HAMAK

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

HAMAK

Post autor: Anonymous » 07 września 2008, 23:53

Mam pomysł, tylko się nie śmiejcie. Przeczytałem tu z pewnym zaskoczeniem że niektórzy wybierając sie na GSB żeby nie tachać namiotu śpią pod folią na karimacie. To możliwe ale chyba trochę eeee... nie tego. Tak sobie siedę i wymyśliłem że można by rzeczywiście nie brać namiotu ale za to zamiast spać na ziemi to zrobić sobie HAMAK. Powiesić sobie takie coś między drzewami no i same korzyści. Np. nie ciągnie od ziemi, robaki nie wchodzą do ustów i uchów, kuna nie będzie mi lizać oblicza no i dziki nie będą podemną ryć. Po za tym lekkie no i w razie deszczu idzię się nakryć folią i nie będzie duszno ani mnie nie podmyje. A minusy ?? Jak na razie znalazłem jeden - brak ochrony przed misiem. A co wy o tym sądzicie ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 września 2008, 0:06

Jak sie będziesz zbyt dużo razy przekręcał z boku na bok to walniesz na glebe z tego hamaka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 września 2008, 0:45

No niby tak Brian, ale hamak ma to do siebie że raczej ogranicza ruchy. A może mi się wydaje. Trzeba zrobić próbę w terenie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 września 2008, 7:36

Znajomy używał tego patentu czyli hamaka z wojskową pałatką nad głową. Podobno działało. Ja nie używałem osobiście, bo mam lęk wysokości i wolę spać na glebie ;) wybrałem patent z jednoosobowym namiotem. Po spakowaniu waga 1.5kg i objętość 1.5l, czyli porównywalnie co hamak z płachtą. Wolę na lato rozwiązania dwupowłokowe http://www.e-horyzont.pl/site/index.php ... t=2&prod=4 , ale są też lżejsze jenopowłokowce (np. Vaude Bivi: http://www.gear-zone.co.uk/eshop/Vaude-Bivi---SS06.html).
ODPOWIEDZ