Gogle

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2009, 8:42

janek.n.p.m pisze:kto ma gogle Artica G69?????????
Ja nie :)
Mam za to nieparujące google Brenda, fajne ino parują jak fiks :lol:
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 14 stycznia 2009, 9:33

Ja dalej nie umiem odżałować swoich starych, marki Carrera. Załatwiłem je butem, pod domem wracając z jakiejś wycieczki. Ostatnio też mam Brendę...generalnie mnie chodziło o to, aby szyba nie była rozjaśniająca, a niewiele takich na rynku...więc padło na Brendę...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2009, 9:53

jck pisze:Załatwiłem je butem, pod domem wracając z jakiejś wycieczki.
Musiało być ostro, na tej... wycieczce :kukacz:
jck pisze:by szyba nie była rozjaśniająca
Ja niestety mam szybę rozjaśniającą, fakt poprawia mi to humor, ale przekłamuje.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2009, 12:07

Moje Uvexy nie parują :) na kazbeku się spisały doskonale... polecam :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 14 stycznia 2009, 13:21

igi pisze:Musiało być ostro, na tej... wycieczce
Aj, to chyba było po Glocku wiosną. Pakowałem się po powrocie pod domem i wrzuciłem na dno plecaka. Na górę wsadziłem buty i jeszcze zarzuciłem sprzętem....gogle nie miały szans, były na straconej pozycji :D
igi pisze:Ja niestety mam szybę rozjaśniającą, fakt poprawia mi to humor, ale przekłamuje.
Własnie...tego się bałem najbardziej...dlatego teraz znalazłem zwykła szybę, bez zabarwień. Za to w Twoich czy Mulikowych wygląda się bardzo lansersko w jadalni w Stawach... :lol:
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 14 stycznia 2009, 13:32

jck pisze:Mulikowych wygląda się bardzo lansersko w jadalni w Stawach...
też chciałem lansersko wyglądać ale za małe kupiłem :(

http://www.allegro.pl/item514300815_gog ... h_g65.html
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2009, 19:51

jck pisze:Za to w Twoich czy Mulikowych wygląda się bardzo lansersko w jadalni w Stawach... :lol:
No baa, fajnie Wam w tych guglach, ale fajnym we wszystkim fajnie :P

Lans-google ;)
Obrazek

janek.n.p.m pisze:też chciałem lansersko wyglądać ale za małe kupiłem :(
Niezłe są, nie idzie wymienić na większe?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2009, 23:14

Carrera... eh te gogle były nie do zajechania, niestety chwila neiuwagi i po goglach;( Teraz używam gogli firmy alpina, również b. dobre, ale z przyczyn technicznych będę zmuszony przerzucić się na uvexa (bo mi alpina do kasku nie pasuje na nartach). Jak kupujesz to zwróć uwagę na podwójna szybę!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2009, 23:22

igi pisze:Mulik ma czarne i złowieszcze
Oj, złowieszcze od razu :P coś, a la "brewki bad look" ? :D
generalnie, moje są w sam raz, ale też parują, nie ma się co czarować.

A tu kolejny lans - nie mogłam się powstrzymać :D

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2009, 23:35

Tzn moje mają podwójną szybę ale parują, a potem spływają... potem. Chyba muszę wolniej się szwendać w goglach, albo mniej przy tym pić. :lol:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 14 stycznia 2009, 23:56

igi pisze:janek.n.p.m powiedział/-a:
też chciałem lansersko wyglądać ale za małe kupiłem

Niezłe są, nie idzie wymienić na większe?
nie stety nie dlatego wymieniłem na G69 ale to już nie takie fajowe jak tamte :8)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 15 stycznia 2009, 8:23

Mooliczek pisze:A tu kolejny lans - nie mogłam się powstrzymać
Czemu jak ja tam byłem to nie mam takich lanserskich fotek? Słoneczko, okularki, opaska... antylans pełny ;)
igi pisze:albo mniej przy tym pić
Albo więcej...

Carrery o dziwo mi nie parowały. Były naprawdę dobrze skonstruowane jak widać. Oglądając ceny ostatnio wcale nie są specjalnie drogie, więc może warto się z nimi rozejrzeć? Ja szukałem, ale nie znalazłem modelu z bezbarwną szybą.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 stycznia 2009, 9:06

jck pisze:Czemu jak ja tam byłem to nie mam takich lanserskich fotek? Słoneczko, okularki, opaska... antylans pełny
Brakuje jeszcze maski tlenowej...aczkolwiek, po przemyśleniach, to chyba też byłby antylans ;)
Sorry za offtopa, już się zamykam :D
Pati

Post autor: Pati » 15 stycznia 2009, 10:18

Faktycznie u mnie też gogle parowały -mam model Brenda SG 7000 też z podwójna szybką, ale wkładam pod nie okulary, więc przypuszczam że musiał być jakiś dostęp powietrza. Bez okularów już sie tak nie działo, przy czym pomimo,że parowały, to samo odparowywanie było niezmiernie szybkie. Druga wada i ostatnia (ważna chyba tylko dla alergików), to to, że uciskają trochę zatoki, a poza tym wszystko pasi, i jak towarzystwo wyzej pisze, wyglądają lansersko :D

EDIT W kontaktach nie parują, nie mam więc już żadnych zarzutów, nawet nos mniej uciskają.
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 31 października 2011, 19:03

Temat zapomniany,a ja powoli się szykuję na zimowe zdobywanie i poszukuję gogli na wędrówki od śniegu(tylko NIE narciarskie),parametry: lekkie,małe,na gumkę (nie okulary) przezroczyste-białe - podeśle Ktoś namiary gdzie można coś takiego kupić??
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
ODPOWIEDZ