Krem UV

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Krem UV

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2008, 8:30

Jakie kremy Wy stosujecie w górach zimą? Moje wymagania wobec takiej maści, to: bezwodny i jak najwyższy faktor UV. Do tej pory stosowałem IWOSTIN Solecrin SPF 50+. Niby się sprawdził, ale nie do końca i szukam czegoś jeszcze mocniejszego. Na opinii sprzedawczyń ze sklepów kosmetycznych i aptek, nie chcę za bardzo polegać, bo już dwa razy chciano mi sprzedać kremy o właściwościach nawilżających! Co jak wiadomo przy temperaturach silnie ujemnych, zaowocowałoby koszmarnymi odmrożeniami facjaty. Podzielcie się swoimi patentami. Od razu zaznaczam, że nie mam już czasu na zapuszczenie ochronnej brody :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2008, 22:13

Nie wiem, sam szukam. Swego czasu kupiłem w aptece co było, a był Iwostin właśnie, tylko że SPF 15. Niby jest to "krem ochronny na zimę", który "chroni przed mrozem i wiatrem", ale w składzie na pierwszym miejscu jest... aqua. To ja już nic nie wiem. Tzn. wiem, że wysmarowany tym kremem na Babiej Górze wyglądałem tak:

Obrazek (c) by Mooliczek

Te białe plamy na policzkach jak nic wyglądają mi na zaczątki odmrożeń.

A co myślisz o tym, żeby wysmarować się jakimkolwiek sunblockerem, a potem zapaćkać to grubą warstwą zwykłej wazeliny?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2008, 22:21

Te białe plamy na policzkach jak nic wyglądają mi na zaczątki odmrożeń.
No wypisz, wymaluj. Jeszcze trochę a zaczęłoby niefajnie odłazić.
Seweryn pisze:A co myślisz o tym, żeby wysmarować się jakimkolwiek sunblockerem, a potem zapaćkać to grubą warstwą zwykłej wazeliny?
Wazelina chyba nie odizoluje tak bardzo. Na pewno ten mój nie zamarza, jednakże ma trochę za mały faktor.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6298
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 07 kwietnia 2008, 23:29

igi i Seweryn jutro będę w domciu, to zerknę na krem który zawsze bierzemy z żonką w Alpy. Sprawdzał się. Z tego co pamiętam to był szczególnie polecany jako ochrona dla dzieci... Ale chyba Wam to specjalnie nie przeszkadza :lol:
Dorka

Post autor: Dorka » 15 kwietnia 2008, 15:58

Jest dobry bielendy bo nie ma wody sprawdzałam i moja koleżanka też bo uzywała go jak była na lodowcu na nartach i cena również przestępna 11-14 zł
Kolastyna równiez jest dobra
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 kwietnia 2008, 16:45

Dorka, a jak mocne mają filtry? I może jakaś nazwa, żeby było wiadomo o co pytać?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 maja 2008, 22:13

Ja się musowo dołączam do tematu po ostatniej wycieczce, gdzie mnie spaliło trochę słońce. Wygląd jak wygląd, ale to pieczenie a potem ból nie były zbyt miłe.
To, co potrzebuję, to byłby raczej krem na okres letni, więc to co już zaproponowaliście nadaję się do wykorzystania w tym czasie?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2008, 19:53

Odświeżam temat. Czy ktoś w międzyczasie coś nowego wyczaił? Myślę o kremie o dużym faktorze, na zimowe warunki.

Królik, co to macie z Jadzią za krem?

Czy ktoś używał jakiejś dobrej Neutrogeny bez wody w zawartości?
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6298
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 11 lipca 2008, 20:15

Mooliczek pisze:Królik, co to macie z Jadzią za krem?
Mooliczek zawsze mieliśmy krem z firmy Avon "bronze kids UVA/UVB 30, był dla zalecany dla dzieci, był w spryskiwaczu i miał fioletowy kolor :oczynoela: ale na skórze nie było fioletu widać :spoko: Teraz, jak byłem w Tatrach Słowackich 28 czerwca i była niezła lampa słoneczna to sprawdził mnie sie SUN OZON faktor 30 z Rossman'a.
Tu masz link do katalogu Avon i znajdziesz tam kremy do opalania z różnymi dużymi faktorami, m.in. z faktorem UVA/UVB 50 ! /str.36-37 i 38-39/, bo chyba taki się Tobie przyda na GV i MB.
http://www.avonpolska.pl/e-katalog/katalog11.html

