W co ubrać się na wypad zimowy?

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

W co ubrać się na wypad zimowy?

Post autor: Anonymous » 27 października 2009, 21:30

W jakiej konfiguracji ubieracie się w zimie?
Bielizna termoaktywna (bluza + kalesony) + polar + cienka kurtka?
Jakich spodni używacie? Czy ocieplanych czy może stosujecie jakieś cienkie polarowe pod spód?
Chodzi mi o ubiór na warunki: śnieg, lekki mrozik, lekki wiaterek.
Piszcie swoje opinie i odczucia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 października 2009, 21:38

doł - bielizna termoaktywna (wełna z merynosow) plus softshellowe spodnie (przeciwdeszczowe w plecaku), na nogach też często stuptuty.
gora - taka sama bielizna, cienki "polar" z tecnopile, softshell lub polar (od pogody zależy czy cienki, czy gruby, czy polar 200), kurtka hardshell z membraną. W trakcie wycieczki reguluję temperaturę ściągając warstwy aż do tecnopile. Przy bezwietrznej temperaturze zupełnie wystarczy. W zimie zawsze noszę dodatkową warstwę w plecaku.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 27 października 2009, 21:39

suonecznik pisze:Chodzi mi o ubiór na warunki: śnieg, lekki mrozik, lekki wiaterek.
Na takie warunki to kalesonki termoaktywne, spodnie Milo (te same co na lato), termoaktywna koszulka z długim rękawem, bluza oddychająca, polar i ew. kurtka.
Na silniejsze mrozy spodnie narciarskie ocieplane, reszta tak samo, czasem x2
Na Babią w zeszłym roku, przy minus 14, wiatr ok. 30km/h, odczuwalna ok.minus 25 wystarczyło :)
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 01 listopada 2009, 12:46

ja na ostatnim wypadzie bylem tak:
podkoszulka welna merynosowa, krotki rekaw MULTI SPORT lub dlugi rekaw typ ACTIVE + kurtka i bylo ok.
u szczytu jak zaczyna temperatura gwaltowniej spadac i mocniej wiac dokladam polar 200 i jest spoko.
cieniutkie spodnie wiatro/wodoszczelne parametry 10000/100000 + kalesonki z tej samej welny, ktorych nie mialem jak narazie potrzeby zakladac :)
stuptuty obowiazkowo zawsze w plecaku
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
marex11

Post autor: marex11 » 15 listopada 2009, 15:59

Co myślicie o firmie Wolfgang spotkałem się teraz z odzieżą tej firmy ale nie wiem nic o tej firmie proszę o opinie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 listopada 2009, 14:05

Wolfgang potrafi robić naprawdę pancerne rzeczy. Mam plecak z tej firmy i polar. Polecam!
ODPOWIEDZ