zakup kurtki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 26 stycznia 2012, 17:16

Kupiłem ostatnio tą pierwszą właśnie w 8a i szybko sprawdziłem ją na Pilsku ;) Jak dla mnie bardzo fajna kurtka, dużo lepsze niż moja stara z 4F.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 27 stycznia 2012, 9:32

Dziś sprawdzę czy w ogóle mają je w sklepie. Jęsli tak to prawdopodobnie kupie :)
adrians_osw pisze:w 8a i szybko sprawdziłem ją na Pilsku
Tam to przeszła chrzest bojowy :D
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 stycznia 2012, 10:47

Jak dla mnie to te kurtki mają jedną istotną wadę - brak wysokiej gardy.

Zdecydowanie wolałbym taką http://8a.pl/kurtki/berghaus-ridgeway-jacket i do tego nawet jakiś budżetowy polar.

Poza tym nie lubię kurtek 3w1 - zdecydowanie wygodniej jest założyć sam polar i na to kurtkę niż kurtkę z wpiętym polarem.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 27 stycznia 2012, 11:47

kurde cena mnie trochę zszokowała jaką mi powiedzieli w Tarnowie za te kurtki co podałem w linku to699 i 799. Czy ten sklep 8a jest tylko i wyłącznie internetowy??
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 27 stycznia 2012, 13:17

Ptoszek pisze:Czy ten sklep 8a jest tylko i wyłącznie internetowy
Mają sklep w Gliwicach na ul. Jana Pawła II, ale nie zawsze to co jest w sklepie internetowym jest też w stacjonarnym. Można się jednak umówić na odbiór osobisty w sklepie st.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 27 stycznia 2012, 13:22

Ptoszek pisze:kurde cena mnie trochę zszokowała jaką mi powiedzieli w Tarnowie za te kurtki co podałem w linku to699 i 799. Czy ten sklep 8a jest tylko i wyłącznie internetowy??
Należy zamówić towar przez Internet i umówić się na odbiór osobisty w Gliwicach na JPII.
Jest to o tyle ważne, że magazyn mają w innej części miasta.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 27 stycznia 2012, 13:28

Dariusz Meiser pisze:Należy zamówić towar przez Internet i umówić się na odbiór osobisty w Gliwicach na JPII.
Można zamówić przez neta z opcja "odbiór własny" i NIE płacić przez neta. Zamówić np. dwa, trzy rozmiary, w sklepie przymierzyć i zakupić ten rozmiar, który pasuje - lub nie kupować wcale, jeśli "nie pasi".
Ja tak zrobiłem z potencjalnymi butami, których w końcu nie kupiłem, bo jakoś nie bardzo leżały.
Obsługa w sklepie jest miła, pomocna i fachowa. :spoko:
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 27 stycznia 2012, 14:10

Poza tym nie lubię kurtek 3w1 - zdecydowanie wygodniej jest założyć sam polar i na to kurtkę niż kurtkę z wpiętym polarem.
Racja i też tak ją miałem ubraną, gdy polar jest spięty z warstwą zewnętrzną kurtka jest trochę sztywna. Gdy ubierze się osobno jest ok. Cena na kurtkę naprawdę dobra, jakby tak popatrzeć to za sam polar TNF trzeba te 200zł minimum dać.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 27 stycznia 2012, 21:31

Ptoszek pisze:za te kurtki co podałem w linku to699 i 799
Jeśli miałabym zapłacić taką sumę, to szukałabym wyprzedażowych ofert. Ja swoją kurtkę kupiłam właśnie w promocji 500zł taniej za bodajże 749zł i jest, nie chwaląc się, wypasiona :aniolek:
Ptoszku, polecam TNF, słyszałam też wiele dobrego nt. firmy Alvika.
Pytanie ile chcesz na kurtkę wydać?
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 28 stycznia 2012, 9:35

Ptoszek pisze:fabryka ta wyprzedaż trwa już od grudnia i też właśnie myślę tam zajrzeć. Muszę jak najszybciej kupić bo w starej jarmacznej i pizga w niej :zly:
Znalazłem 2 Kurtki TNF:
http://8a.pl/kurtki/kurtka-the-north-fa ... triclimate
http://8a.pl/kurtki/the-north-face-evol ... -jacket-ii

Obie są na tej samej membranie. Może ktoś posiada którąś z tych kurtek i może powiedzieć jak się spisują ??

A może lepiej jest kupić samą kurtkę ,a osobno polar ??
Ja mam tą pierwszą od jakiś dwóch lat. Dla mnie się nie za bardzo sprawdza na szlaku. Noszę ją zawsze w plecaku i stosuję gdy leje z nieba i gdy jest ostry wiatr. Wtedy się sprawdza rewelacyjnie.

W pozostałych przypadkach jak dla mnie zbyt mało odprowadza wilgoci od wewnatrz. Ma zamki pod pachami ale to nie wystarcza. Wolę nosić softshella bez membrany.

Poza tym - polar jest zbyt duży w stosunku do kurtki, wyglądam jakbym miał worek na kartofle na sobie. Garda w polarze bardzo szeroka. Reszta jest ok.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 28 stycznia 2012, 11:30

Margolcia myślę maxymalnie dac 550zł na wiecej mnie nie stać.
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
rewa
Turysta
Turysta
Posty: 103
Rejestracja: 24 września 2011, 23:37

Post autor: rewa » 31 stycznia 2012, 2:08

TNF Atlas w chwili obecnej w promocji w sieci Espina Sport ; niestety cena juz niejest taka niska ; promocyjna 599zl. Oplaca sie ...
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 31 stycznia 2012, 7:45

rewa pisze:TNF Atlas w chwili obecnej w promocji w sieci Espina Sport ; niestety cena juz niejest taka niska ; promocyjna 599zl. Oplaca sie ...
Właśnie wczoraj zamówiłem tą kurtkę. Dziś mają wysłać tak że w tym tygodniu powinna dojść. Ja kupiłem w 8a za 459zł
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 31 stycznia 2012, 18:37

Ptoszek pisze:Właśnie wczoraj zamówiłem tą kurtkę. Dziś mają wysłać tak że w tym tygodniu powinna dojść. Ja kupiłem w 8a za 459zł
Mireczku, podejrzewam, że będziesz zadowolony z TNF ;)
Ciekawa jestem jak szybko otrzymasz kurtkę, ja wczoraj kupiłam w 8a polar i czapkę, ale jeszcze nie wysłali ;( Obawiam się, że do czwartku nie dojdzie a akurat na pt mi potrzebny taki zestawik ;)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 31 stycznia 2012, 18:41

U mnie z 8a było w 2 dni ale ja mam do Gliwic dość blisko.
--->>>flickr<<<---
ODPOWIEDZ