Spodnie trekingowe

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 21 grudnia 2011, 10:04

piter87 pisze:ale w krótkich spodenkach jakichkolwiek, to chyba można
oczywiście, że można :) po prostu chodź w tym, w czym Ci wygodnie.
Inna sprawa- okupowanie się w super sprzęt i ciuchy górskie, gdy zaczyna się dopiero przygodę z górami nie ma sensu.
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2226
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 21 grudnia 2011, 10:44

Mam pytanie- iles razy widzialam na ludziach fajne spodnie, wygladajace na "trekingowe", "gorskie", "wspinaczkowe". Byly to spodnie szmaciane, dosc cienkie, w bardzo kolorową kratke, ze wzmocnieniami, łatkami (jednobarwnymi) na kolanach i tyłku. Kolega takie kiedys dostal i bardzo sobie chwali. Ponoc sa bardzo lekkie, co jest plusem zabierania ich na wyjazdy jako spodnie zapasowe. Nigdy nie widzialam takich w sklepie. Ktos moze wie jakie firmy produkuja takowe albo gdzie mozna takowe dostac?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 21 grudnia 2011, 11:02

buba pisze:Mam pytanie- iles razy widzialam na ludziach fajne spodnie, wygladajace na "trekingowe", "gorskie", "wspinaczkowe". Byly to spodnie szmaciane, dosc cienkie, w bardzo kolorową kratke, ze wzmocnieniami, łatkami (jednobarwnymi) na kolanach i tyłku. Kolega takie kiedys dostal i bardzo sobie chwali. Ponoc sa bardzo lekkie, co jest plusem zabierania ich na wyjazdy jako spodnie zapasowe. Nigdy nie widzialam takich w sklepie. Ktos moze wie jakie firmy produkuja takowe albo gdzie mozna takowe dostac?
To są typowe modele spodni używane przez naszych południowych sąsiadów - poszukaj na necie na czeskich lub słowackich stronach albo allegro na pewno znajdziesz - ja pamiętam jak kiedyś oglądałęm coś koło 100 wychodziły...
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 21 grudnia 2011, 11:11

buba pisze:fajne spodnie, wygladajace na "trekingowe", "gorskie", "wspinaczkowe". Byly to spodnie szmaciane, dosc cienkie, w bardzo kolorową kratke, ze wzmocnieniami, łatkami (jednobarwnymi) na kolanach i tyłku.
Buba, może chodzi o Campus Rufino?

--
Edit1: dodałem obrazek
Edit2: A Ty nie masz takich przypadkiem? ;-)


Obrazek
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 grudnia 2011, 12:00

olo23333 pisze:To są typowe modele spodni używane przez naszych południowych sąsiadów
http://rejoice.com.pl/
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2226
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 21 grudnia 2011, 17:15

tidżej pisze: Buba, może chodzi o Campus Rufino?
bardzo podobne tylko na gumce... i kolorek żywszy :)
Edit2: A Ty nie masz takich przypadkiem? ;-)
mam duzo spodni w kratke- tylko ze sa ciezkie.. wszystkie sa z lumpeksow i sa na bazie materialowej dzinso-sztruksowej + ciezar łatek ktore sama naszylam. No i sie bardzo rozłażą wiec dochodzi ciezar nitek, igiel i łatek ktore tez trzeba zabrac ze soba. A ostatnio mialam w rece spodnie ktore dostal kumpel- wygladaja jak te moje tylko nic nie ważą. Stad zaswital mi pomysl nabycia takowych. Jako spodnie na zmiane, ktore wiekszosc wyjazdu spedzaja w plecaku i ich waga jest dosc wazna
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 27 grudnia 2011, 22:16

Ok, dzięki za odpowiedzi. Ogólnie jest mniejwiecej tak jak się spodziewałem. Do letnich wycieczek nie ma chyba specjalnie sensu kupować "specjalnych spodni", przynajmniej dla mnie.
Ja osobiście preferuje bojówki - oryginalna burza pustynna jak dotąd była niedościgniona. Co do chodzenia w dżinsach, to pamiętam, jak kiedyś wchodziłem w upał na...Gubałówkę. To wystarczyło, bym na szlak ich nie ubrał.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 grudnia 2011, 19:43

Też szukam takich spodni co Buba wspominała.. widziałęm w polsce w sklepie, ale cena przekraczała dwukrotnie wspomniane tu 100złotych. Może za 2 dni będę na Słowacji i tam zobaczę (jak się znajdzie chwila czasu)
Anonymous

Milo Olin/MILO Olin Black vs Milo Jammu

Post autor: Anonymous » 08 marca 2012, 21:05

Milo Olin/MILO Olin Black vs Milo Jammu. W co zainwestować na zimowe wypady ? Plusy i minusy użytkowników :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 kwietnia 2012, 11:53

a ja juz jakis czas szukam dobrych spodni aby były na okres wiosny do wczesnej jesieni, najlepiej z odpinanymi nogawkami, ale z tego co dowiaduje się w sklepach to te na jesien i wczesną wiosne jak jest jeszcze chłodno to spodnie nie mają odpinanych nogawek, a zaś te z odpinanymi nogawkami są cienkie i nie nadają sie na wczesną jesien czy tez wiosne jak jest jeszcze chłodno. Takze pytanie do Was jakie tutaj najlepsze byłoby rozwiązanie, bo nei uśmiecha mi sie kupowania dwóch pary spodni:/ a zalezy mi na materiale który szybko schnie i nadający sie na wspomniany wyżej okres i z odpinanymi nogawkami tak coby w lato własnie szło odpiąć i mieć krótkie spodenki. z gory dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 14 kwietnia 2012, 15:54

Zobacz sobie w Decatlonie,teraz jest tego masa(spodni z odpinanymi nogawkami),nie musisz kupować dwóch par spodni osobno na jesień i wiosnę,ja w takich spodniach chodzę cały rok,a uwierz mi dużo chodzę po górach,nawet w zimie,pod spodnie ubieram bieliznę termoaktywną lub przy większych mrozach polarową :) noszę jeszcze w plecaku spodnie deszczowe w razie W,ale jeszcze ich w zimie nie ubierałem.
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 14 kwietnia 2012, 16:22

milo nevada
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 kwietnia 2012, 19:20

Master pisze:Ja osobiście preferuje bojówki
Tak teraz jakoś przeczytałem. Też swego czasu tylko w bojówkach chodziłem po górach, dopóki na Rakoniu dopadła mnie zamieć śnieżno-deszczowa, a szwy od wewnętrznej strony nogawek dosłownie odparzyła mi skórę. Zaraz potem kupiłem spodnie za niecałą stówkę, z materiału szybko schnącego. Już gdzieś wspominałem, wchodziłem w nich na Turbacz przy minus 17 stopniach, które odczuwałem tylko na postojach.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 16 kwietnia 2012, 20:27

Nie no jasne, bo to raczej spodnie na cieplejszy okres. A ja w sumie chodzę tylko latem, więc mi to wystarcza.
A na Zimę to pewnie jakieś bardziej specjalistyczne niestety będą potrzebne.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 września 2012, 16:28

Mam pytanie czy testował ktoś MILO JaMmu? i MILO roti? zastanawiam się bardziej nad Jammu bo cieplejsze,ale boje się że będzie mi zw nich za ciepło :|latem czy jesienią (przy gorszej pogodzie). widzę że większość osób jest zadowolona ze spodni MILO ale chodzi mi o konkretny model Jammu.
ODPOWIEDZ