sie sam przekonasz, wg mnie kijki to trafna inwestycja, zimą zwlaszcza:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2007, 16:55

Widze niewiele osób używa tu kijaszków ;) , ja dopiero w tym roku nabyłem i ucze się z tym chodzić . Kolana mam w dobrym stanie poki co, ale uzywanie kijaszków wydłuży ich kondycje mysle.

Jesli polecic jakies kijki to np. Leki lub Masters'y ... ja wybrałem tansza opcje (Milo ) i troszke niezadowolony jestem bo się strasznie telepią segmenty i czasem boje się ze mi kijek się wyboczy .

Przy kupnie kijków wazne jest : koncowka widiowa , dobre mechanizmy łączące segmenty kijka ( jak najmniej tworzywa sztucznego ) , waga kijka i na co nie zwrociłem uwagi czy po rozlozeniu są sztywne czy się telepią, rączka z tworzywa sztucznego czy z korka to juz wedle uznania .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2007, 17:10

Kijki są bardzo dobre. Kto nie wie niech sprubóje się przejść ot np. tak jak Admin 4 razy na Babią Górę w ciągu jednego dnia z kijkami a później bez. Zobaczycie jak kolana będą odciążone i będzie Wam się chciało chodzić dalej. Ja używam kijków z Alpinusa i nie narzekam na nie bo są stabilne i w całości z metalu. No może trochę się końcówka przetarła, ale się jeszcze nie ślizgają.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2007, 8:02

Nie chciałbym żeby ktoś popełnił taki dość amatorski błąd jak ja i w sklepie nie rozkręcił kijka ... :oops: . No ale nie jest tragicznie troszke pewnie mi posłużą , ale pamiętajcie koniecznie o rozłożeniu obydwu kijków i sprawdzeniu czy wszytsko działa i czy segmenty się nie "telepią" !! .

Rozwine troszke jeszcze myśl z rączką : korkową ludzie chwalą bo zmniejsza wagę kijka , mniej ręka się poci i w czasie zimy niby tak nie marznie ( ?!?!?! przecież zimą i tak nosimy rękawiczki ) , wadą na pewno jest mniejsza wytrzymałość i gorzej trzyma się ręki .
Gumowe : ręka się bardziej poci ( niektórzy mówią o odparzeniach ) ale lepiej "siedzi w łapie" , bardziej wytrzymała .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2007, 8:04

Korkowej też nie polecam bo za szybko się rozlatuje. Wystarczy przejść około 5 porządnych wypraw w Tatrach i już jest po uchwytach.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2007, 21:07

namierzyl ktos moze siakas fajna promocje na kijki bo moje wrocily ze szwagrem z alp....prawie w czesciach :( jak by co piszcie bo do konca sierpnia bede musial cos przytulic :!: z gory dzieki za pomoc :!:
Anćla

Post autor: Anćla » 19 lipca 2007, 12:23

ja swoje kupilam na allegro poki co testowalam je w tatarch ale jeszcze nie za bardzo umiem sie nimi odpowiednio poslugiwac :lol:
tzn musialam je miec bo pol roku temu milam kontuzje kolana i mowac szczerze pomogaja bardzo przy zejsciach jak dla mnie gdy jest strome zejscie a przy wejsciach gdy juz miewam problemy z utrzymaniem pionu :lol:
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 23 lipca 2007, 1:52

Noel - "Rozwine troszke jeszcze myśl z rączką : korkową ludzie chwalą bo zmniejsza wagę kijka , mniej ręka się poci i w czasie zimy niby tak nie marznie ( ?!?!?! przecież zimą i tak nosimy rękawiczki ) , wadą na pewno jest mniejsza wytrzymałość i gorzej trzyma się ręki . "

Ja z kijkami Kilimanjaro chodzę od 6lat. Mają korkową rączkę. Nie zauważyłem zmniejszenia wytrzymałości a ręki trzyma się rewelka.
Szykuję się jednak na wymianę kijków, bo to stary model bez systemu anty-shock, który odciąża stawy łokciowe i barkowe. Moja żonka kupiła ostatnio takowe z anty-shockiem, ale nie były jeszcze testowane. Test przeprowadzimy w sierpniu w Alpach, to jak wrócę to opisze jak się sprawowały.
Więc - Grzegorz - kup z widią, anty-shockiem i najlepiej jakby gwaizdki śniegowe były przykręcane, to możesz se je latem odkręcić , a na zimowe toury przykręcić i kijki nie będą się w śniegu zapadać.
Pozdro.
"I'd waited so long to find you, I'd been through the heartbreak and the pain
But of course you already know that cos you've been throught the same."

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 sierpnia 2007, 18:17

Kożystając z doświadczenia Noela należy też sprawdzić koncowki czy są wymienne, Adaś jaktam reklamacja
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 sierpnia 2007, 17:25

Jeszcze nie oddalem ich :lol: ale jak oddam to podziele sie informacjami bo tak na prawde dalej nie mam pojecia czy zlamana koncowka widiowa podlega reklamacji ... :?: :!:
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 22 sierpnia 2007, 20:13

Noel pisze:Jeszcze nie oddalem ich :lol: ale jak oddam to podziele sie informacjami bo tak na prawde dalej nie mam pojecia czy zlamana koncowka widiowa podlega reklamacji ... :?: :!:
Podlega, podlega... w końcu jeśli faktycznie ta końcówka była widia /nazwa od via-dia(mond) - jak diament/ to powinna mieć twardość diamentu i nie powinna była się złamać. Tak uważam. Zdanie moje takie jest.
"I'd waited so long to find you, I'd been through the heartbreak and the pain
But of course you already know that cos you've been throught the same."

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Odpowiedz