Gogle

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2008, 14:32

PiotrP Który model wybrałeś?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2008, 14:55

http://www.brenda.pl/index.php?id=5&id_pro=226

ten model :) pytanie tylko jak widać przez tą szybę..... czy zaciemnia a jeżeli zaciemnia to jak mocno :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2008, 16:25

U la la, no niezłe cacko, czarne jak smoła, żebyś nie musiał w nich brać psa przewodnika ;)
Ja wybrałem żółte, a to dlatego, że używam ich tylko w zamieci śnieżnej a tam światła niewiele a żółty mi kontrasty podbija.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2008, 16:27

No właśnie... :) powiem szczerze że chciałbym, żeby mi te gogle w zamieci podciągały widoczność a podczas słoneczka :) troszkę ściemniały.. ehh.. nie można mieć wszystkiego :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2008, 16:43

PiotrP pisze:podczas słoneczka
Podczas słońca tak mi się pot leje z czoła, że w goglach przestaję widzieć cokolwiek. Na spływające gogle nie pomaga system super anti-fog z podwójną szybą. Takie czarne to sobie strzelę, gdy będę kiedyś właził powyżej 7000 ;) Tam będzie słoneczko i huraganek i -35C w jednym, w sam raz na takie czarne patrzałki :blink: Zastanawiam się tylko co z tymi goglami, jak wychodzisz do ataku w nocy, zero widoczności?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2008, 16:47

Hmm.... jak wychodzisz w nocy to chyba bez patrzałek :) albo patrzałki na kasku :)

ale prawda ze fajne te czarne? :) swoją drogą chyba kupię takie jak ty masz, tylko jak się w nich chodzi podczas słonecznych dni... czy nie jest zbyt jasno dla oczu?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2008, 17:15

PiotrP pisze:Hmm.... jak wychodzisz w nocy to chyba bez patrzałek
Ale wtedy też może być zamieć, w sumie takie gogle mają chronić przed wiatrem i przed zamarznięciem oka.
PiotrP pisze:ale prawda ze fajne te czarne? :)
Fajne, powaga strzelę sobie, takie jak będę kiedyś robi Ankę.
PiotrP pisze:podczas słonecznych dni
Podczas słońca chodzę w ciemnych okularach Julbo, bo mam mało pigmentu i muszę mieć na słońcu zaciemnienie na maksa. Jak będzie mega słońce i super zamieć jednocześnie, to pod gogle założę okulary słoneczne - bez walki się nie poddam :)
Mój kumpel na Elbrusa bierze najtańsze gogle z Decatchlona za 10PLN i też obskoczy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2008, 17:35

igi pisze:takie gogle mają chronić przed wiatrem i przed zamarznięciem oka.
no właśnie, muszę sobie to uświadomić, że gogle mają mnie chronić właśnie w kiepską pogodę.... z doświadczenia wiem, że oczy i twarz podczas zamieci snieżnej sa mocno narażone. Cholera, ileż razy wtedy mówiłem, że muszę sobie kupić gogle :)

igi pisze:Podczas słońca chodzę w ciemnych okularach Julbo
noo.. ja mam zepelliny i zasadniczo nie narzekam.. póki co, nie miałem problemów.

Julbo chętnie zakupiłbym sobie, ale qrcze, dlaczego są takie drogie :)

wiem wiem.. dlaczego.. ale i tak mogłyby być tańsze :)

właśnie pasuje kupić takie gogle żeby okulary pod nie weszły. Są takie gogle dedykowane pod okulary korekcyjne.

Tych najtańszych to ja nie chcę brać na miesięczny wypad na Kaukaz... nie ma co :)
Anonymous

Gogle

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2008, 11:49

Nie dlatego, żeby pisać jakie ale by ostrzec. Wczoraj trafiliśmy na szlaku na burzę śnieżną - buraczane kolorki jakie mam dziś na twarzy i schodzenie prawie po omacku nauczyły mnie by na następną wyprawę w niby-wiosennych warunkach zabierać ze sobą gogle. Czy ich firma i jakość ma znaczenie - nie wiem. Nie jestem narciarzem i zamierzam dopiero coś kupić... Nie pójdę jednak więcej bez nich w taką pogodę...

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 kwietnia 2008, 11:16

Mazio pisze:Wczoraj trafiliśmy na szlaku na burzę śnieżną
Gdzie to było? Wybacz, na zdjęciu nie mogę jakoś rozpoznać... :zoboc: :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 kwietnia 2008, 12:28

w Szkocji, na szlaku na Ben Lawersa :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 08 kwietnia 2008, 13:33

Mazio Ponieważ zdublowałeś temat Gogli /wcześniej założył go PiotrP / przeniosłem Twoje posty, tak by był jeden temat. :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 kwietnia 2008, 19:54

Mazio pisze:Nie dlatego, żeby pisać jakie ale by ostrzec. Wczoraj trafiliśmy na szlaku na burzę śnieżną - buraczane kolorki jakie mam dziś na twarzy i schodzenie prawie po omacku nauczyły mnie by na następną wyprawę w niby-wiosennych warunkach zabierać ze sobą gogle. Czy ich firma i jakość ma znaczenie - nie wiem. Nie jestem narciarzem i zamierzam dopiero coś kupić... Nie pójdę jednak więcej bez nich w taką pogodę...
W zimie zawsze mam przy sobie Gogle, są poprostu niezbędne 8)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 12 stycznia 2009, 19:47

kto ma gogle Artica G69?????????
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2009, 8:21

używam UVEX, polecam
ODPOWIEDZ