Buty wspinaczkowe.

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 23 września 2008, 12:05

Na zgiętych palcach jesteś w stanie utrzymać większy ciężar niz na wyprostowanych.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 września 2008, 21:47

Albo mały test przeprowadź: na bosaka spróbuj stanąć na małym stopniu , tylko dużym palcem :), jego "podświadome" ułożenie jest odpowiedzią na Twoje pytanie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 września 2008, 22:46

Noel pisze:Albo mały test przeprowadź: na bosaka spróbuj stanąć na małym stopniu , tylko dużym palcem :), jego "podświadome" ułożenie jest odpowiedzią na Twoje pytanie.
Rzeczywiście, dobre:)
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 23 września 2008, 22:52

co o tych powiecie ??? http://www.decathlon.com.pl/PL/vuarde-vulca-17940489/
na początek chyba będą OK
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 23 września 2008, 23:01

ZJAWA- są bardzo miękkie i szybko robi się z nich zwykły trampek. Kolega takie kupił i bardzo szybko zamienił na najtańsze Rock Pillarsy.






Też uważam, że lepsze każde inne najtańsze niż te. Pati
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 24 września 2008, 23:14

już zapomniałem o tych z Decathlon
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 września 2008, 10:40

Ale te Zjawy mają jedną zalete. Są ładne:) zwróciły moja uwage jak sie przechadzałem w decatlonie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2009, 9:22

tom-pi4

Buty do wspinaczki

Post autor: tom-pi4 » 07 września 2010, 11:54

Chciałem zapytać doświadczonych naszych forumowiczów czym różnią się od siebie buty do wspinaczki?
Wiem, że na początek można używać jakichś innych butów z płaską, nieślizgającą się podeszwą ale z biegiem czasu i nabierania doświadczenia pewnie będę chciał zakupić buty bardziej profesjonalne.
W sklepach modeli jest bez liku. Rożni producenci. Czym tak rzeczywiście różnią się buty wspinaczkowe? Czy są różne buty do wspinania się na różnego rodzaju skale? Czy mają różną wytrzymałość, rodzaj podeszwy, różną przyczepność? Jaki model najlepiej wybrać na początek swojej drogi na skałkach i panelu?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 września 2010, 16:31

Stare czasy ;)

viewtopic.php?t=1509&start=0

Najciekawsze jest to, że pomimo niewielkiego doświadczenia jakiego nabrałem przez te hmm 3 lata, dalej mam takie zdanie - kupić najtansze i tak sie rozwalą :) - tylko nie Qechua :P
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 07 września 2010, 17:45

Dzięki Noel. Przeczytałem cały temat no i już co nieco wiem. Niestety na razie będę musiał zadowolić się halówkami Adidasa :/ No cóż, trza przyoszczędzić, żeby coś kupić :)
ODPOWIEDZ