Swetry puchowe

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 15:29

Widziałem ostatnio w jednym ze sklepów tzw ocieplinę po kurtkę firmy Jack Wolfskin. Koleś zapewniał, że dużo cieplejsze niż polar 200 a mieściło się w woreczku o pojemności 1L. Coś właśnie w stylu swetrów puchowych. Ale za to kosztowało ok 400zł, dokładnie nie pamiętam już ile.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 15:34

Adam takie są ceny i swetrów puchowych i tych softów oraz ocieplin itd:) ja osobiście używam kurtki Jacka z podszywką softhellowej a jak to nie wystarcza wkładam pod spód sweter polarowy z mammuta to już mi starcza:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 15:40

Też w przyszłym sezonie planuje zakupić taką kurtkę. Oglądałem już w tym roku je, ale niestety troszkę kasy brakło :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 15:43

Adam pisze:Też w przyszłym sezonie planuje zakupić taką kurtkę. Oglądałem już w tym roku je, ale niestety troszkę kasy brakło :D
zgadza się troszkę kasy to kosztuje ale warto o czym sie mogłem przekonać ostatnio w taterkach
Załączniki
tn_DSC_2499.JPG
(29.27 KiB) Pobrany 870 razy
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 09 lutego 2010, 15:46

Cowboy pisze:zgadza się troszkę kasy to kosztuje ale warto o czym sie mogłem przekonać ostatnio w taterkach
Cowboy jest tak do niej przyzwyczajony, że nawet w aucie jak na zjazd jechaliśmy to jej nie chciał zdjąć ;) A tak serio to kurtka jest zajefajna. Warto trochę kasy zainwestować.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 15:46

z tego co pamiętam widziałem podobną, tylko chyba troszkę inne kolory. Koszt to bodajże 849zł, tyle dałeś?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 15:52

Adam pisze:z tego co pamiętam widziałem podobną, tylko chyba troszkę inne kolory. Koszt to bodajże 849zł, tyle dałeś?
widziałeś niższy model...ta kosztowała coś 1370 zeta chyba :) niestety wszystko jest drogie ale podam Ci odpowiednik w Mammucie kosztuje 2600zeta więc czasem lepiej nie przepłacać za firme-przy czym ta z mammuta była z innego materiału ale porównywalnego parametrami więc nie namyślałem się długo:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 15:56

No to rzeczywiście, musiał być niższy model. Ale też miała podszywkę softshellową. W przyszłym roku podejrzewam, że ją nabędę :)
Dzięki za info i pozdrawiam :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 18:22

Cowboy pisze:1370 zeta
:oczynoela:
Za tyle kasy, to ja kupuje kurtke w tesko i robię w niej kilka 4000m w Alpach.
EDIT
Wliczając w to browary :lol:
Cowboy pisze:2600zeta
A za tyle, w tej samej rzeczonej kurtce zrobię 5600m
Od wielu lat kulam się w tej samej Alvice za 600 i jeszcze nigdy nie potrzebowałem czegoś więcej :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 18:59

igi pisze:Za tyle kasy, to ja kupuje kurtke w tesko i robię w niej kilka 4000m w Alpach.
EDIT
Wliczając w to browary :lol:
też taką mam za 70 zeta szturmiak hehhe
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 23:22

igi pisze:Jest bardzo fajny. Radek mierzył i też go sobie strzeli. Bardzo funkcjonalna szmata.
A jak jest np z oddychaniem tego? Daje radę?
No i dzięki :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 23:44

Daje, to nie cerata :)
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 18 grudnia 2013, 16:11

Trochę "wykopię" temat

Chcąc ewentualnie skorzystać z aktalnej promocji w Skalniku, zapytam znawców bądź użytkowników o plusy i minusy swetra i kurtki puchowej bez wdawania się w szczegóły techniczne.

Sam się zastanawiam nad zakupem tyle że nie wiem co byłoby lepsze.

Edit:
Chodzi mi głównie o aspekty związane z użytkowaniem. Czy kurtka puchowa nadaję się pod ciężki plecak, czy zakładanie swetra na postojach jest denerwujące (ściąganie kurtki) etc.
ODPOWIEDZ