Przewodniki górskie

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 sierpnia 2010, 12:18

Zastanawiam się czy nie kupić całej serii 'Tatry nieznane' Jaćkiewicza, jednak też nie mogę znaleźć II tomu :(
W empiku jest część I i III. Więc czy ktoś wie, czy znajde coś jeszcze z tego dodruku?
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 01 sierpnia 2010, 16:15

W sumie to zapomniałem o tym. Muszę się rozejrzeć czy są dostępne w Łodzi albo w jakichś sklepach internetowych.
Pati

Post autor: Pati » 01 sierpnia 2010, 20:29

Podobno części pierwszej maja zrobić drugie wydanie. Czy wydadzą ponownie cześć drugą nie wiem. Jeśli mieli zyski ze sprzedaży i jest dalej zapotrzebowanie na rynku to pewnie tak. Inaczej trzeba szukać np. Allegro, ale tam to potem bóg jeden wie, jaka będzie cena.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 27 października 2010, 12:39

Zastanawiam się czy nie kupić całej serii 'Tatry nieznane' Jaćkiewicza, jednak też nie mogę znaleźć II tomu :(
W empiku jest część I i III. Więc czy ktoś wie, czy znajde coś jeszcze z tego dodruku?
w empiku są już dostępne wszystkie 3 tomy
http://www.empik.com/nieznane-tatry-jac ... ,ksiazka-p
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 października 2010, 17:20

Tak, już nabyłem pod koniec września i mam cały komplet.

W Bielsku w Sferze ostatnio widziałem wszystkie na półce
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2011, 11:39

hej
mógłby ktoś polecić przewodnik po Karkonoszach? Szczególnie zależy mi żeby była opisana czeska strona.
Jest kilka wydawnictw, ale może ktoś ma już przetestowane i podzieliłby się spostrzeżeniami?
z góry dzięki :)
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 22 lutego 2011, 23:56

spytaj się w księgarni czy są przewodniki po czeskich karkonoszach z firmy '' Bezdroża'' mam takie 2 przewodniki jeden o bieszczadach ,drugi o beskidzie żywieckim,fajnie są tam opisane trasy wędrówki,pokazany jest profil trasy wraz z wysokością i wiele ciekawych rzeczy ,sam przewodnik zajmuje mało miejsca i jest dobrze opisany,ale to tylko moja opinia ,jeżeli wybierasz sie w czeskie karkonosze to będziesz miał radość dla oczu tam jest bardzo pięknie dużo ładnych szlaków i te widoki :) ,chyba sie skusze w tym roku zeby tam zawitać ponownie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lutego 2011, 23:23

Dzięki robson za cynk. Byłem dzisiaj w Podróżniku w Bielsku i niestety nic tego wydawnictwa nawet o Sudetach nie mieli :( Sczerze mówiąc liczyłem na większy wybór. Na inne księgarnie nie miałem już czasu. Jestem jednak dobrej myśli, do lata jeszcze trochę czasu jest.
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 25 lutego 2011, 10:12

Zamówiłam w księgarni internetowej przewodnik po Tatrach Słowackich Józefa Nyki "Tatry Słowackie", czekam na odpowiedź, bo podobno ostatni egzemplarz bedzie ściągany z księgarni. Następne wznowienie wydania będzie prawodopodobnie z końcem lata, (więc troszkę późno dla mnie), a i tak nie wiadomo, czy na pewno. Mam wrażenie, że mało jest przewodników po Tatrach słowackich, lub są połączone z Tatrami polskimi. Ja chciałabym osobny dla Tatr Słowackich, czy zna może ktoś taki przewodnik? lub może polecić inny, lepiej dostępny?
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 25 lutego 2011, 23:34

Katarynka niedawno udało mi się upolować egzemplarz Nyki w Empiku na Rynku (wtedy został jeszcze co najmniej jeden egzemplarz, ale to już ponad 2 tygodnie temu)
W razie gdybyś nie dostała tego egzemplarza albo nie znalazła żadnego odpowiednika to możesz spokojnie dać mi znać, podrzucę Ci :D
Mnie póki co nie będzie pewnie potrzebny, przeczytałam go tak książkowo, żeby coś się więcej dowiedzieć, ale w Tatry Słowackie mam cięzko z dojazdem i nie wygląda na to, żebym tam tego lata miała zlądować :)
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 26 lutego 2011, 10:52

Katarynka pisze:Ja chciałabym osobny dla Tatr Słowackich, czy zna może ktoś taki przewodnik?
Katarynka uważam, że lepszego niż ten Józefa Nyki nie znajdziesz :) Ja swój kupiłam w Zakopanem... A na kiedy potrzebujesz?
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Montenero

Post autor: Montenero » 26 lutego 2011, 11:15

Godne polecenia są jako uzupełnienie przewodniki Szczerby, całkiem niezły wyszedł też "Tatry Polskie i Słowackie" z Pascala.
Inną bajką to już wspomniany Jaćkiewicz, to bardziej gotowe przepisy do łamania prawa.
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2011, 9:45 przez Montenero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 26 lutego 2011, 13:52

Atria pisze:Katarynka niedawno udało mi się upolować egzemplarz Nyki w Empiku na Rynku (wtedy został jeszcze co najmniej jeden egzemplarz, ale to już ponad 2 tygodnie temu)
Atria, bardzo Ci dziękuję, poczekam jeszcze do poniedziałku na odpowiedź tej księgarni, gdzie zamówiłam przewodnik w internecie, jak nie będzie, to lecę do Empiku, choć na stronach empiku już go nie było :( A jak coś to dam znać, dzięki :D
Malgo2malgo pisze:Katarynka uważam, że lepszego niż ten Józefa Nyki nie znajdziesz :) Ja swój kupiłam w Zakopanem... A na kiedy potrzebujesz?
W sierpniu zamierzamy jechać na wakacje w Tatry Słowackie :D ale chciałam jeszcze trochę wcześniej poczytać :)
Montenero pisze:Inną bajką to już wspomniany Jaćkiewicz, to bardziej gotowe przepisy do łamania prawa.
o, to całkiem interesujące :>
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 26 lutego 2011, 15:33

Jakby ci się nie udało kupić to na Allegro są te książki dostępne od ręki od 31 zł

Tutaj aukcja wystawiona przez samo wydawnictwo tej pozycji TRAWERS http://allegro.pl/tatry-slowackie-jozef ... 36505.html przesyłka 0 zł
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 26 lutego 2011, 16:24

Katarynka to nawet bardziej się opłaca to Allegro, które podaje Rafał niż lecieć do Empiku, bo w empiku jest o co najmniej o dychę drożej :)
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
ODPOWIEDZ