Sprzęt Lawinowy. ABC Pieps, sonda, łopata

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Sprzęt Lawinowy. ABC Pieps, sonda, łopata

Post autor: RafalS » 02 lutego 2008, 9:55

Poniewaz rozmawialismy ostatnio z Mooliczkiem i Sewerynem na temat takiego urzadzenia i sami dokladnie nie wiedzielismy jak ono dziala podaje linka.

link usunięto. nieakaywny. mode

Swoja droga,ciekawe ile takie cudenko kosztuje?Slyszalem,ze nie duzo.
Pete

Post autor: Pete » 02 lutego 2008, 12:25

Ja czytałem o detektorze S1. Pokazuje on odległość od zasypanej osoby. Pokazuje też głębokość, na której jest ofiara lawiny. Cudeńko to kosztuje 1699 zł, ale można go wypożyczyć za 15 zł dziennie.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 02 lutego 2008, 12:55

No niestety,myslalem,ze takie zabawki sa tansze:
http://biwak.e-horyzont.pl/site/?mod=offers&subkat=141
Zna ktos jakies tańsze?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2008, 15:36

A z czego powinien się składać taki minizestaw lawinowy, który powinien mieć górołaz idąc w góry?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2008, 18:19

Mooliczek pisze:A z czego powinien się składać taki minizestaw lawinowy, który powinien mieć górołaz idąc w góry?
Mam nadzieję, że tego i dużo więcej dowiemy się na naszym zjeździe 16-17 luty 2008.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 lutego 2008, 9:16

Mi ta sonda kojarzy się z wskaźnikiem oleju ... jak sie wyciagnie ze sniegu z czerwonym końcem tzn. że znaleźliśmy :blink:
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 03 lutego 2008, 23:37

Mooliczek pisze:A z czego powinien się składać taki minizestaw lawinowy, który powinien mieć górołaz idąc w góry?
Wszystkie wygladaja podobnie chyba:
http://taniewspinanie.pl/index1.php?id=148
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Sprzęt Lawinowy. ABC Pieps, sonda, łopata

Post autor: ZJAWA » 24 grudnia 2008, 10:40

Po przeczytaniu relacji Brian OConnor postanowiłem załorzyć ten temat zima powróciła w Tatry troche ludzi na forum jest co lubi klimaty śniegu i chcą zacząc wędrować a
BEZPIECZĘSTWO I ZYCIE TO NAJWAŻNIEJSZE

Zastanawiam się jak to jest z powszechnością urzywania sprzętu lawinowego. Jakie składniki tego sprzętu urzywacie ???
Czy zawsze ze sobą zabieracie ???
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 grudnia 2008, 10:58

dobry pomysł z tym wątkiem, tak sie składa ze dopiero zaczynam swoją przygodę z zimowymi tatrami i chętnie czegoś się dowiem. Swoją drogą wydaje mi się ze mało kto używa sprzętu lawinowego.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 grudnia 2008, 13:23

Ciekawy temat będę się przyglądał.O ile pamiętam Vaude wydał mały specjalny plecak z takim wyposażeniem(sonda,łopata,folia nrc,mała apteczka Sam nie posiadam nic z tego sprzętu,choć zimą zabieram dodatkowo do plecaka skarpety,rękawiczki,czapka,2ą latarkę,gwizdek,raczki (raki kupuje po świętach)podstawowy ekwipunek wiadomo mam na sobie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 grudnia 2008, 9:44

Mosorczyk pisze:Ja dodatkowo zabieram zawsze ze sobą 4 bandaże elastyczne,
:D :D :D

A wracając do tematu:
Obok detektora lawinowego, sondy i łopaty najbardziej niezbędne wyposażenie to towarzysz wycieczki, a najlepiej więcej niż jeden. Wszyscy wyposażeni w to samo. Wtedy jest szansa że kogoś lawina nie porwie i ten ocali nam życie.
Anonymous

Sprzęt lawinowy

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2010, 10:18

Witam ....dziś zajmiemy się sprzętem używanym przy lawinach czyli:
-sonda
-łopata
-detector Tracker DTS-
http://alpamayo.eu/Detektory%20lawionowe_gr-149.html
może jakieś opinie????
oraz ceny mnie interesują czekam na jakieś namiary

Cowboy, poprawiłem link tak żeby chodził. Fajnie, że poruszyłeś ten temat. (Królik) :spoko:
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 12 lutego 2010, 21:25

W makro pojawiły się łopaty do śniegu o nazwie everest za 25 zł, na pewno nie jest to sprzęt taki jak za 100 czy 200 zł ale może kogoś zainteresuje :)
http://www.prosperplast.pl/product/112
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 13 lutego 2010, 9:38

Super rozglądałem się za łopatą oczywiście nie za taką co 100-200zł kosztuje bo to przesada. Przez neta można zamówić? bo w makro trzeba mieć chyba specjalną kartę na zakupy.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lutego 2010, 9:58

janek.n.p.m pisze:bo w makro trzeba mieć chyba specjalną kartę na zakupy.
Ja jadę w poniedziałek, jak te łopaty jeszcze będą to sobie kupię, ciekawe czy we wszystkim makro będą.
ODPOWIEDZ