Skarpety

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

savrad

Skarpety

Post autor: savrad » 26 czerwca 2008, 18:51

Jakie polecacie najlepsze skarpety do butów z Gore ? jaka mieszanina włókien ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 czerwca 2008, 20:15

Ja kupowałem skarpety w sklepie HiMountain za 40zł i bardzo dobrze się spisują.
savrad

Post autor: savrad » 26 czerwca 2008, 20:19

Brian OConnor pisze:Ja kupowałem skarpety w sklepie HiMountain za 40zł i bardzo dobrze się spisują.
w tej cenie jest duży wybór, jaki jest skład surowcowy ? coolmax ? wełna ? czy co tam jeszcze ? srebrna nitka ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 czerwca 2008, 20:54

savrad pisze:jaki jest skład surowcowy ?
Te co ja mam to maja coolmax, thermolite, lycra i primaloft. Używałem tych skarpet głownie w zimowych warunkach i spisały sie bardzo dobrze.
savrad

Post autor: savrad » 01 lipca 2008, 20:48

Właśnie kupiłem skarpety i sprawdzałem ale niestety tylko na dwu godzinnej wycieczce wzdłuż Warty :D i sprawdzają się świetnie , ciekawe co będzie jak będę je miał hmm ,8 godz. na dobrym trekingu w górach... sprawdzę za 3 tyg :jupi:
skład :
Silver Fibre 3%
Poliamid 12 %
Lycra 5%
Coolmax 80 %
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lipca 2008, 9:06

Ja mam o podobnym składzie i spisują sie świetnie. Tylko nie radze ich prać.. tzn. one sie mechcą ja sie je pierze zbyt często. Lepiej je wietrzyć albo przepłukać, wkońcu nie śmierdzą tak jak zwykłe skarpetki dzięki silver fibre właśnie.
KSZYSZTOFOR

Post autor: KSZYSZTOFOR » 06 października 2008, 15:19

a ja uwazam ze zadne wynalazki nie zastąpią wełny ,nawet najbardziej mokre i tak grzeją(nie raz sprawdzone na rybach i nie tylko).ale takie cudo to juz tylko w dessie można dostać, naszczescie mam jeszcze pare oryginałow babcinych.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 października 2008, 23:31

Ja zakupiłem skarpety o następującym składzie
63% Coolmax,
19% Poliester,
15% Poliamid,
3% Elantan
Firma Feel Free.
Muszę przyznac, że to moje pierwsze skarpety trekkingowe, ale w letnich warunkach sprawdziły się dobrze. Po 10-11 godzinach chodzenia nie narzekałem :) Dobra przepuszczalnosc, oddychalnosc.
Anonymous

Problem ze skarpetami?

Post autor: Anonymous » 04 września 2009, 9:09

Witam wszystkich cieplutko. Na forum jestem nowa, ale od dłuższego czasu z mężem podczytujemy. Od razu przepraszam jeśli podobny wątek był już poruszony, ale nic takiego nie znalazłam.
Wybraliśmy się wczoraj z mężem na Babią. Pogoda się udała, było jednak trochę duszno. Problem pojawił się przy schodzeniu. Wiadomo palce bolą, ale mnie piekły żywym ogniem, tak że ostatnie metry przebiegłam, byle być jak najszybciej na dole. Po zejściu do auta okazało się, że nasze stopy wyglądaja jak po 3 h moczeniu w wannie. Buty od razu wykluczyliśmy, bo nigdy wcześniej ten problem się nie pojawiał (w innych skarpetach). Tzn. mąż miał skarpety z czasów kiedy w sklepach nie było tak ogromnego wyboru jak teraz. Sprawdzone niejednokrotnie.
Podkusiło nas i zakupiliśmy nowe- termoaktywne, trekkingowe itd w sklepie a'la górskim (mam na myśli sklepy z wyposażeniem sportowym, nie chcę wymieniać nazwy). Owszem, nie te z górnej półki, bo jako młodzi na dorobku wolimy przeznaczać pieniądze na wyprawy niż "modowy szpan".
Chyba wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. W następnym tygodniu wybieramy się na 3-dniowa wyprawę po Tatrach. Strach pomyśleć, co będzie z nogami po tylu godzinach łażenia.
Polecacie coś sprawdzonego w kwocie do 30 zł? Dla mnie, bo mąż po prostu weźmie stare. Ja sobie nie wyobrażam na 3 dni jednej pary.
Jak wy sobie radzicie? Przyznam, że to będzie mój pierwszy dłuższy pobyt w górach- do tej pory jednodniowe wędrówki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 04 września 2009, 9:37

Ja to zwracam uwagę na SKŁAD:
musi być - Coolmax najmniej : 75%
marka nie ma znaczenia
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 września 2009, 9:48

ZJAWA pisze:Ja to zwracam uwagę na SKŁAD:
musi być - Coolmax najmniej : 75%
marka nie ma znaczenia
I właśnie chyba w tym problem. Na metce, która się uchowała niby jest napisane, że posiadają Coolmax i Polycolon. W składzie natomiast wymienione: Polypropylen 35%, Tactel 30%, Polyamide 20%, Bawełna 14% i Elasthan 1%. Ehh...
Dziękuję za pomoc.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 września 2009, 9:54

Ja używam między innymi czegoś takiego
http://sherpa.pl/product_info.php/cPath ... cts_id/502
uważam, że największym atutem tych skarpet nie jest coolmax a wełna. Pomimo, że są dość grube nie jest w nich bardzo gorąco.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 04 września 2009, 9:58

ZJAWA pisze:musi być - Coolmax najmniej : 75%
ZJAWA ma rację. Ja mam takie od hmmm... 3-4 lat i nie narzekam.
Żaba pisze:Polypropylen 35%, Tactel 30%, Polyamide 20%, Bawełna 14% i Elasthan 1%.
Dodałem i wychodzi 100%, więc 0% Coolmaxu.
Tu największym problemem są te sztuczne tworzywa Polipropylem i Poliamid.
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 04 września 2009, 11:44

Żaba pisze:W następnym tygodniu wybieramy się na 3-dniowa wyprawę po Tatrach.
gdzie i kiedy dokładnie? Bo ten...

viewtopic.php?t=2867&highlight=

;)

jakby co... ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 września 2009, 12:15

Za Waszą radą kupiłam skarpety- coolmax powyżej 75%.
Po całym dniu wędrowania komfort bez porównania!
Problem rozwiązany :jupi: Dzięki :)
ODPOWIEDZ