GPS

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2012, 21:09

Też miałam chęć nie rujnować budżetu domowego, ale przejechałam się na tym. Moim zakupem był GPS firmy Manta! Istne dno, nie polecam!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lipca 2012, 16:33

a co myślicie o tych pozycjach, nie ukrywam ze wolałbym tańsze aczkolwiek przede wszystkim chce lepsze:) tzn aby pokazywało ilość przebytych km, wysokość bezwgzlędną, i czas no i możliwość zrzucenia na komputer trasy jaką przebyłem.

1. http://allegro.pl/premiera-gps-garmin-e ... 31697.html
2. http://allegro.pl/nowy-gps-garmin-etrex ... 24838.html
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 27 lipca 2012, 18:18

Moim zdaniem lepszy jest vista hcx, a jeszcze lepsza wersja od razu z mapą Polski topo.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lipca 2012, 18:36

Han-Ka pisze:Moim zdaniem lepszy jest vista hcx, a jeszcze lepsza wersja od razu z mapą Polski topo.
a co daje ta mapa? bo jeśli ta tańsza wersja zawiera to co mnie interesuje czyli dystans pokonany, przebieg trasy jaką szedłem, oraz teren to by było ok.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2012, 9:16

Ja mam starszą wersję visty - vista c. Czyli słabszy kolorowy odbiornik, a co daje mapa? to tak jakbyś jeździł palcem po czystej kartce papieru i palcem po mapie. Na rowerze mam wyłączoną mapę tylko pokazany sam ślad a w górach wolę mieć pokazaną mapę w razie czego. Mapy nie trzeba kupować, nawet nie wiem czy ta vista ma możliwość wgrania kupnej, ja korzystam z topo Gpsmaniaka i wystarcza w zupełności. Etrex 10 nie wiem czy pokazuje teren, w specyfikacji nic nie pisze o mapie czy jakiejkolwiek pamięci na mapy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2012, 15:27

ale bez mapy pokaze mi teren po jakim szedłem? bo jeśli chodzi o mape ze szlakami to taka mi za 300zł jest nie potrzebna, w tym przypadku wole papierowa standardową.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2012, 16:39

piter87 pisze: ale bez mapy pokaze mi teren po jakim szedłem? bo jeśli chodzi o mape ze szlakami to taka mi za 300zł jest nie potrzebna, w tym przypadku wole papierowa standardową.
piter87 jasne, że pokaże i bez mapy (tzn. z mapą bazową z którą dostaje się urządzenie). Yy, znaczy pokaże ścieżkę - tracka którą szedłeś, bo zbytnio nie łapię co masz na myśli pisząc: teren po jakim szedłem
Można ustawić żeby logowało trasę już od samego włączenia.
Co do map - nie trzeba niczego kupować, tym bardziej, że nie masz wygórowanych wymagań ;), po prostu całkowicie za free ściągasz sobie wspomniany już wyżej topo GPSmaniaka albo mapy rowerowe oparte o openstreetmap: http://openmtbmap.org/ wgrywasz do urządzenia i w drogę ;]

Wszystko co napisałem tyczy się Visty HCx, która obsługuje karty SD. Mam od niedawna i bardzo sobie chwalę. Sprawdza się znakomicie podczas wędrówki i jako rozbudowany licznik rowerowy ;)
10tka mimo, że z nowszej serii to ubogi krewny tej Visty.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2012, 16:52

chodzi mi o tohttp://sevencoins.pl/2012/07/28/krywan-2012/1-krywan/

tylko bez pokazanych szlaków
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2012, 16:55

Terenu nie pokaże tylko ślad (kreskę), nie wiem jak w tym etrexie ale w viście mogę w domu na komputerze narysować ślad i wgrać go do nawigacji i wtedy np jak jadę na rowerze to widzę kreskę po której muszę jechać. Mapy za 300 nie musisz kupować, jest trochę darmowych które też są dobre.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2012, 17:06

jeśli nie będziesz miał żadnej mapy, tylko bazową, to ścieżkę zobaczysz, jej profil też, będziesz mógł sobie ją wysłać i obejrzeć w Google Earth, tylko podkładu nie będzie.
Załączniki
mapa.jpg
(16.08 KiB) Pobrany 1784 razy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2012, 17:09

a czyli kaszana, no ale z tego co piszecie można zakupić bez mapy GPS i potem poszukać i wgrać jakąś darmową mape:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2012, 17:24

piter87 pisze: a czyli kaszana, no ale z tego co piszecie można zakupić bez mapy GPS i potem poszukać i wgrać jakąś darmową mape:)
dokładnie tak

w linku który podałeś jest właśnie darmowy podkład TOPO_PL_100 Gpsamaniaka
Załączniki
mapa.jpg
(56.77 KiB) Pobrany 1775 razy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2012, 17:38

ok dzieki w takim razie za informacje
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 23 grudnia 2015, 21:30

Odgrzewam temat.
Planuje zakupić GPS turystyczny czy doradzicie coś dobrego i nie skomplikowanego z kolorowym wyświetlaczem.
Wpadło mi w oko Garmin eTrex 20 - dobry będzie??
Czym się sugerować przy zakupie,budżet do 800 zł.
Załączniki
indeks.jpg
indeks.jpg (8.41 KiB) Przejrzano 2638 razy
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 23 grudnia 2015, 23:17

Myśmy kupili z kumplami na spółę ten model. Sprawdza się doskonale. Na nasze wypady nie potrzebujemy nic lepszego.
ODPOWIEDZ