Acha, żeby była jasność, ani ja ani nikt z mojej rodziny nie jest przedstawicielem Avon.
Polecam te kremy z własnego doświadczenia :spoko:

Obrazek

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2008, 21:24

Królik, a w jakiej najniższej temperaturze go używałeś?
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6298
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 12 lipca 2008, 17:35

Mooliczek pisze:Królik, a w jakiej najniższej temperaturze go używałeś?
:oczynoela: nie wiem, ale trzymam go w lodówce przez czas jak nie jest używany i nic się mu nie dzieje - znaczy się nie gęstnieje i nie traci właściwości.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 stycznia 2009, 15:59

Seweryn pisze:Te białe plamy na policzkach jak nic wyglądają mi na zaczątki odmrożeń.
Kurcze nie miłe uczucie.Ja muszę przede wszystkim uważać na minusowe warunki bo straciłem w pracy 5 paluszków u rąk i nie mam górnych paliczków.

Wystarczy żeby zimno poczuły palce i już mam problemy z zaciśnięciem dłoni i zaczynają boleć.Mam na to sposób na szczęście i daje spokojnie rade w warunkach zimowych i letnich w górach.

Występują też tzw. bóle fantomowe to znaczy że bolą mnie końcówki palcy,których nie mam,ale tak ma każdy który ma taki sam problem.
Jest jeden plus za to,gdy idzie zmiana pogody to ja już wiem wcześniej bo bóle fantomowe się nasilają.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 kwietnia 2009, 17:10

Jako że - nie z wyboru - dołączyłam do grona "spalonych słońcem" , rozpoczęłam intensywnie poszukiwać ochrony przed górskimi niebezpieczeństwami.

Igi, znalazłeś już jakiś idealny krem dla siebie ?

Googlowanie dało takie rezultaty:
z nie-polskiego rynku :
np. http://www.moodiereport.com/document.ph ... c_id=19713 ,
albo
http://www.pizbuin.com/mountain_suncare ... tion50.jsp , który chwalą sobie narciarze alpejscy

Może AVON, tak jak Królik poleca ?!

Z dostępnych u nas:
Neutrogena, o której wspominała Moolik oferuje dla przykładu taki krem
http://www.neutrogena.com/econsumer/ntg ... spf-70.jsp
albo inna firma
http://www.floslek.pl/polska/kosmetyki. ... 0%20ZIMOWA

Mały cytat [źródło: http://www.nauticalissues.com/artykul1.html ] :
„Twarz warto posmarować specjalnym kremem UV 30. Dobrze chroni policzki, nos, dłonie nie tylko przed słońcem, ale i przed mrozem. Twarz smarujemy grubo, ”na biało”. Uważać trzeba na skład kremu. Nie może być zrobiony na bazie tłuszczu, ale najlepiej na bazie cynku. Jeżeli mamy działać w temp. -30° C, to smarowanie się tłustym kremem nie będzie chronić - przeciwnie zwiększy przewodzenie zimna. Natomiast tłusty krem można stosować bezpiecznie na niewielkim mrozie, o ile nasza skóra nie natłuszcza się samoczynnie. Krem jest koniecznym wyposażeniem na każdej wyprawie.”

Może znajdzie się w tej ofercie jakiś idealny produkt.
…a jak na razie posmaruję twarz czymś na poparzenia ;)
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 14 kwietnia 2009, 17:45

Możę chłopaki z
http://kw.warszawa.pl
pomogą co zrobić z facjatą
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 kwietnia 2009, 18:02

AniaŻ pisze:Igi, znalazłeś już jakiś idealny krem dla siebie ?
Ivostin 50+ na nasze warunki jest spoko, zawsze podkradam Mooliczkowi :kukacz:. Wyżej już nie bardzo, zamarza na kość. Dobrze tam działał Floralis - SPF 50. Chroni doskonale, nie zamarza, jedynym minusem jest to, że się nie zmywa (białe lico przez 3 dni Obrazek)
Obrazek
ODPOWIEDZ