Czołówki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 października 2012, 19:44

Pojawily sie w biedronce czolowki. Kupil ja ktos moze i moze powiedziec jak swieci itp ?? Cena 20zl to szalu moze nie byc ale kto wie

Ptoszek akurat tak sie sklada, że mój kolega kupił tę czołówkę wczoraj i co o niej mogę powiedzieć... Na pierwszy rzut oka w porządku bo jest nowa... Promień światła też jest ok ale jedynym minusem jest to ze baterie znajdują sie w takiej puszce z tyłu głowy i do latarki podprowadzony jest kabel...

Ja osobiście stawiam na czołówkę Black Diamond :)
Pozdrawiam
Vision

Post autor: Vision » 24 października 2012, 20:00

Ptoszek pisze:Cena 20zl to szalu moze nie byc ale kto wie
Szał właśnie jest, więc nie wiem czy zdążysz się załapać...

http://www.forumrowerowe.org/topic/1186 ... nki-warto/
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 27 października 2012, 19:09

O widzicie w takim razie i ja ją zakupie, jak się nie sprawdzi w górach to może w domu jak braknie prądu. :P
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 27 października 2012, 22:08

Wojtas1509 pisze:ale jedynym minusem jest to ze baterie znajdują sie w takiej puszce z tyłu głowy
Dla jednych minus, dla innych plus.

Plus jest m.in. taki, że nie nosisz cegły z przodu głowy. Ja też mam czołówkę z bateriami z tyłu i bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 października 2012, 16:15

A ja wczoraj będąc na zakupach w Biedronie zauważyłem ostatnią sztukę i ją wziąłem dla Ukochanej. Pierwsze wrażenie ok, świeci dość mocno, ale do pierwszych ocen trzeba poczekać do wypadu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 stycznia 2013, 10:49

Jestem po małym teście biedronkowej czołówki.
Dotychczas używałem najtańszej cz. petzla i biedronkowa mnie zaskoczyła. Świeci dużo mocniej, dużo dalej. Zobaczymy jak z zużyciem baterii ale póki co wymieniłem się na brzydszą od P. :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2013, 10:28

No to kolejne sprawozdanie ;) sprzętu z dyskontu. Moc światła dość szybko odbiera żywotność baterii. Za to na szlaku może służyć światłem kilku osobą, ostatnio druga czołówka była wyłączona, tak dużą plamę światła rzuca pod nogi.

Potwierdzam, widziałam, dobra ta czołówka :) Pati
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1689
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 10 lipca 2013, 15:06

laynn pisze:A ja wczoraj będąc na zakupach w Biedronie zauważyłem ostatnią sztukę i ją wziąłem dla Ukochanej. Pierwsze wrażenie ok, świeci dość mocno, ale do pierwszych ocen trzeba poczekać do wypadu.
Też ją wziąłem, pozytywnie zaskakuje natężeniem światła :oki:
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 09 maja 2014, 12:32

Słuchajcie muszę się podzielić bardzo dobra opinią, o firmie Mactronic
Kilka lat temu kupiłem u nich czołówkę dokładnie ten model http://www.mactronic.pl/pl/products/adv ... /3133.html
Bardzo dobra czołówka o potężnej sile światła, już kilka razy w tatrach na skałach z oddali udało mi się przy jej pomocy wypatrzyć oznakowanie szlaku. :)
Ale to nie wszystko, poza tym że firma ma bardzo dobry towar to jeszcze ma niesamowite podejście do klienta, urwałem zaczep w pokrywie mocującej baterie, zadzwoniłem do serwisu zdecydowany kupić nowa klapkę, a tu miła niespodzianka, firma wysyła mi ją ZA DARMO.
Niesamowite, inne firmy starają się wykręcić od napraw gwarancyjnych a tutaj firma Mactronic wysyła uszkodzoną z mojej winy część kurierem ZA DARMO do czołówki która już od kilku lat jest po gwarancji :jupi:
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 09 maja 2014, 21:01

Lampa widać z górnej półki, to i firma dba o dobre imię.
Ja ostatnio kupiłem zwykłego petzla za 6 dych i chyba nie będę mógł liczyć na takie przywileje w razie czego :D .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 09 maja 2014, 21:06

Mariusz pisze:Słuchajcie muszę się podzielić bardzo dobra opinią, o firmie Mactronic
Miło słyszeć! Trzeba zapamiętać :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2014, 8:33

Mariusz pisze:Słuchajcie muszę się podzielić bardzo dobra opinią, o firmie Mactronic

Kilka lat temu kupiłem u nich czołówkę dokładnie ten model
U mnie podobna sytuacja. Niespodziewanie dorzucili mi czołówkę Mactronica do zamówienia w hurtowni oświetlenia. Miała działać 90h na jednych bateriach. Pociągnęła kilka lat, mimo że pomarańczowy włącznik często przełączał się samoczynnie w plecaku. Dużą zaletą jest trwałość na uszkodzenia mechaniczne, także okablowania.
ODPOWIEDZ